Zwycięstwem Rudyego Barbiera (Roubaix Lille Metropole) zakończył się pierwszy etap wyścigu Curcuit des Ardennes. Francuz został także pierwszym liderem.

Otwierający rywalizację odcinek nie należał do najłatwiejszych. Na trasie znajdowały się trzy premie górskie trzeciej kategorii, oraz wiele nieoznakowanych podjazdów. Mimo to, do mety dotarła duża grupa.

W końcowym sprincie, najszybszy okazał się Rudy Barbier, który za plecami zostawił swojego drużynowego kolegę Baptista Planckaerta i Davida Menuta (Auber 93). W peletonie zmagania zakończyli Błażej Janiaczyk i Adam Stachowiak, a niespełna 10 minut stracił Adrian Banaszek (wszyscy Kolss BDC).

Francuski wyścig potrwa do niedzieli, a na kolarzy czekają jeszcze 3 etapy, w tym indywidualna jazda na czas.

Wyniki 1 etapu:

1 BARBIER Rudy (FRA) RLM les 177 km en 4h19’10” (moy. 40,977 km/h) (b : 10”)
2 PLANCKAERT Baptiste (BEL) RLM à 00” 6”)
3 MENUT David (FRA) AUB ” (b : 4”)
4 CALLEEUW Joeri (BEL) WIL ”
5 COMBAUD Romain (FRA) ADT ”
6 PACHER Quentin (FRA) ADT ”
7 SISKEVICIUS Evaldas (LTU) M13 ” (b : 5”)
8 GERTS Floris (NED) BMD ”
9 STIEN Adriaan Aas (NOR) TJO ”
10 MEURISSE Xandro (BEL) SKT ” (b : 4”)
11 MARIN Matej (SLO) RWS ”
12 * VAN GESTEL Dries (BEL) LTS ”
13 * EIKING Odd Christian (NOR) TJO ”
14 BOUVRY Dieter (BEL) RLM ”
15 VANDENBOGAERDE Jens (BEL) SKT ”
16 * SELLIER Simon (FRA) VEN ”
17 HABEAUX Gregory (BEL) WBC ”
18 GIRAUD Benjamin (FRA) M13 ”
19 HAVIK Yoeri (NED) SEG ”
20 CLAEYS Dimitri (BEL) WIL ”
21 * SEVILLA Diego Pablo (ESP) SPE ”
22 BILLE Gaetan (BEL) WIL ”
23 KVASINA Matija (CRO) RWS ”
24 KONOVALOVAS Ignatas (LTU) M13 ”
25 * KERRISON Jesse (AUS) BMD ”
26 THOMINET Camille (FRA) BIC ”
27 * MARTIN Guillaume (FRA) CCE ”
28 * LAMMERTINK Steven (NED) SEG ”
29 DUNNE Conor (IRL) SKT ”
30 VAN ZUMMEREN Stef (BEL) WIL ”
31 * LEBRETON Kevin (FRA) ADT ” (b : 4”)
32 KRIZEK Matthias (AUT) RWS ”
33 * GUNST Davy (NED) SEG ”
34 GOLCER Jure (SLO) RWS ”
35 KOWALSKI Rudy (FRA) RLM ”
36 LOUBET Julien (FRA) M13 ”
37 * VERMEULEN Alexey (USA) BMD ”
38 DEMOITIE Antoine (BEL) WBC ”
39 STASSEN Julien (BEL) WBC ”
40 * CASILLAS David (ESP) SPE ”
41 CHIOCCA Mathieu (FRA) AIX ”
42 LINDAU Philip (SWE) TJO ”
43 KULYK Andriy (UKR) KLS ”
44 BLAIN Alexandre (FRA) M13 ”
45 ANTOMARCHI Julien (FRA) RLM ” (b : 5”)
46 * SISIKEVICIUS Paulius (LTU) SKT ”
47 DELFOSSE Sébastien (BEL) WBC ”
48 PARDINI Olivier (BEL) WIL ”
49 * SCHLEGEL Michal (CZE) AWT ”
50 JANIACZYK Blazej (POL) KLS ”
51 TURGIS Jimmy (FRA) RLM ”
52 DELAPLACE Cedric (FRA) BIC ”
53 BOTREL Yann (FRA) BIC ”
54 * KÄMNA Lennard (GER) STG ”
55 * WARNIER Antoine (BEL) WBC ”
56 * SCHACHMANN Maximilian (GER) AWT ”
57 LAGKUTI Sergiy (UKR) KLS ”
58 WILSON Edwin (SWE) TJO ”
59 * BOUCHEREAU Loic (FRA) VEN ”
60 * SKJOESTAD LUNKE Sindre (NOR) TJO ”
61 NILSEN HOEM Bjorn Tore (NOR) TJO ”
62 * RUYTERS Brecht (BEL) LTS ”
63 * BOUWMAN Koen (NED) SEG ”
64 STACHOWIAK Adam (POL) KLS ”
65 OLSSON Michael (SWE) TBW ”
66 SCHÖFFMANN Martin (AUT) RWS ”
67 OELERICH Jan (GER) STG ”
68 * RIVIERE David (FRA) VEN ”
69 GUERIN Alexis (FRA) AWT ”
70 PAILLOT Yoann (FRA) M13 ”
71 MAINARD Jerome (FRA) ADT ”
72 VIMPERE Théo (FRA) AUB ”
73 LANDER Sebastian (DEN) TBW ”
74 * OURSELIN Paul (FRA) VEN ”
75 * GUYOT Lucas (FRA) CCE ”
76 BARBAS Yoann (FRA) ADT ”
77 MALDONADO Anthony (FRA) AUB ”
78 PREVAR Oleksandr (UKR) KLS ”
79 * BAILLIFARD Valentin (SUI) BMD ”
80 * DE PLUS Laurens (BEL) LTS ”
81 * CARNEVALI Jean-Albert (BEL) LTS ”
82 * TENBROCK Jonas (GER) STG ”
83 TRONET Steven (FRA) AUB ”
84 * RAHBEK Mads Baadsgaard (DEN) TBW ”
85 PEREZ Anthony (FRA) AIX ”
86 BOVENHUIS Jasper (NED) SEG ”
87 ROSTOLLAN Thomas (FRA) AIX à 16”
88 JAKIN Alo (EST) AUB ”
89 * EISENHART Taylor (USA) BMD à 01’49”
90 VERINI Raphaël (FRA) AIX à 02’00”
91 * FRANKINY Kilian (SUI) BMD à 02’16”
92 DOWNEY Sean (IRL) SKT ”
93 * MAISON Jérémy (FRA) CCE ”
94 TRARIEUX Julien (FRA) AIX ”
95 LEVARLET Guillaume (FRA) AUB à 04’40”
96 * MOLLY Kenny (BEL) SPE à 04’45”
97 * DOUBEY Fabien (FRA) CCE ”
98 LE LAVANDIER Maxime (FRA) CCE ”
99 CONVERSET Matthieu (FRA) AIX à 04’53”
100 * VAN REYTEN Joachim (BEL) LTS à 05’46”
101 * LEPLINGARD Antoine (FRA) VEN à 07’53”
102 * BOUHANNI Rayane (FRA) AWT ”
103 * OLABERRIA Pello (ESP) SPE ”
104 LE ROUX Romain (FRA) ADT ”
105 * BARCELO Fernando (ESP) SPE ”
106 * BANASZEK Adrian (POL) KLS à 09’40”
107 * HERBERT Charles (FRA) VEN à 11’53”
108 DUFRASNE Jonathan (BEL) WBC ”
109 LE LAVANDIER Mathieu (FRA) CCE ”
110 * HERKLOTZ Silvio (GER) STG à 13’22”
111 RASMUSSEN Alex (DEN) TBW ”
112 * DANES Leo (FRA) BIC ”
113 EDMONDSON Joshua (GBR) SKT à 13’43”
114 * LEHKY Roman (CZE) AWT à 14’12”
115 * FUENTES Angel (ESP) SPE à 14’25”

Lire la suite sur DirectVelo.com : http://www.directvelo.com/actualite/41315-circuit-des-ardennes-et-1-classements.html#.VShE5_msVhU#ixzz3WwgEecGW

Dawid Gruntkowski

Foto: Roubaix Lille Metropole