Tomasz Marczyński znów w czołówce na Tour du Maroc (2.2 UCI). Polak obronił także koszulkę lidera.

Zawodnik Konya Torku na ósmym odcinku rozgrywanego w Afryce wyścigu, uległ jedynie byłemu zawodnikowi Katushy – Vladimirowi Gusevowi (Skydive Dubai). Marczyński z dzisiejszym triumfatorem przegrał w sprincie z kilkudziesięcioosobowej czołówki. Kolarze mieli do pokonania niespełna 105 kilometrowy odcinek z Tétouan do Tanger.

“Maniek” w klasyfikacji generalnej wyprzedza Guseva o 8 sekund. Do końca wyścigu jeszcze dwa etapy.

Wyniki:

1 GUSEV Vladimir SKYDIVE DUBAI PRO CYCLIN RUS les 104,4 km en 2h21’11” (moy. 44.37 km/h) (b : 13”)
2 MARCZYNSKI Tomasz TORKU SEKERSPOR POL (b : 8”)
3 HADDI Soufiane SKYDIVE DUBAI PRO CYCLIN MAR 01’08” (b : 5”)
4 TORRES BARCELO Albert TEAM ECUADOR ESP ‘
5 JULES Justin VERANCLASSIC – EKOI FRA ‘
6 BAKIRCI Nazim TORKU SEKERSPOR TUR ‘
7 BAZ Nabil VELO CLUB SOVAC ALG ‘
8 MRAOUNI Salah Eddine MAROC NATIONALE MAR ‘
9 HOLLER Nikodemus BIKE AID GER ‘
10 FERNANDEZ Higinio TEAM ECUADOR ESP ‘
11 ROMSTAD LOVIK Asmund TEAM FIXIT.NO NOR ‘
12 * AIT EL ABDIA Anass MAROC NATIONALE MAR ‘
13 SEELDRAEYERS Kevin TORKU SEKERSPOR BEL ‘
14 AFEWERKI Elyas ERYTHREE NATIONALE ERI ‘
15 * MENGIS Amanuel ERYTHREE NATIONALE ERI ‘
16 CHENAUX Adrien TEAM HUMARD – VELO PASSI SUI ‘
17 LEMOS PINTO Edgar Miguel SKYDIVE DUBAI PRO CYCLIN POR ‘
18 RAGONESSI José TEAM ECUADOR ECU 02h22’19” ‘
19 * STOKKENES Torstein TEAM FIXIT.NO NOR ‘
20 DUENAS Moises RFEC SPEEDROAD GOMISTA ESP ‘
21 JELLOUL Adil SKYDIVE DUBAI PRO CYCLIN MAR ‘
22 HIDA Abdallah MAROC OLYMPIQUE MAR ‘
23 * TEKESTE Yonas ERYTHREE NATIONALE ERI 01’16”
24 HABTOM Micheal ERYTHREE NATIONALE ERI 01’41”
25 JANSSEN Yannick TEAM BLIZ-MERIDA NED 03’58”
26 OKUBAMARIAM Tesfom ERYTHREE NATIONALE ERI 04’05”
27 ABELOUACHE Essaïd MAROC NATIONALE MAR 04’10” (b : 1”)
28 VAUBOURZEIX Thomas VERANCLASSIC – EKOI FRA ‘ (b : 3”)
29 EL GOURCH Abdennaim MAROC MAR ‘
30 EL AFI Othmane MAROC ESPOIR MAR 04’35”
31 CHAQRI Aziz MAROC OLYMPIQUE MAR 05’03”
32 * MAKHCHOUNE Mounir MAROC ESPOIR MAR 05’10”
33 * CARBONELL RABAT Isaac TEAM ECUADOR ESP 05’14”
34 FINDERS Dirk VERANCLASSIC – EKOI GER 05’47”
35 ATALAY Muhammet TORKU SEKERSPOR TUR 05’50”
36 * NOUISSRI Ali TUNISIE NATIONALE TUN ‘
37 SAADOUNE Abdelati MAROC NATIONALE MAR ‘
38 MAYER Yannick BIKE AID GER ‘
39 AYOUNE Ismail MAROC OLYMPIQUE MAR 05’55”
40 IFERD Bader MAROC OLYMPIQUE MAR 05’59”
41 * FRAPPORTI Mattia UNIEURO WILIER ITA 06’58”
42 * SHAWKY TALAT Islam EGYPTE NATIONALE EGY 09’24”
43 SABER Lahcen MAROC NATIONALE MAR 10’48”
44 * AHMED MOHAMED Osama EGYPTE NATIONALE EGY ‘
45 * BOSSENS Julien TEAM HUMARD – VELO PASSI SUI ‘
46 CAMMAERTS Edwig VERANCLASSIC – EKOI BEL 10’50”
47 * MOHAMED ELEWA Yusuf EGYPTE NATIONALE EGY 11’47”
48 SCHÄFER Timo BIKE AID GER ‘
49 SILVA BREA Alejandro RFEC SPEEDROAD GOMISTA ESP ‘
50 * ENRIQUEZ Rodrigo RFEC SPEEDROAD GOMISTA ESP ‘
51 RULLIERE Melvin VERANCLASSIC – EKOI FRA ‘
52 NICK Stopler WILTON CYCLING TEAM NED ‘
53 HASNAOUI Meher SKYDIVE DUBAI PRO CYCLIN TUN ‘
54 BHOGAL Alex WILTON CYCLING TEAM GER ‘
55 HIDALGO VEGA Pablo Miguel TEAM ECUADOR ECU ‘
56 MONCORGÉ Pierre TEAM BLIZ-MERIDA FRA ‘ (b : 2”)
57 HADJBOUZIT Karim VELO CLUB SOVAC ALG ‘
58 AKDILEK Ahmet TORKU SEKERSPOR TUR ‘
59 * TRILLINI Sebastian Martin UNIEURO WILIER ARG ‘
60 EIDSHEIM Filip TEAM FIXIT.NO NOR ‘
61 * ORKEN Ahmet TORKU SEKERSPOR TUR ‘
62 TESHOME Meron ERYTHREE NATIONALE ERI ‘
63 CHAOUFI Tarik MAROC OLYMPIQUE MAR ‘
64 DONZE Marc TEAM HUMARD – VELO PASSI SUI ‘
65 BDADOU Said MAROC ESPOIR MAR ‘
66 MIRZA Youssif Mohamed U A E NATIONALE UAE ‘
67 GUUS Schoth WILTON CYCLING TEAM NED 16’34”
68 GATHERAT François TEAM HUMARD – VELO PASSI SUI 17’09”
69 KONTE Bassirou CÔTE D`IVOIRE NATIONALE CIV ‘
70 SIDNEY Bley WILTON CYCLING TEAM NED ‘
71 * MOHAMED IDRISS Abdullah EGYPTE NATIONALE EGY ‘
72 MERCIER Yves TEAM HUMARD – VELO PASSI SUI ‘
73 SAADA Bilal VELO CLUB SOVAC ALG ‘
74 * MOHAMMED MOHAMMED Mahmoud EGYPTE NATIONALE EGY ‘
75 HOMRANI Wadji TUNISIE NATIONALE TUN ‘
76 GASPARRINI Rino UNIEURO WILIER ITA ‘
77 HAMZA Abderrahmane Mehdi VELO CLUB SOVAC ALG ‘
78 * BUCKOSKY Kyle BIKE AID CAN ‘
79 AARIA Adnane MAROC OLYMPIQUE MAR ‘
80 * JUSTO VILLANUEVA Oscar RFEC SPEEDROAD GOMISTA ESP ‘
81 DUBOIS Marc TEAM HUMARD – VELO PASSI SUI ‘
82 * KANERVA Hiski TEAM BLIZ-MERIDA FIN ‘
83 BEN NASER Hassan TUNISIE NATIONALE TUN ‘
84 * RAHIL Zouhair MAROC ESPOIR MAR ‘
85 STENUIT Robin VERANCLASSIC – EKOI BEL ‘
86 * CHESI Francesco UNIEURO WILIER ITA ‘
87 RHAILI Mouhcine MAROC ESPOIR MAR ‘
88 PÖLDER Robert TEAM BLIZ-MERIDA SWE ‘
89 MILLER Barry TEAM BLIZ-MERIDA USA ‘
90 ER-RAFAI Mohamed Amine MAROC NATIONALE MAR ‘
91 * PLEBANI Davide UNIEURO WILIER ITA ‘
92 SVENSSON Johan TEAM BLIZ-MERIDA SWE ‘
93 * FRITZ Fabian BIKE AID GER ‘
94 ALI ABDULLA Ahmed U A E NATIONALE UAE ‘
95 * ALMANSOURY Mohamed U A E NATIONALE UAE ‘
96 CHINELLO Fabio UNIEURO WILIER ITA ‘
97 MAJID Albalooshi U A E NATIONALE UAE 17’22”
98 ALMANSOORI Ahmed U A E NATIONALE UAE 17’27”
99 ALI SHAMBIH Mansoor SKYDIVE DUBAI PRO CYCLIN UAE ‘

Wycofani :    

FATNASSI Hamza TUNISIE NATIONALE
GJOLBERG Adrian TEAM FIXIT.NO

Klasyfikacja generalna:     

1 MARCZYNSKI Tomasz TORKU SEKERSPOR POL les 1202,1 km en 27h44’28” (moy. 43,32 km/h)
2 GUSEV Vladimir SKYDIVE DUBAI PRO CYCLING T RUS 08”
3 * AIT EL ABDIA Anass MAROC NATIONALE MAR 01’30”
4 HADDI Soufiane SKYDIVE DUBAI PRO CYCLING T MAR 02’30”
5 JULES Justin VERANCLASSIC – EKOI FRA 02’50”
6 LEMOS PINTO Edgar Miguel SKYDIVE DUBAI PRO CYCLING T POR 03’02”
7 BAZ Nabil VELO CLUB SOVAC ALG 03’05”
8 JELLOUL Adil SKYDIVE DUBAI PRO CYCLING T MAR 03’32”
9 HOLLER Nikodemus BIKE AID GER 03’35”
10 SEELDRAEYERS Kevin TORKU SEKERSPOR BEL 04’29”
11 BAKIRCI Nazim TORKU SEKERSPOR TUR 05’21”
12 ABELOUACHE Essaïd MAROC NATIONALE MAR 06’54”
13 * NOUISSRI Ali TUNISIE NATIONALE TUN 09’40”
14 SAADOUNE Abdelati MAROC NATIONALE MAR 09’46”
15 * MENGIS Amanuel ERYTHREE NATIONALE ERI 27h54’43” 10’15”
16 VAUBOURZEIX Thomas VERANCLASSIC – EKOI FRA 10’26”
17 CHENAUX Adrien TEAM HUMARD – VELO PASSION SUI 13’06”
18 FERNANDEZ Higinio TEAM ECUADOR ESP 13’14”
19 RAGONESSI José TEAM ECUADOR ECU ‘
20 MRAOUNI Salah Eddine MAROC NATIONALE MAR 13’56”
21 EL GOURCH Abdennaim MAROC ESPOIR MAR 16’43”
22 * TEKESTE Yonas ERYTHREE NATIONALE ERI 16’55”
23 OKUBAMARIAM Tesfom ERYTHREE NATIONALE ERI 17’46”
24 MAYER Yannick BIKE AID GER 18’49”
25 DUENAS Moises RFEC SPEEDROAD GOMISTAR ESP 22’29”
26 AYOUNE Ismail MAROC OLYMPIQUE MAR 22’49”
27 MONCORGÉ Pierre TEAM BLIZ-MERIDA FRA 24’22”
28 EIDSHEIM Filip TEAM FIXIT.NO NOR 24’25”
29 ROMSTAD LOVIK Asmund TEAM FIXIT.NO NOR 24’56”
30 * STOKKENES Torstein TEAM FIXIT.NO NOR 25’16”
31 * ORKEN Ahmet TORKU SEKERSPOR TUR 26’44”
32 CHAQRI Aziz MAROC OLYMPIQUE MAR 27’19”
33 * FRAPPORTI Mattia UNIEURO WILIER ITA 28’02”
34 HIDA Abdallah MAROC OLYMPIQUE MAR 34’00”
35 CHAOUFI Tarik MAROC OLYMPIQUE MAR 34’11”
36 HADJBOUZIT Karim VELO CLUB SOVAC ALG 34’34”
37 FINDERS Dirk VERANCLASSIC – EKOI GER 37’55”
38 AFEWERKI Elyas ERYTHREE NATIONALE ERI 38’51”
39 ER-RAFAI Mohamed Amine MAROC NATIONALE MAR 39’36”
40 IFERD Bader MAROC OLYMPIQUE MAR 41’17”
41 CAMMAERTS Edwig VERANCLASSIC – EKOI BEL 42’08”
42 JANSSEN Yannick TEAM BLIZ-MERIDA NED 42’24”
43 TORRES BARCELO Albert TEAM ECUADOR ESP 43’02”
44 ATALAY Muhammet TORKU SEKERSPOR TUR 48’23”
45 * CARBONELL RABAT Isaac TEAM ECUADOR ESP 48’37”
46 CHINELLO Fabio UNIEURO WILIER ITA 49’42”
47 GASPARRINI Rino UNIEURO WILIER ITA 50’44”
48 * MAKHCHOUNE Mounir MAROC ESPOIR MAR 50’52”
49 * SHAWKY TALAT Islam EGYPTE NATIONALE EGY 51’54”
50 MILLER Barry TEAM BLIZ-MERIDA USA 52’03”
51 RULLIERE Melvin VERANCLASSIC – EKOI FRA 52’57”
52 AKDILEK Ahmet TORKU SEKERSPOR TUR 53’26”
53 * TRILLINI Sebastian Martin UNIEURO WILIER ARG 53’35”
54 HASNAOUI Meher SKYDIVE DUBAI PRO CYCLING T TUN 54’10”
55 SCHÄFER Timo BIKE AID GER 54’20”
56 PÖLDER Robert TEAM BLIZ-MERIDA SWE 55’18”
57 HIDALGO VEGA Pablo Miguel TEAM ECUADOR ECU 55’40”
58 BDADOU Said MAROC ESPOIR MAR 56’34”
59 SABER Lahcen MAROC NATIONALE MAR 56’48”
60 * RAHIL Zouhair MAROC ESPOIR MAR 58’58”
61 SVENSSON Johan TEAM BLIZ-MERIDA SWE 59’48”
62 * FRITZ Fabian BIKE AID GER 01h00’21”
63 MERCIER Yves TEAM HUMARD – VELO PASSION SUI 01h00’58”
64 HABTOM Micheal ERYTHREE NATIONALE ERI 01h01’26”
65 BHOGAL Alex WILTON CYCLING TEAM GER 01h01’31”
66 TESHOME Meron ERYTHREE NATIONALE ERI 01h01’42”
67 HAMZA Abderrahmane Mehdi VELO CLUB SOVAC ALG 01h05’41”
68 * BOSSENS Julien TEAM HUMARD – VELO PASSION SUI 01h05’50”
69 DONZE Marc TEAM HUMARD – VELO PASSION SUI 01h08’42”
70 * KANERVA Hiski TEAM BLIZ-MERIDA FIN 01h09’19”
71 EL AFI Othmane MAROC ESPOIR MAR 01h09’30”
72 AARIA Adnane MAROC OLYMPIQUE MAR 01h10’11”
73 STENUIT Robin VERANCLASSIC – EKOI BEL 01h10’23”
74 DUBOIS Marc TEAM HUMARD – VELO PASSION SUI 01h10’49”
75 MIRZA Youssif Mohamed U A E NATIONALE UAE 01h11’09”
76 SILVA BREA Alejandro RFEC SPEEDROAD GOMISTAR ESP 01h15’11”
77 NICK Stopler WILTON CYCLING TEAM NED 01h17’00”
78 * ALMANSOURY Mohamed U A E NATIONALE UAE 01h17’45”
79 * PLEBANI Davide UNIEURO WILIER ITA 01h18’03”
80 * AHMED MOHAMED Osama EGYPTE NATIONALE EGY 01h24’56”
81 * BUCKOSKY Kyle BIKE AID CAN 01h28’02”
82 MAJID Albalooshi U A E NATIONALE UAE 01h28’24”
83 SAADA Bilal VELO CLUB SOVAC ALG 01h30’18”
84 * CHESI Francesco UNIEURO WILIER ITA 01h32’10”
85 HOMRANI Wadji TUNISIE NATIONALE TUN 01h32’16”
86 BEN NASER Hassan TUNISIE NATIONALE TUN 01h32’45”
87 ALMANSOORI Ahmed U A E NATIONALE UAE 01h35’58”
88 GUUS Schoth WILTON CYCLING TEAM NED 01h39’14”
89 * MOHAMED ELEWA Yusuf EGYPTE NATIONALE EGY 01h42’05”
90 RHAILI Mouhcine MAROC ESPOIR MAR 01h43’02”
91 * ENRIQUEZ Rodrigo RFEC SPEEDROAD GOMISTAR ESP 01h45’19”
92 SIDNEY Bley WILTON CYCLING TEAM NED 01h47’58”
93 GATHERAT François TEAM HUMARD – VELO PASSION SUI 01h48’01”
94 * JUSTO VILLANUEVA Oscar RFEC SPEEDROAD GOMISTAR ESP 01h48’09”
95 * MOHAMED IDRISS Abdullah EGYPTE NATIONALE EGY 01h48’18”
96 ALI ABDULLA Ahmed U A E NATIONALE UAE 01h52’47”
97 ALI SHAMBIH Mansoor SKYDIVE DUBAI PRO CYCLING T UAE 02h01’22”
98 * MOHAMMED MOHAMMED Mahmoud EGYPTE NATIONALE EGY
99 KONTE Bassirou CÔTE D`IVOIRE NATIONALE CIV 02h06’49”

Lire la suite sur DirectVelo.com : http://www.directvelo.com/actualite/41323-tour-du-maroc-et-8-classements.html#.VSg30vmsWjY#ixzz3WweQRD6T