Manuele Boaro (Tinkoff – Saxo) wygrał przedostatni etap wyścigu Circuit Cycliste Sarthe – Pays de la Loire i został nowym liderem wyścigu!

Trzeci dzień zmagań w Circuit Cycliste Sarthe – Pays de la Loire to zdecydowanie najcięższy etap z Angers do Pré-en-Pail. Kolarze mieli do przejechania ponad 190 kilometrów, a na rundach musieli sześciokrotnie pokonać Mont des Avaloirs.

sarthe 3 etap

Po kilku kilometrach na ucieczkę zdecydowali się: Vladimir Isaychev (Katusha), Thomas Boudat (Europcar), Benoit Jarrier (Bretagne – Séché Environnement), Marco Minnaard (Wanty – Groupe Gobert) i Louis Meintjes (MTN – Qhubeka). Piątka wypracowała sobie maksymalnie ponad 4 minuty przewagi.

Na 50 kilometrów przed metą z ucieczki odpadł Isaychev. Na ciężkich rundach z peletonu skontrowało kilku zawodników, ale peleton był już bardzo blisko.

10 kilometrów przed metą na czele mieliśmy już ósemkę zawodników: Alex Howes (Cannondale – Garmin), Jan Bakelants (Ag2r La Mondiale), Pierre Rolland (Europcar), Merhawi Kudus i Meintjes (obaj MTN – Qhubeka), Tiago Machado (Katusha), Pierrick Fedrigo (Bretagne – Séché Environnement) i Leonardo Duque (Colombia). Ekipa Movistaru bardzo mocno pracowała i nie dała za bardzo odjechać tej grupce na ostatnich kilometrach.

Grupki połączyły się na ostatnim kilometrze, a najlepiej trudy wyścigu wytrzymał Manuele Boaro (Tinkoff – Saxo). Drugi był Rolland, a trzeci Jonathan Hivert (Bretagne).

Boaro został także nowym liderem wyścigu.

Wyniki trzeciego (czwartego) etapu:

1 BOARO Manuele TINKOFF SAXO ITA les 190,3 km en 4h49’41”
2 ROLLAND Pierre TEAM EUROPCAR FRA
3 HIVERT Jonathan BRETAGNE – Séché Environnement FRA
4 FEDRIGO Pierrick BRETAGNE – Séché Environnement FRA
5 VICHOT Arthur FDJ FRA
6 MACHADO Tiago KATUSHA TEAM POR
7 NAVARDAUSKAS Ramunas TEAM CANNONDALE GARMIN LTU
8 BAKELANTS Jan AG2R LA MONDIALE BEL
9 CUMMINGS Stephen MTN-Qhubeka GBR
10 HAAS Nathan TEAM CANNONDALE GARMIN AUS 4.
11 MCCARTHY Jay * TINKOFF SAXO AUS 4.
12 LAMMERTINK Maurits TEAM ROOMPOT NED 11.
13 TCATEVICH Aleksei KATUSHA TEAM RUS 13.
14 BYSTROM Sven Erik * KATUSHA TEAM NOR 13.
15 DUQUE Leonardo Fabio COLOMBIA COL 13.
16 PICHON Laurent FDJ FRA 13.
17 MALORI Adriano TEAM MOVISTAR ITA 13.
18 MATE MARDONES Luis Angel COFIDIS, solutions crédits ESP 13.
19 MEINTJES Louis * MTN-Qhubeka RSA 13.
20 DELAPLACE Anthony BRETAGNE – Séché Environnement FRA 13.
21 GULDHAMMER Rasmus Cult Energy Pro Cycling DEN 13.
22 GASPAROTTO Enrico WANTY – GROUPE GOBERT ITA 13.
23 HOWES Alex TEAM CANNONDALE GARMIN USA 13.
24 KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi * MTN-Qhubeka ERI 13.
25 KREDER Michel TEAM ROOMPOT NED 13.
26 ARASHIRO Yukiya TEAM EUROPCAR JPN 13.
27 STORTONI Simone ANDRONI GIOCATTOLI ITA 13.
28 VAN HECKE Preben TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE BEL 36.
29 ROUX Anthony FDJ FRA 36.
30 HERRADA LOPEZ Jesus TEAM MOVISTAR ESP 36.
31 KING Benjamin TEAM CANNONDALE GARMIN USA 36.
32 VALGREN Michael * TINKOFF SAXO DEN 36.
33 VOECKLER Thomas TEAM EUROPCAR FRA 36.
34 DE GREEF Francis WANTY – GROUPE GOBERT BEL 36.
35 DE TIER Floris * TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE BEL 36.
36 BERHANE Natnael MTN-Qhubeka ERI 36.
37 BETTIOL Alberto * TEAM CANNONDALE GARMIN ITA 1:11.
38 VAN OVERBERGHE Arthur TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE BEL 1:11.
39 JACOBS Pieter TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE BEL 1:11.
40 MAGER Christian * Cult Energy Pro Cycling GER 1:11.
41 KOZONCHUK Dmitrii KATUSHA TEAM RUS 1:11.
42 TERPSTRA Mike TEAM ROOMPOT NED 1:11.
43 GESLIN Anthony FDJ FRA 1:11.
44 FONSECA Armindo BRETAGNE – Séché Environnement FRA 1:11.
45 VAN ZYL Johann * MTN-Qhubeka RSA 1:11.
46 GRETSCH Patrick AG2R LA MONDIALE GER 1:22.
47 VALENCIA Juan Pablo COLOMBIA COL 2:11.
48 GERARD Arnaud BRETAGNE – Séché Environnement FRA 3:31.
49 VAUGRENARD Benoît FDJ FRA 3:31.
50 BOUDAT Thomas * TEAM EUROPCAR FRA 4:31.
51 MINNAARD Marinus Cornelis WANTY – GROUPE GOBERT NED 4:31.
52 GADRET John TEAM MOVISTAR FRA 5:39.
53 JARRIER Benoit BRETAGNE – Séché Environnement FRA 6:18.
54 JANSE VAN RENSBURG Jacques MTN-Qhubeka RSA 6:54.
55 LARSSON Gustav Cult Energy Pro Cycling SWE 8:21.
56 TALIANI Alessio ANDRONI GIOCATTOLI ITA 8:21.
57 SARMIENTO TUNARROSA Cayetano Jo COLOMBIA COL 8:21.
58 VAN EMPEL Etienne * TEAM ROOMPOT NED 8:21.
59 HUREL Tony TEAM EUROPCAR FRA 9:13.
60 PICHOT Alexandre TEAM EUROPCAR FRA 9:13.
61 JAUREGUI Quentin * AG2R LA MONDIALE FRA 10:29.
62 GHYSELINCK Jan WANTY – GROUPE GOBERT BEL 10:29.
63 ISAYCHEV Vladimir KATUSHA TEAM RUS 11:03.
64 EBSEN John Kronborg ANDRONI GIOCATTOLI DEN 12:39.
65 GALVIZ Carlos ANDRONI GIOCATTOLI VEN 12:39.
66 DUMOULIN Samuel AG2R LA MONDIALE FRA 12:39.
67 ROLLIN Dominique COFIDIS, solutions crédits CAN 12:39.
68 MOLANO Sebastian COLOMBIA COL 12:39.
69 MOSER Moreno TEAM CANNONDALE GARMIN ITA 12:39.
70 HANSEN Jesper TINKOFF SAXO DEN 12:39.
71 DOWNING Russell Cult Energy Pro Cycling GBR 12:39.
72 VINTHER Troels Ronning Cult Energy Pro Cycling DEN 12:39.
73 SPRENGERS Thomas TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE BEL 12:39.
74 LEMARCHAND Romain Cult Energy Pro Cycling FRA 12:39.
75 HELVEN Sander TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE BEL 12:39.
76 HONIG Reinier TEAM ROOMPOT NED 12:39.
77 KREDER Raymond TEAM ROOMPOT NED 12:39.
78 DE TROYER Tim WANTY – GROUPE GOBERT BEL 12:39.
79 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades COLOMBIA COL 15:25.
80 BOUHANNI Nacer COFIDIS, solutions crédits FRA 15:34.
81 SOUPE Geoffrey COFIDIS, solutions crédits FRA 15:34.
82 LAPORTE Christophe * COFIDIS, solutions crédits FRA 15:34.
83 CHETOUT Loïc * COFIDIS, solutions crédits FRA 15:34.
84 KOLAR Michal * TINKOFF SAXO SVK 18:36.
85 SAGAN Juraj TINKOFF SAXO SVK 18:36.
86 VAN MELSEN Kevin WANTY – GROUPE GOBERT BEL 18:36.
87 SANZ Enrique TEAM MOVISTAR ESP 18:36.
88 BENFATTO Marco ANDRONI GIOCATTOLI ITA 18:36.
89 SUTHERLAND Rory TEAM MOVISTAR AUS 18:36.
90 MANZIN Lorrenzo * FDJ FRA 18:36.
91 TVETCOV Serghei ANDRONI GIOCATTOLI ROU 18:36.
92 RAMIREZ BOTERO Carlos Mario * COLOMBIA COL 19:36.
93 DOWSETT Alex TEAM MOVISTAR GBR 21:36.

Abandon :
TURGOT Sébastien AG2R LA MONDIALE FRA

Klasyfikacja generalna przed ostatnim etapem:

1 BOARO Manuele TINKOFF SAXO ITA en 11h35’18”
2 MALORI Adriano TEAM MOVISTAR ITA 3.
3 NAVARDAUSKAS Ramunas TEAM CANNONDALE GARMIN LTU 5.
4 MACHADO Tiago KATUSHA TEAM POR 6.
5 HAAS Nathan TEAM CANNONDALE GARMIN AUS 10.
6 CUMMINGS Stephen MTN-Qhubeka GBR 11.
7 VICHOT Arthur FDJ FRA 20.
8 ROLLAND Pierre TEAM EUROPCAR FRA 20.
9 BAKELANTS Jan AG2R LA MONDIALE BEL 21.
10 FEDRIGO Pierrick BRETAGNE – Séché Environnement FRA 23.
11 MCCARTHY Jay * TINKOFF SAXO AUS 26.
12 HIVERT Jonathan BRETAGNE – Séché Environnement FRA 27.
13 TCATEVICH Aleksei KATUSHA TEAM RUS 31.
14 BYSTROM Sven Erik * KATUSHA TEAM NOR 31.
15 DELAPLACE Anthony BRETAGNE – Séché Environnement FRA 35.
16 ROUX Anthony FDJ FRA 38.
17 GULDHAMMER Rasmus Cult Energy Pro Cycling DEN 41.
18 ARASHIRO Yukiya TEAM EUROPCAR JPN 42.
19 STORTONI Simone ANDRONI GIOCATTOLI ITA 42.
20 PICHON Laurent FDJ FRA 42.
21 HERRADA LOPEZ Jesus TEAM MOVISTAR ESP 46.
22 DUQUE Leonardo Fabio COLOMBIA COL 47.
23 VALGREN Michael * TINKOFF SAXO DEN 48.
24 LAMMERTINK Maurits TEAM ROOMPOT NED 49.
25 MEINTJES Louis * MTN-Qhubeka RSA 52.
26 VOECKLER Thomas TEAM EUROPCAR FRA 54.
27 KREDER Michel TEAM ROOMPOT NED 54.
28 KING Benjamin TEAM CANNONDALE GARMIN USA 58.
29 GASPAROTTO Enrico WANTY – GROUPE GOBERT ITA 58.
30 KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi * MTN-Qhubeka ERI 1:10.
31 DE GREEF Francis WANTY – GROUPE GOBERT BEL 1:13.
32 BERHANE Natnael MTN-Qhubeka ERI 1:20.
33 DE TIER Floris * TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE BEL 1:28.
34 VAN ZYL Johann * MTN-Qhubeka RSA 1:32.
35 GRETSCH Patrick AG2R LA MONDIALE GER 1:41.
36 BETTIOL Alberto * TEAM CANNONDALE GARMIN ITA 1:43.
37 JACOBS Pieter TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE BEL 1:47.
38 VAN HECKE Preben TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE BEL 1:49.
39 GESLIN Anthony FDJ FRA 1:50.
40 VAN OVERBERGHE Arthur TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE BEL 1:59.
41 KOZONCHUK Dmitrii KATUSHA TEAM RUS 2:06.
42 FONSECA Armindo BRETAGNE – Séché Environnement FRA 2:11.
43 MAGER Christian * Cult Energy Pro Cycling GER 2:17.
44 VALENCIA Juan Pablo COLOMBIA COL 3:01.
45 MATE MARDONES Luis Angel COFIDIS, solutions crédits ESP 3:33.
46 GERARD Arnaud BRETAGNE – Séché Environnement FRA 3:58.
47 VAUGRENARD Benoît FDJ FRA 4:02.
48 BOUDAT Thomas * TEAM EUROPCAR FRA 5:02.
49 MINNAARD Marinus Cornelis WANTY – GROUPE GOBERT NED 5:22.
50 TERPSTRA Mike TEAM ROOMPOT NED 5:33.
51 GADRET John TEAM MOVISTAR FRA 6:21.
52 JARRIER Benoit BRETAGNE – Séché Environnement FRA 6:38.
53 HOWES Alex TEAM CANNONDALE GARMIN USA 6:50.
54 JANSE VAN RENSBURG Jacques MTN-Qhubeka RSA 7:20.
55 LARSSON Gustav Cult Energy Pro Cycling SWE 8:58.
56 TALIANI Alessio ANDRONI GIOCATTOLI ITA 8:59.
57 VAN EMPEL Etienne * TEAM ROOMPOT NED 9:27.
58 PICHOT Alexandre TEAM EUROPCAR FRA 9:48.
59 HUREL Tony TEAM EUROPCAR FRA 9:52.
60 SARMIENTO TUNARROSA Cayetano Jo COLOMBIA COL 10:04.
61 JAUREGUI Quentin * AG2R LA MONDIALE FRA 11:00.
62 GHYSELINCK Jan WANTY – GROUPE GOBERT BEL 11:01.
63 ISAYCHEV Vladimir KATUSHA TEAM RUS 11:08.
64 DUMOULIN Samuel AG2R LA MONDIALE FRA 13:08.
65 LEMARCHAND Romain Cult Energy Pro Cycling FRA 13:10.
66 DE TROYER Tim WANTY – GROUPE GOBERT BEL 13:10.
67 HELVEN Sander TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE BEL 13:25.
68 VINTHER Troels Ronning Cult Energy Pro Cycling DEN 13:28.
69 KREDER Raymond TEAM ROOMPOT NED 13:29.
70 HANSEN Jesper TINKOFF SAXO DEN 13:30.
71 SPRENGERS Thomas TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE BEL 13:34.
72 MOLANO Sebastian COLOMBIA COL 13:37.
73 DOWNING Russell Cult Energy Pro Cycling GBR 13:42.
74 GALVIZ Carlos ANDRONI GIOCATTOLI VEN 13:42.
75 LAPORTE Christophe * COFIDIS, solutions crédits FRA 15:49.
76 SOUPE Geoffrey COFIDIS, solutions crédits FRA 16:19.
77 BOUHANNI Nacer COFIDIS, solutions crédits FRA 16:21.
78 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades COLOMBIA COL 16:21.
79 MOSER Moreno TEAM CANNONDALE GARMIN ITA 17:45.
80 TVETCOV Serghei ANDRONI GIOCATTOLI ROU 19:05.
81 KOLAR Michal * TINKOFF SAXO SVK 19:14.
82 MANZIN Lorrenzo * FDJ FRA 19:15.
83 HONIG Reinier TEAM ROOMPOT NED 19:16.
84 SANZ Enrique TEAM MOVISTAR ESP 19:23.
85 VAN MELSEN Kevin WANTY – GROUPE GOBERT BEL 19:24.
86 SAGAN Juraj TINKOFF SAXO SVK 19:26.
87 BENFATTO Marco ANDRONI GIOCATTOLI ITA 19:34.
88 ROLLIN Dominique COFIDIS, solutions crédits CAN 20:13.
89 DOWSETT Alex TEAM MOVISTAR GBR 21:35.
90 RAMIREZ BOTERO Carlos Mario * COLOMBIA COL 21:39.
91 SUTHERLAND Rory TEAM MOVISTAR AUS 25:54.
92 EBSEN John Kronborg ANDRONI GIOCATTOLI DEN 25:59.
93 CHETOUT Loïc * COFIDIS, solutions crédits FRA 29:11.

 

 

Foto:Tinkoff – Saxo