Utytułowany sportowiec Bartosz Huzarski zainaugurował nowy projekt szkoleniowy Huzar Bike Academy. Pod jego profesjonalną opieką znajdą się dorośli oraz dzieci. W Dolnośląskim Centrum Rowerowym we Wrocławiu 8.04. nastąpiło uroczyste przekazanie rowerów szosowych dla rzecz akademii przez jej partnera, polską markę KROSS.

Dolny Śląsk słynie z utytułowanych zawodników różnych dyscyplinach kolarstwa. Bartosz Huzarski (Bora – Argon 18), Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) mieszkają i trenują w regionie. Aby nowych sportowców nie zabrakło w kolarstwie szosowym, Huzarski rozpoczął projekt szkoleniowy Huzar Bike Academy, w ramach którego prowadzone są profesjonalne treningi dla kolarzy. Środki pozyskane od dorosłych będą redystrybuowane na rzecz najmłodszych, które będą trenować na rowerach szosowych Kross Vento 2.0.

Cieszę się, że udało nam się uzyskać wsparcie polskiej firmy. Wspólnie pracujemy na przyszłe sukcesy naszych kolarzy szosowych. Zależy mi również, aby dzieciaki z Sobótki miały szanse rozwijać swoje pasje, dlatego intensywnie szukamy partnerów społecznych i biznesowych, którzy pomogą nam rozwinąć projekt  – mówił Bartosz Huzarski.

Z założenia akademia kolarska zawodnika będzie ściśle współpracować z klubem kolarskim KS Ślęża Sobótka, lokalnymi władzami Sobótki, szkołami podstawowymi oraz gminnym gimnazjum.

Podczas spotkania Przemysław Bednarek, prezes KS Ślęża MAT Sobótka zaprezentował skład drużyny, która w tym roku dzięki wsparciu sponsorów (głównie lokalnych firm) powalczy o najważniejsze tytuły w kategoriach junior i junior młodszy.

Ponadto dyrektor Wyścigu Korona Kocich Głów Henryk Charucki poinformował, że w tym roku zawody po raz pierwszy będą notowane w rankingu UCI. Dzięki temu w wyścigu wezmą udział zawodnicy nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Zawodowi kolarze będą rywalizować na wymagającej trasie obejmującej 8 rund (190km). Dla amatorów kolarstwa zorganizowany zostanie również drugi wyścig, który w ubiegłym roku cieszył się dużą popularnością – udział wzięło 300 zawodników. Więcej szczegółów na temat samego wyścigu podanych zostanie podczas konferencji prasowej w maju.

Informacja prasowa