Fabio Aru (Astana), Richie Porte (Team Sky) i Jean-Christophe Péraud (AG2R) to tylko niektóre gwiazdy, które staną na starcie 39 edycji Giro del Trentino Melinda.

Dokładnie za dwa tygodnie, ruszy jeden z najważniejszych włoskich wyścigów – Giro del Trentino Melinda. Wyścig, który w przeszłości wygrywali m.in. Francesco Moser, Giuseppe Saroni, Gianni Bugno, Moreno Argentin, Maurizio Fondriest czy Vincenzo Nibali, odbędzie się od 21 do 24 kwietnia. “Trentino” stanowi ważne przetarcie dla wszystkich tych, którzy poważnie myślą o majowym Giro d’Italia.

Zawodnicy pierwszego dnia staną na starcie 13,4 kilometrowej czasówki drużynowej z Riva del Garda do Arco, dzień później czeka ich królewski etap z Dro do Brentonico o długości 168 kilometrów i podjazdem pod Monte Velo. Na trzecim etapie zostały przygotowane trzy premie górskie m.in. Passo del Redebus (1. kategoria, 1455 metrów wysokości). Końcowy etap to 170 kilometrów z Malè do miejscowości Cles. W ten sposób organizatorzy będą chcieli oddać hołd historycznemu patronowi wyścigu Trofeo Melinda – Marco Brentariego, który zmarł rok temu w marcu. Będzie to także owoc współpracy wyścigów Giro del Trentino i Trofeo Melinda.

Jednym z faworytów do zwycięstwa będzie Richie Porte (Team Sky), który w ostatnich tygodniach wygrał dwa wyścigi etapowe – Paryż – Nicea oraz  Volta Ciclista a Catalunya. Aktualny lider rankingu UCI World Tour będzie chciał powtórzyć zeszłoroczny sukces innego Australijczyka – Cadela Evansa, który wygrał Giro del Trentino 2014.

Przygotowujący się do Giro d’Italia Fabio Aru (Astana), to także zawodnik, który może powalczyć o podium włoskiej etapówki. Trzeci kolarz Giro d’Italia 2014 będzie liderem kazachskiej ekipy na ten wyścig.

Kolejnym kolarzem, który zapewne powalczy o “generalkę” jest Jean-Christophe Peraud (AG2R), Pod koniec marca, drugi kolarz zeszłorocznego Tour de France, w ładnym stylu wygrał Critérium International.

Na pewno trzeba będzie zwrócić uwagę na srebrnego medalistę mistrzostw świata do lat 23 z Florencji (2013) – Louisa Meintjesa (MTN – Qhubeka). Zaledwie 23-letni zawodnik w tym roku wygrał trudną etapówkę – Coppi e Bartali. Najlepszy młodzieżowiec zeszłorocznej edycji “Trentino”, w lutym został mistrzem Afryki ze startu wspólnego.

My bardzo liczymy na Przemysława Niemca (Lampre – Merida), który w zeszłym roku pięknie walczył na szosach Trydentu i zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu. W tym roku pokazał już , że jest mocny plasując się na dziewiątej pozycji w Strade Bianche. Tirreno – Adriatico zakończył na dwunastej pozycji, a na królewskim etapie z metą na Terminillo był dziewiąty.

Program Giro del Trentino Melinda:

Etap 1 (wtorek, 21 kwietnia) – Riva del Garda-Arco 14,3 km (TTT)
Etap 2 (środa, 22 kwietnia) – Arco-Brentonico 168 km
Etap 3 (czwartek, 23 kwietnia) – Ala-Fierozzo 183 km
Etap 4 (piątek, 24 kwietnia) – Malè-Cles 164,9 km

Po raz kolejny portal naszosie.pl będzie relacjonował dla Państwa przebieg wyścigu prosto z Trentino!

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments