Wczoraj przekazywaliśmy informację, podaną przez L’Equipe, o zakończeniu współpracy między Tinkoff Credit Systems i Saxo Bank przy sponsorowaniu ekipy kolarskiej Tinkoff-Saxo. Prezes banku zdementował jednak te plotki.

Jak Lars Seier Christensen napisał na swoim profilu Facebookowym, rewelacje podawane przez L’Equipe (i rozprzestrzenione przez wiele innych mediów) były wyssane z palca:

Nie wiem skąd ludzie biorą inspirację dla tego typu artykułów. Mamy kontrakt na rok 2015, który, jak zawsze na jeden ror i mogę kategorycznie zaprzeczyć, że podjęliśmy decyzję co do roku 2016. Decyzja, jak zawsze, zostanie podjęta jesienią i będzie, jak zawsze, zależna od rezultatów, wartości marki.

Podobnie sprawę skomentował sam Oleg Tinkov, który napisał na swoim Twitterze:

Wygląda na to, że dziennikarze wiedzą więcej niż ja. Doceniamy sponsoring ze strony Saxo Bank i jesteśmy dumni, że mamy ich na pokładzie. Pozostaniemy razem.

Mamy nadzieję na pozostanie potężnego gracza w kolarstwie, tym bardziej że w składzie ekipy mamy trzech Polaków: Macieja Bodnara, Rafała Majkę i Pawła Poljańskiego.

Michał Kapusta

Foto: Tinkoff-Saxo