Duński bank, jeden ze sponsorów ekipy Olega Tinkova, stworzył wyzwanie dla pracowników drużyny. Wszystko opiera się na pieniądzach.

Projekt o nazwie Trade Like a Pro („Graj na giełdzie jak profesjonalista”) ma na celu zebranie środków na cele charytatywne. Uczestnictwo potwierdziło 40 osób, w tym, oczywiście, kolarze. Każdy ze startujących otrzymał od banku 1500 euro. Znani z ryzyka sportowcy, pomimo braku doświadczenia w inwestowaniu, próbują radzić sobie na giełdzie. Zamienili rowery na akcje i jako maklerzy, zarabiają, by wspomóc potrzebujących. Co ciekawe – każdy wybiera swoją ulubioną fundację, włodarze Saxo nie narzucają celów. Od początku liderem jest Nicki Sorensen, który uzyskał na razie zysk w postaci 35.68%.

Trade Like a Pro

Jak widać, na razie dyrektorzy sportowi nie mają litości dla kolarzy, ale nabierająca tempa rywalizacja z pewnością będzie miała wiele zwrotów akcji. Na giełdzie czeka wiele pułapek, ale też zaskakujących okazji.

Peter Sagan, który nie zmieścił się w pierwszej dziesiątce. Obecnie jego zysk wynosi… -1.17%, więc Słowak szuka pomocy na Twitterze, prosząc fanów o wspomaganie jego starań.

Trade Like a Pro - Sagan

Minimalnie lepiej radzi sobie Alberto Contador, który uzyskał 0.68% zysku. Co z naszymi kolarzami?

Maciej Bodnar pokazuje plecy Saganowi, tak jak przy rozprowadzaniu na sprintach. Zysk w wysokości 2.68% to solidna podstawa do spokojnego, ale stabilnego zarabiania.

Paweł Poljański ryzykuje i jego wykres skacze góra-dół, ale póki co jest nad kreską 0.18% zysku. Rafał Majka gra podobnie do młodszego kolegi i na razie trzyma 0.56% zysku.

Akcja Saxo Banku to piękny projekt pokazujący, że, także dzięki zabawie i odpowiednim lokowaniu pieniędzy, można pomagać innym osobom. Postępy uczestników można śledzić na stronie tradingfloor.com/topics/trade-like-a-pro.

Michał Kapusta

Foto: Tinkoff Saxo