Szóstka orlików z CCC Sprandi Polkowice wystartuje w dwóch wyścigach jednodniowych, rozgrywanych we Włoszech (oba o kategorii 1.2U) – Trofeo PIVA (5.04) i Giro Belvedere di Villa di Cordignano (6.04).

Wszyscy poza bardzo młodym Kamilem Małeckim, mają już całkiem sporo kilometrów wyścigowych, jak na ten okres roku. Mają za sobą starty w trzech wyścigach w Chorwacji – w tym jednym etapowym, a część orlików ścigała się także na Majorce i w holenderskim Ronde Van Zeeland Seaports. Wszystkie te imprezy były wyścigami dla elity, a teraz staną ramię w ramię ze swoimi rówieśnikami. Będzie to dla nich ostatni test przed pierwszym trzema wyścigami Pucharu Narodów, które odbędą się w połowie kwietnia– mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

We Włoszech zawodnikami opiekować się będzie Tomasz Brożyna.

Zarówno Trofeo PIVA, jak i Giro Belvedere di Villa di Cordignano to wyścigi przeznaczone dla kolarzy z kategorii U23. Pierwszy z nich rozgrywany jest na pagórkowatej trasie wokół  Col San Martino i liczy ok. 170 kilometrów. W poprzednich latach na metę wpadały grupki, a znaczna część zawodników nie kończyła rywalizacji.

Drugi z wyścigów, rozpocznie się i zakończy w miejscowości Villa di Villa. Po pokonaniu pierwszych 10 rund (12,1km każda), peleton wjedzie na dwa finałowe okrążenia, liczące 16,5km z podjazdem pod Montaner. Łącznie do pokonania będą 154 kilometry.

Skład naTrofeo PIVA i Giro Belvedere di Villa di Cordignano: Eryk Latoń, Patryk Stosz, Jakub Kaczmarek, Kamil Małecki, Piotr Brożyna, Michał Paluta.

Informacja prasowa

Foto: CCC Sprandi Polkowice