Steven De Jongh – to nowy szef zespołu dyrektorów sportowych w Tinkoff-Saxo. Dotychczasowe stanowisko Bjarne Riisa przejął Stefano Feltrin, czyli nowy dyrektor generalny ekipy Olega Tinkova.

Jak podaje informacja prasowa na stronie drużyny “Stefano Feltrin odzwierciedli spojrzenie Olega Tinkova na nowoczesne kolarstwo i dzięki temu wprowadzi do drużyny nową jakość”.

Aby pozostać na szczycie gry, musimy stale podnosić nasze umiejętności. Nie możemy po prostu stać w miejscu i czekać, aż pozostali nas wyprzedzą. Z tego powodu, realizujemy nową strukturę zarządzania, gdzie nie ma pojęcia Kierownika Zespołu. Teraz decyzje podejmujemy wszyscy. Oleg Tinkov stwierdził, że stary sposób myślenia nie jest już opłacalny– skomentował Feltrin.

Steven De Jongh – to były kolarz Rabobanku i Quick-Stepu, a ostatnio dyrektor sportowy w Sky Team. Teraz czeka na niego kolejne wyzwanie, czyli objęcie funkcji szefa dyrektorów sportowych Tinkoff-Saxo.

Cieszę się, że mogę być w silnej grupie bardzo kompetentnych dyrektorów sportowych.Zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności, ale jednocześnie chce podnosić poprzeczkę w tej drużynie. Nie będziemy spieszyć się i obracać teraz wszystko w drużynie do góry nogami. Na tym etapie, to nie byłoby mądre.Będziemy trzymać się programu, który mamy i dokładnie ocenimy nasze mocne i słabe strony. Na bieżąco będziemy analizować sytuacje. Nasze wielkie cele na ten sezon to dublet Giro-Tour Alberto Contadora i klasyki Petera Sagana. Przygotowanie Alberto do tego wymagającego celu będzie dokładnie takie jak zaplanowano. Jeździłem z nim na wyścigi w poprzednim roku i dalej będę to robił. Będę głównym dyrektorem sportowym na Giro d’Italia i Tour de France- podsumował De Jongh.