Tour de France / letour.fr

To już pewne! Za porozumieniem stron, kontrakt Duńczyka Bjarne Riisa z drużyną Tinkoff – Saxo został rozwiązany. Tym samym, wszelkie spekulacje dotyczące sławnego menadżera zostały ucięte.

Włodarze grupy Tinkoff – Saxo poinformowali o rozwiązaniu kontraktu z poprzednim właścicielem zespołu Bjarne Riisem. Jednocześnie, wszelkie szczegóły dotyczące zaistniałej sytuacji zostały utajone, a obie strony zostały zobowiązane do powstrzymywania się przed komentowaniem całej sprawy.

Na początku przyszłego tygodnia, powinny zostać powołane nowe struktury, które będą opiekować się zawodnikami, wśród których są Maciej Bodnar, Rafał Majka i Paweł Poljański. Zespół chce także podziękować wszystkim sponsorom i pomocnikom, którzy okazali mu wparcie i obdarzyli swoim zaufaniem. Oleg Tinkov i jego świta, liczą na dalsze wsparcie kibiców, które będzie obecnie bardzo potrzebne.

Zakończenie współpracy z Riisem jest kolejnym przykładem bezkompromisowego prowadzenia zespołu przez rosyjskiego magnata. Niestety, najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się co było główną przyczyną takiego rozwoju sytuacji. Pewne jest, że na bruku znalazł się jeden z najbardziej charyzmatycznych i szanowanych dyrektorów sportowych na świecie.

Dawid Gruntkowski