Ben King (Cannondale-Garmin) pokonując współtowarzysza ucieczki Clementa Sant-Martina (Team Marseille 13 – KTM), został pierwszym liderem Criterium International.

1 etap CI

Na pierwszy rzut oka, inauguracyjny etap tegorocznego Criterium International to klasyczny odcinek dla sprinterów. Zawodnicy mieli do przejechania 92,5 km w płaskim terenie. W połowie dystansu czekała tylko jedna górska premia.

Ucieczkę dnia utworzyli: Ben King (Cannondale-Garmin) oraz Clement Sant-Martin (Team Marseille 13 – KTM). Duet w najkorzystniejszym dla siebie momencie wypracował cztery i pół minuty przewagi.

Amerykanin i Francuz dobrze rozłożyli siły i 15 kilometrów przed kreską wciąż mieli 2 minuty i 10 sekund. W peletonie żadna z drużyn nie kwapiła się do pracy i 10000 metrów dalej przewaga wynosiła 1 minutę i 35 sekund.

Finisz po etapowe zwycięstwo wygrał Ben King, a Sant-Martin musiał zadowolić się drugim miejscem. Finisz  z peletonu po trzecie miejsce wygrał Romain Feillu (Bretagne Seche). Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo) finiszował na szesnastym miejscu.

Wyniki:

1    Benjamin KING         TEAM CANNONDALE-GARMIN    02:06:43
2    * Clément SAINT-MARTIN         TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:00:05
3    Romain FEILLU         BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:39
4    Tom VEELERS         TEAM GIANT-ALPECIN    00:00:39
5    * Clément VENTURINI         COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:00:39
6    Benjamin GIRAUD         TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:00:39
7    Marco CANOLA         UNITEDHEALTHCARE    00:00:39
8    Julian ARREDONDO         TREK FACTORY RACING    00:00:39
9    * Jay MC CARTHY         TINKOFF-SAXO    00:00:39
10    * Fabio FELLINE         TREK FACTORY RACING    00:00:39
11    * Michael Carbel SVENDGAARD         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:00:39
12    Julien LOUBET         TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:00:39
13    Jan BAKELANTS         AG2R LA MONDIALE    00:00:39
14    * Davide FORMOLO         TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:00:39
15    Kiel REIJNEN         UNITEDHEALTHCARE    00:00:39
16    * Pawel POLJANSKI         TINKOFF-SAXO    00:00:39
17    Michel KREDER         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:00:39
18    * Thibaut PINOT         FDJ    00:00:39
19    * Alberto BETTIOL         TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:00:39
20    Bruno PIRES         TINKOFF-SAXO    00:00:39
21    Rasmus GULDHAMMER         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:00:39
22    Ignatas KONOVALOVAS         TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:00:39
23    Julien EL FARES         TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:00:39
24    Steven TRONET         AUBER 93    00:00:39
25    * Jesper HANSEN         TINKOFF-SAXO    00:00:39
26    José MENDES         BORA-ARGON 18    00:00:39
27    Ramunas NAVARDAUSKAS         TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:00:39
28    Geoffrey SOUPE         COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:00:39
29    * Bob JUNGELS         TREK FACTORY RACING    00:00:39
30    Manuele BOARO         TINKOFF-SAXO    00:00:39
31    Shane ARCHBOLD         BORA-ARGON 18    00:00:39
32    Jean-Christophe PERAUD         AG2R LA MONDIALE    00:00:39
33    * Patrick KONRAD         BORA-ARGON 18    00:00:39
34    Mathias FRANK         IAM CYCLING    00:00:39
35    Anthony DELAPLACE         BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:39
36    Nicolas EDET         COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:00:39
37    Fabian WEGMANN         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:00:39
38    Linus GERDEMANN         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:00:39
39    Julien BERARD         AG2R LA MONDIALE    00:00:39
40    Maxime MEDEREL         TEAM EUROPCAR    00:00:39
41    Yukiya ARASHIRO         TEAM EUROPCAR    00:00:39
42    * Nathan BROWN         TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:00:39
43    Caleb FAIRLY         TEAM GIANT-ALPECIN    00:00:39
44    Alo JAKIN         AUBER 93    00:00:39
45    Alexis VUILLERMOZ         AG2R LA MONDIALE    00:00:39
46    * Emanuel BUCHMANN         BORA-ARGON 18    00:00:39
47    Pierre-Luc PERICHON         BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:39
48    * Moreno MOSER         TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:00:39
49    Dominik NERZ         BORA-ARGON 18    00:00:39
50    Oliver ZAUGG         TINKOFF-SAXO    00:00:39
51    Joel ZANGERLE         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:00:39
52    Cristiano SALERNO         BORA-ARGON 18    00:00:39
53    * André LOOIJ         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:00:39
54    Patrick GRETSCH         AG2R LA MONDIALE    00:00:39
55    Arnaud GERARD         BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:39
56    Tom Jelte SLAGTER         TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:00:39
57    * Yoann PAILLOT         TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:00:39
58    * Thomas BOUDAT         TEAM EUROPCAR    00:00:39
59    Pierrick FEDRIGO         BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:39
60    Janez BRAJKOVIC         UNITEDHEALTHCARE    00:00:39
61    Bryan NAULEAU         TEAM EUROPCAR    00:00:39
62    Stéphane ROSSETTO         COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:00:39
63    Sébastien REICHENBACH         IAM CYCLING    00:00:39
64    * Patrick SCHELLING         IAM CYCLING    00:00:39
65    Stef CLEMENT         IAM CYCLING    00:00:39
66    * Christian MAGER         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:00:39
67    * Théo VIMPERE         AUBER 93    00:00:39
68    Evgeny PETROV         TINKOFF-SAXO    00:00:39
69    Francis MOUREY         FDJ    00:00:39
70    David TANNER         IAM CYCLING    00:00:39
71    * Maxime RENAULT         AUBER 93    00:00:39
72    Frank SCHLECK         TREK FACTORY RACING    00:00:39
73    Marc DE MAAR         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:00:39
74    Chris Anker SORENSEN         TINKOFF-SAXO    00:00:39
75    Mike TERPSTRA         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:00:39
76    Steve MORABITO         FDJ    00:00:39
77    * Karel HNIK         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:00:39
78    Thierry HUPOND         TEAM GIANT-ALPECIN    00:00:39
79    Rémy DI GREGORIO         TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:00:39
80    Huub DUIJN         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:00:39
81    Chad HAGA         TEAM GIANT-ALPECIN    00:00:39
82    Anthony GESLIN         FDJ    00:00:39
83    Jonathan CLARKE         UNITEDHEALTHCARE    00:00:39
84    Reinier HONIG         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:00:39
85    Laurent DIDIER         TREK FACTORY RACING    00:00:39
86    Julien GUAY         AUBER 93    00:00:39
87    Frederic BRUN         BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:39
88    Jérémy ROY         FDJ    00:00:39
89    * Maurits LAMMERTINK         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:00:39
90    * Eugenio ALAFACI         TREK FACTORY RACING    00:01:04
91    Daniele RATTO         UNITEDHEALTHCARE    00:01:04
92    Cesare BENEDETTI         BORA-ARGON 18    00:01:07
93    * Anthony TURGIS         COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:01:07
94    Michael VAN STAEYEN         COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:01:21
95    Pirmin LANG         IAM CYCLING    00:01:23
96    Cheng JI         TEAM GIANT-ALPECIN    00:01:25
97    Christopher JONES         UNITEDHEALTHCARE    00:01:25
98    Romain LEMARCHAND         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:01:28
99    Cedric PINEAU         FDJ    00:01:37
100    Arnaud COURTEILLE         FDJ    00:01:39

Klasyfikacja generalna:
1    Benjamin KING         TEAM CANNONDALE-GARMIN    02:06:34
2    * Clément SAINT-MARTIN         TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:00:08
3    Romain FEILLU         BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:46
4    * Thibaut PINOT         FDJ    00:00:47
5    Tom VEELERS         TEAM GIANT-ALPECIN    00:00:48
6    * Clément VENTURINI         COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:00:48
7    Benjamin GIRAUD         TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:00:48
8    Marco CANOLA         UNITEDHEALTHCARE    00:00:48
9    Julian ARREDONDO         TREK FACTORY RACING    00:00:48
10    * Jay MC CARTHY         TINKOFF-SAXO    00:00:48
11    * Fabio FELLINE         TREK FACTORY RACING    00:00:48
12    * Michael Carbel SVENDGAARD         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:00:48
13    Julien LOUBET         TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:00:48
14    Jan BAKELANTS         AG2R LA MONDIALE    00:00:48
15    * Davide FORMOLO         TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:00:48
16    Kiel REIJNEN         UNITEDHEALTHCARE    00:00:48
17    * Pawel POLJANSKI         TINKOFF-SAXO    00:00:48
18    Michel KREDER         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:00:48
19    * Alberto BETTIOL         TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:00:48
20    Bruno PIRES         TINKOFF-SAXO    00:00:48
21    Rasmus GULDHAMMER         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:00:48
22    Ignatas KONOVALOVAS         TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:00:48
23    Julien EL FARES         TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:00:48
24    Steven TRONET         AUBER 93    00:00:48
25    * Jesper HANSEN         TINKOFF-SAXO    00:00:48
26    José MENDES         BORA-ARGON 18    00:00:48
27    Ramunas NAVARDAUSKAS         TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:00:48
28    Geoffrey SOUPE         COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:00:48
29    * Bob JUNGELS         TREK FACTORY RACING    00:00:48
30    Manuele BOARO         TINKOFF-SAXO    00:00:48
31    Shane ARCHBOLD         BORA-ARGON 18    00:00:48
32    Jean-Christophe PERAUD         AG2R LA MONDIALE    00:00:48
33    * Patrick KONRAD         BORA-ARGON 18    00:00:48
34    Mathias FRANK         IAM CYCLING    00:00:48
35    Anthony DELAPLACE         BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:48
36    Nicolas EDET         COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:00:48
37    Fabian WEGMANN         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:00:48
38    Linus GERDEMANN         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:00:48
39    Julien BERARD         AG2R LA MONDIALE    00:00:48
40    Maxime MEDEREL         TEAM EUROPCAR    00:00:48
41    Yukiya ARASHIRO         TEAM EUROPCAR    00:00:48
42    * Nathan BROWN         TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:00:48
43    Caleb FAIRLY         TEAM GIANT-ALPECIN    00:00:48
44    Alo JAKIN         AUBER 93    00:00:48
45    Alexis VUILLERMOZ         AG2R LA MONDIALE    00:00:48
46    * Emanuel BUCHMANN         BORA-ARGON 18    00:00:48
47    Pierre-Luc PERICHON         BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:48
48    * Moreno MOSER         TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:00:48
49    Dominik NERZ         BORA-ARGON 18    00:00:48
50    Oliver ZAUGG         TINKOFF-SAXO    00:00:48
51    Joel ZANGERLE         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:00:48
52    Cristiano SALERNO         BORA-ARGON 18    00:00:48
53    * André LOOIJ         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:00:48
54    Patrick GRETSCH         AG2R LA MONDIALE    00:00:48
55    Arnaud GERARD         BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:48
56    Tom Jelte SLAGTER         TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:00:48
57    * Yoann PAILLOT         TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:00:48
58    * Thomas BOUDAT         TEAM EUROPCAR    00:00:48
59    Pierrick FEDRIGO         BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:48
60    Janez BRAJKOVIC         UNITEDHEALTHCARE    00:00:48
61    Bryan NAULEAU         TEAM EUROPCAR    00:00:48
62    Stéphane ROSSETTO         COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:00:48
63    Sébastien REICHENBACH         IAM CYCLING    00:00:48
64    * Patrick SCHELLING         IAM CYCLING    00:00:48
65    Stef CLEMENT         IAM CYCLING    00:00:48
66    * Christian MAGER         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:00:48
67    * Théo VIMPERE         AUBER 93    00:00:48
68    Evgeny PETROV         TINKOFF-SAXO    00:00:48
69    Francis MOUREY         FDJ    00:00:48
70    David TANNER         IAM CYCLING    00:00:48
71    * Maxime RENAULT         AUBER 93    00:00:48
72    Frank SCHLECK         TREK FACTORY RACING    00:00:48
73    Marc DE MAAR         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:00:48
74    Chris Anker SORENSEN         TINKOFF-SAXO    00:00:48
75    Mike TERPSTRA         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:00:48
76    Steve MORABITO         FDJ    00:00:48
77    * Karel HNIK         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:00:48
78    Thierry HUPOND         TEAM GIANT-ALPECIN    00:00:48
79    Rémy DI GREGORIO         TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:00:48
80    Huub DUIJN         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:00:48
81    Chad HAGA         TEAM GIANT-ALPECIN    00:00:48
82    Anthony GESLIN         FDJ    00:00:48
83    Jonathan CLARKE         UNITEDHEALTHCARE    00:00:48
84    Reinier HONIG         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:00:48
85    Laurent DIDIER         TREK FACTORY RACING    00:00:48
86    Julien GUAY         AUBER 93    00:00:48
87    Frederic BRUN         BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:48
88    Jérémy ROY         FDJ    00:00:48
89    * Maurits LAMMERTINK         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:00:48
90    * Eugenio ALAFACI         TREK FACTORY RACING    00:01:13
91    Daniele RATTO         UNITEDHEALTHCARE    00:01:13
92    Cesare BENEDETTI         BORA-ARGON 18    00:01:16
93    * Anthony TURGIS         COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:01:16
94    Michael VAN STAEYEN         COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:01:30
95    Pirmin LANG         IAM CYCLING    00:01:32
96    Cheng JI         TEAM GIANT-ALPECIN    00:01:34
97    Christopher JONES         UNITEDHEALTHCARE    00:01:34
98    Romain LEMARCHAND         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:01:37
99    Cedric PINEAU         FDJ    00:01:46
100    Arnaud COURTEILLE         FDJ    00:01:48