Zwycięzca Omloop Het Nieuwsblad, Ian Stannard, jest jednym z faworytów do wygrania E3. Brytyjczyk, wraz z Geraintem Thomasem, znów podejmie walkę z Etixx – Quick Step o prym w północnych klasykach. Czy tym razem Sky ponownie będzie zwycięskie?

Stannard zrobił sobie przerwę w ściganiu po Mediolan – San Remo i nie jechał w żadnym wyścigu. Włoski monument nie był dla niego zbyt szczęśliwy, ponieważ go nie ukończył. W porównaniu do E3 to jednak zupełnie inny wyścig. Belgijskie wąskie drogi, zwłaszcza te pokryte kocimi łbami, to ulubiony teren Stannarda.

“Czułem się dobrze podczas Mediolan – San Remo. Miałem tam jednak trochę pecha na mokrej drodze. Bardzo chciałem być wysoko, by pomóc drużynie. Ten wyścig jednak za mną, mam po nim tylko siniaka, ale ogólnie jest ok! Mam dobre przeczucia przed E3 i pozostałymi klasykami.”

Od zwycięstwa Brytyjczyka w Omloop minął blisko miesiąc. W tym czasie przejchał Kuurne – Bruxelles – Kuurne, Strade Bianche i MSR. Wystartował także w Tirreno – Adriatico. Stannard nie zanotował spektakularnych wyników w tych wyścigach, jednak stanowią one znakomitą bazę kilometrową, przejechaną w wysokim tempie, a to powinno zaprocentować w nadchodzących startach.

“Przejechałem Tirreno i ciężko trenowałem. Jestem w dobrym miejscu i mam nadzieje, że zaprezentuje się dobrze tam, gdzie tego najbardziej chcę, czyli w Roubaix. Nadal ciężko trenuję, ale mam nadzieje, że wszystko pójdzie dobrze w ciągu najbliższych tygodni. Staram się po prostu wykonywać swoją pracą tak dobrze, jak to tylko możliwe.”

Stannard wraz z Thomasem przeszli drogę od pomocnika do lidera w teamie Sky. We wcześniejszych latach obaj pomagali innym w wyścigach (m. in. Juanowi Antonio Flechy, który w barwach Sky zajął 3. miejsce w Roubaix), a teraz drużyna pojedzie na nich. W najważniejszych wyścigach rola lidera została podzielona – Stannard na Roubaix, a Thomas na Ronde van Vlaanderen. Warto też pamiętać, że w “Piekle Północy” wystartuje również Bradley Wiggins. Jeśli zwycięzca Tour de France z 2012 również będzie w dobrej dyspozycji, to będzie dzielił rolę lidera ze Stannardem.