Domenico Pozzovivo (Ag2r La Mondiale) wygrał trzeci etap wyścigu Volta a Catalunya. Nowym liderem wyścigu został Pierre Roland (Europcar).

Trzeci etap hiszpańskiego wyścigu poprowadzony był wokół Girony i liczył ponad 156 kilometrów. Na kolarzy czekało aż pięć górskich premii, w tym podjazd pierwszej kategorii kończący się 10. kilometrów przed metą.

catalunya 3 etap

Po kilku atakach wykrystalizowała się ucieczka w składzie: Benoit Jarrier (Bretagne), Lluis Mas (Caja Rural – Seguros RGA), Thomas Danielson (Cannondale), Mattia Cattaneo (Lampre-Merida), Rudy Molard (Cofidis) i Leonardo Duque (Colombia). Górską premię 3. kategorii (Alt de Romanya) pierwszy przejechał Molard, a na Alt de la Ganga najszybszy był Duque. 70 kilometrów przed metą mieli oni prawie 4 minuty przewagi nad peletonem.

Przy pokonywaniu po raz pierwszy Alt des Angels (1. kategoria) w peletonie mocno przycisnęła ekipa Tinkoff – Saxo i liderujący Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) miał spore problemy z utrzymaniem tempa. Na szczęście Maciek po chwili dołączył do głównej grupy. Z ucieczki 60 kilometrów przed metą na czele kręcili już tylko Danielson, Molard i Duque.

43 kilometry przed metą ucieczka została skasowana. W dość prostej sytuacji upadło kilku zawodników Movistaru, w tym Alejandro Valverde. Podjazd pod Santa Pellaia podzielił peleton na kilka grup. W pierwszej mieliśmy około 30 zawodników, a w drugiej ze stratą około 30 sekund jechali między innymi Paterski i Valverde.

Z czołowej grupki na ostatnim podjeździe zaatakowali: Alberto Contador (Tinkoff – Saxo), Richie Porte (Sky), Fabio Aru (Astana), Rigoberto Uran (Etixx – Quick Step) i Domenico Pozzovivo (Ag2r La Mondiale). Zerwać z koła konkurentów chcieli Contador i Porte, ale cała piątka wjechała na linię górskiej premii. Na zjeździe do czołowej grupki dojechali Andrew Talansky i Daniel Martin (obaj Cannondale – Garmin).

Dwa kilometry przed metą zaatakował Pozzovivo, czym zaskoczył swoich konkurentów. Kieszonkowy góral nie pozwolił się dogonić i triumfował na dzisiejszym etapie. Drugie miejsce wywalczył Uran, a trzeci był Daniel Martin.

Paterski ukończył dzisiejszy etap na 42. miejscu i stracił koszulkę lidera, którą wywalczył Pierre Roland (Europcar). Tylko 22 sekundy do zwycięzcy stracił Przemysław Niemiec (Lampre – Merida) i awansował na 24. miejsce w GC. Dużo więcej, bo prawie 6. minut stracił Rafał Majka (Tinkoff – Saxo).

Wyniki trzeciego etapu:

1º  68  POZZOVIVO, Domenico     ITA  AG2R LA MONDIALE      3:52:37   10″
2º  81  URAN, Rigoberto         COL  ETIXX – QUICK STEP   a     03    6″
3º  51  MARTIN, Daniel          IRL  CANNONDALE – GARMIN  a     03    4″
4º  11  CONTADOR, Alberto       ESP  TINKOFF – SAXO       a     03
5º  71  ARU, Fabio              ITA  ASTANA PRO TEAM      a     03
6º  44  PORTE, Richie           AUS  TEAM SKY             a     03
7º  58  TALANSKY, Andrew        USA  CANNONDALE – GARMIN  a     03
8º  78  ROSA, Diego             ITA  ASTANA PRO TEAM      a     22
9º 155  KELDERMAN, Wilco        NED  TEAM LOTTO NL – JUMB a     22
10º   1  LOSADA, Alberto         ESP  TEAM KATUSHA         a     22
11º 181  HIVERT, Jonathan        FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE a     22
12º 105  PANTANO, Jarlinson      COL  IAM CYCLING          a     22
13º 111  VALLS, Rafael           ESP  LAMPRE – MERIDA      a     22
14º 202  MATE, Luis A.           ESP  COFIDIS, SOLUTIONS C a     22
15º  31  VALVERDE, Alejandro     ESP  MOVISTAR TEAM        a     22
16º   5  KOCHETKOV, Pavel        RUS  TEAM KATUSHA         a     22
17º  86  BRAMBILLA, Gianluca     ITA  ETIXX – QUICK STEP   a     22
18º 126  VAN DEN BROECK, Jurgen  BEL  LOTTO SOUDAL         a     22
19º 134  CHAVES, Jhoan E.        COL  ORICA GreenEDGE      a     22
20º 221  ROLLAND, Pierre         FRA  TEAM EUROPCAR        a     22
21º  43  KIRYIENKA, Vasil        BLR  TEAM SKY             a     22
22º 203  BAGOT, Yohan            FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C a     22
23º   2  CARUSO, Giampaolo       ITA  TEAM KATUSHA         a     22
24º  61  BARDET, Romain          FRA  AG2R LA MONDIALE     a     22
25º 156  KRUIJSWIJK, Steven      NED  TEAM LOTTO NL – JUMB a     22
26º 173  PARDILLA, Sergio        ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R a     22
  27º 112  NIEMIEC, Przemyslaw     POL  LAMPRE – MERIDA      a     22  
28º  48  POELS, Wouter           NED  TEAM SKY             a     22
29º  24  ATAPUMA, Darwin         COL  BMC RACING TEAM      a     22
30º  41  FROOME, Christopher     GBR  TEAM SKY             a     22
31º 227  GAUTIER, Cyril          FRA  TEAM EUROPCAR        a     22
32º 171  ARROYO, David           ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R a     22
33º 122  DE CLERCQ, Bart         BEL  LOTTO SOUDAL         a  01:34
34º  85  VAKOC, Petr             CZE  ETIXX – QUICK STEP   a  01:34
35º  88  ALAPHILIPPE, Julian     FRA  ETIXX – QUICK STEP   a  01:34
36º 161  ZUBELDIA, Haimar        ESP  TREK FACTORY RACING  a  01:34
37º  26  MOINARD, Amaël          FRA  BMC RACING TEAM      a  01:34
38º 101  COPPEL, Jerome          FRA  IAM CYCLING          a  01:34
39º  97  REZA, Kévin             FRA  FDJ                  a  01:34
40º   7  TROFIMOV, Yury          RUS  TEAM KATUSHA         a  01:34
41º 222  SICARD, Romain          FRA  TEAM EUROPCAR        a  01:34
42º 193  PATERSKI, Maciej        POL  CCC SPRANDI POLKOWIC a  01:34  
43º 201  NAVARRO, Daniel         ESP  COFIDIS, SOLUTIONS C a  01:34
44º 142  BARGUIL, Warren         FRA  TEAM GIANT – ALPECIN a  01:34
45º  22  SANCHEZ, Samuel         ESP  BMC RACING TEAM      a  01:34
46º 231  GASPAROTTO, Enrico      ITA  WANTY – GROUPE GOBER a  01:34
47º  18  KISERLOVSKI, Robert     CRO  TINKOFF – SAXO       a  01:34
48º 167  ZOIDL, Riccardo         AUT  TREK FACTORY RACING  a  02:01
49º  91  ELISSONDE, Kenny        FRA  FDJ                  a  02:09
50º 178  PARRA, Heiner R.        COL  CAJA RURAL-SEGUROS R a  02:09
51º  96  LECUISINIER, Pierre-h.  FRA  FDJ                  a  02:09
52º 151  BENNETT, George         NZL  TEAM LOTTO NL – JUMB a  02:09
53º 211  CANO, Alex R.           COL  COLOMBIA             a  02:22
54º  53  ACEVEDO, Janier A.      COL  CANNONDALE – GARMIN  a  02:22
55º 236  MINNAARD, Marinus C.    NED  WANTY – GROUPE GOBER a  05:08
56º   3  VORGANOV, Eduard        RUS  TEAM KATUSHA         a  05:08
57º  67  LATOUR, Pierre-roger    FRA  AG2R LA MONDIALE     a  05:08
58º   4  CHERNETSKI, Sergei      RUS  TEAM KATUSHA         a  05:08
59º 104  CHEVRIER, Clement       FRA  IAM CYCLING          a  05:59
60º  74  TIRALONGO, Paolo        ITA  ASTANA PRO TEAM      a  05:59
61º  76  MALACARNE, Davide       ITA  ASTANA PRO TEAM      a  05:59
62º 206  SIMON, Julien           FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C a  05:59
63º  15  MAJKA, Rafal            POL  TINKOFF – SAXO       a  05:59      
  64º 196  SZMYD, Sylwester        POL  CCC SPRANDI POLKOWIC a  05:59      
65º  75  CATALDO, Dario          ITA  ASTANA PRO TEAM      a  05:59
66º 163  STUYVEN, Jasper         BEL  TREK FACTORY RACING  a  05:59
67º 233  DE GREEF, Francis       BEL  WANTY – GROUPE GOBER a  05:59
68º  55  DANIELSON, Thomas       USA  CANNONDALE – GARMIN  a  05:59
69º 174  TXURRUKA, Amets         ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R a  05:59
70º 216  PEDRAZA, Walter         COL  COLOMBIA             a  06:11
71º 123  DE GENDT, Thomas        BEL  LOTTO SOUDAL         a  08:40
72º 158  ROOSEN, Timo            NED  TEAM LOTTO NL – JUMB a  08:40
73º  73  LANDA, Mikel            ESP  ASTANA PRO TEAM      a  08:40
74º  72  LOPEZ MORENO, M. A.     COL  ASTANA PRO TEAM      a  08:40
75º  82  DE LA CRUZ, David       ESP  ETIXX – QUICK STEP   a  08:40
76º 154  KEIZER, Martijn         NED  TEAM LOTTO NL – JUMB a  08:40
77º  83  VERONA, Carlos          ESP  ETIXX – QUICK STEP   a  08:40
78º  47  KONIG, Leopold          CZE  TEAM SKY             a  08:40
79º  66  DUPONT, Hubert          FRA  AG2R LA MONDIALE     a  08:40
80º  87  BOUET, Maxime           FRA  ETIXX – QUICK STEP   a  08:40
81º   6  SILIN, Egor             RUS  TEAM KATUSHA         a  08:40
  82º 198  SAMOILAU, Branislau     BLR  CCC SPRANDI POLKOWIC a  08:40      
83º  35  ROJAS, Jose J.          ESP  MOVISTAR TEAM        a  08:40
84º  42  LOPEZ, David            ESP  TEAM SKY             a  08:40
85º  93  GENIEZ, Alexandre       FRA  FDJ                  a  08:40
86º  95  LE GAC, Olivier         FRA  FDJ                  a  08:40
87º  34  FERNANDEZ, Ruben        ESP  MOVISTAR TEAM        a  08:40
88º  92  VEIKKANEN, Jussi        FIN  FDJ                  a  08:40
89º  45  ROCHE, Nicolas          IRL  TEAM SKY             a  08:40
90º 116  DURASEK, Kristijan      CRO  LAMPRE – MERIDA      a  08:40
91º 107  WARBASSE, Lawrence      USA  IAM CYCLING          a  08:40
92º 103  ELMIGER, Martin         SUI  IAM CYCLING          a  08:40
93º 228  JEANDESBOZ, Fabrice     FRA  TEAM EUROPCAR        a  08:40
94º 204  HARDY, Romain           FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C a  08:40
95º  77  KANGERT, Tanel          EST  ASTANA PRO TEAM      a  08:40
96º  25  HERMANS, Ben            BEL  BMC RACING TEAM      a  08:40
97º 188  VACHON, Florian         FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE a  08:40
98º  14  PAULINHO, Sergio M.     POR  TINKOFF – SAXO       a  08:40
99º 165  SILVESTRE, Fabio        POR  TREK FACTORY RACING  a  08:40
100º  62  BETANCUR, Carlos A.     COL  AG2R LA MONDIALE     a  08:40
101º 121  ARMEE, Sander           BEL  LOTTO SOUDAL         a  08:40
102º 127  VAN DER SANDE, Tosh     BEL  LOTTO SOUDAL         a  08:40
103º 131  MEIER, Christian        CAN  ORICA GreenEDGE      a  09:13
104º 124  HENDERSON, Greg         NZL  LOTTO SOUDAL         a  09:13
105º   8  VOROBYEV, Anton         RUS  TEAM KATUSHA         a  09:13
106º  16  VALGREN, Michael        DEN  TINKOFF – SAXO       a  09:13
107º  12  BASSO, Ivan             ITA  TINKOFF – SAXO       a  09:13
108º 137  MEYER, Cameron          AUS  ORICA GreenEDGE      a  10:39
109º  32  SOLER, Marc             ESP  MOVISTAR TEAM        a  11:46
110º 186  LABORIE, Christophe     FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE a  11:46
111º 145  JONES, Carter           USA  TEAM GIANT – ALPECIN a  11:46
 112º 195  RUTKIEWICZ, Marek       POL  CCC SPRANDI POLKOWIC a  11:46      
113º  38  ANACONA, Winner         COL  MOVISTAR TEAM        a  11:46
114º 146  PREIDLER, Georg         AUT  TEAM GIANT – ALPECIN a  11:46
115º 143  FRÖHLINGER, Johannes    GER  TEAM GIANT – ALPECIN a  11:46
116º 138  BEWLEY, Sam             NZL  ORICA GreenEDGE      a  11:46
117º 147  OLIVIER, Daan           NED  TEAM GIANT – ALPECIN a  11:46
118º  28  SENNI, Manuel           ITA  BMC RACING TEAM      a  11:46
119º  33  LASTRAS, Pablo          ESP  MOVISTAR TEAM        a  11:46
120º  46  ZANDIO, Xabier          ESP  TEAM SKY             a  11:46
121º 172  PRADES, Eduard          ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R a  11:46
122º 175  MAS, Luis               ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R a  11:46
123º 144  CRADDOCK, Lawson        USA  TEAM GIANT – ALPECIN a  11:46
124º 237  EIJSSEN, Yannick        BEL  WANTY – GROUPE GOBER a  11:46
125º 184  BOULO, Matthieu         FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE a  11:46
126º 208  CHETOUT, Loic           FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C a  11:46
127º 177  VILELA, Ricardo         POR  CAJA RURAL-SEGUROS R a  11:46
128º 205  MOLARD, Rudy            FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C a  11:46
129º 207  CHAINEL, Steve          FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C a  11:46
130º 226  COUSIN, Jerome          FRA  TEAM EUROPCAR        a  11:46
131º 153  TEN DAM, Laurens        NED  TEAM LOTTO NL – JUMB a  11:46
132º  52  HESJEDAL, Ryder         CAN  CANNONDALE – GARMIN  a  11:46
133º 187  LEDANOIS, Kevin         FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE a  12:34
134º 182  SEPULVEDA, Eduardo      ARG  BRETAGNE-S.ENVIRONNE a  12:34
135º  64  GASTAUER, Ben           LUX  AG2R LA MONDIALE     a  13:01
 136º 194  HIRT, Jan               CZE  CCC SPRANDI POLKOWIC a  13:01  
137º 185  JARRIER, Benoit         FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE a  14:04
138º  56  DOMBROWSKI, Joseph L.   USA  CANNONDALE – GARMIN  a  14:04
139º 225  COQUARD, Bryan          FRA  TEAM EUROPCAR        a  14:04
140º  57  HOWES, Alex             USA  CANNONDALE – GARMIN  a  15:41
141º 115  CATTANEO, Mattia        ITA  LAMPRE – MERIDA      a  15:48
142º  13  HERNANDEZ, Jesus        ESP  TINKOFF – SAXO       a  15:48
143º 114  POLANC, Jan             SLO  LAMPRE – MERIDA      a  15:48
144º 141  MEZGEC, Luka            SLO  TEAM GIANT – ALPECIN a  15:48
145º 162  BEPPU, Fumiyuki         JPN  TREK FACTORY RACING  a  15:48
146º 223  QUEMENEUR, Perrig       FRA  TEAM EUROPCAR        a  15:48
147º  98  MANZIN, Lorrenzo        FRA  FDJ                  a  15:48
148º  21  VAN GARDEREN, Tejay     USA  BMC RACING TEAM      a  15:48
149º  23  STETINA, Peter          USA  BMC RACING TEAM      a  15:48
150º 117  GRMAY, Tsgabu G.        ETH  LAMPRE – MERIDA      a  15:48
151º 118  KOSHEVOY, Ilia          BLR  LAMPRE – MERIDA      a  15:48
152º 212  MARTÍNEZ, Daniel        COL  COLOMBIA             a  15:48
153º 214  DUQUE, Leonardo         COL  COLOMBIA             a  15:48
154º  36  HERRADA, José           ESP  MOVISTAR TEAM        a  15:48
155º  63  MINARD, Sébastien       FRA  AG2R LA MONDIALE     a  15:48
 156º 191  SCHUMACHER, Stefan      GER  CCC SPRANDI POLKOWIC a  17:22  
157º 224  MORICE, Julien          FRA  TEAM EUROPCAR        a  17:22
158º 235  GHYSELINCK, Jan         BEL  WANTY – GROUPE GOBER a  17:22
159º 108  WYSS, Marcel            SUI  IAM CYCLING          a  17:22
160º  37  SUTHERLAND, Rory        AUS  MOVISTAR TEAM        a  17:22
161º 113  FERRARI, Roberto        ITA  LAMPRE – MERIDA      a  17:22
162º 217  SARMIENTO, Cayetano     COL  COLOMBIA             a  17:22
163º 168  COLEDAN, Marco          ITA  TREK FACTORY RACING  a  17:22
164º 213  DIAZ, Edward            COL  COLOMBIA             a  17:22
165º 166  WATSON, Calvin          AUS  TREK FACTORY RACING  a  17:22
166º 133  LANCASTER, Brett        AUS  ORICA GreenEDGE      a  17:22
167º 125  VALLEE, Boris           BEL  LOTTO SOUDAL         a  17:22
168º  27  TEUNS, Dylan            BEL  BMC RACING TEAM      a  17:22
169º 148  STAMSNIJDER, Tom        NED  TEAM GIANT – ALPECIN a  17:22
 170º 192  HONKISZ, Adrian         POL  CCC SPRANDI POLKOWIC a  17:22  
171º 106  PELLAUD, Simon          SUI  IAM CYCLING          a  17:22
172º  17  ROGERS, Michael         AUS  TINKOFF – SAXO       a  17:22
173º  54  CARDOSO, Andre          POR  CANNONDALE – GARMIN  a  17:22
174º 183  FONSECA, Armindo        FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE a  17:22
175º 176  BARBERO, Carlos         ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R a  17:22
176º 102  PELUCCHI, Matteo        ITA  IAM CYCLING          a  18:22
177º 238  NAPOLITANO, Danilo      ITA  WANTY – GROUPE GOBER a  18:22
 178º 197  CERNY, Josef            CZE  CCC SPRANDI POLKOWIC a  18:22  
179º 128  VERVAEKE, Louis         BEL  LOTTO SOUDAL         a  19:19
180º 232  BAUGNIES, Jérôme        BEL  WANTY – GROUPE GOBER a  19:52
181º 234  DE TROYER, Tim          BEL  WANTY – GROUPE GOBER a  19:52

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1º 221  ROLLAND, Pierre         FRA  TEAM EUROPCAR            13:29:23
   2º 193  PATERSKI, Maciej        POL  CCC SPRANDI POLKOWIC   a    01:08
3º 122  DE CLERCQ, Bart         BEL  LOTTO SOUDAL           a    01:16
4º  68  POZZOVIVO, Domenico     ITA  AG2R LA MONDIALE       a    02:14
5º  81  URAN, Rigoberto         COL  ETIXX – QUICK STEP     a    02:21
6º  51  MARTIN, Daniel          IRL  CANNONDALE – GARMIN    a    02:22
7º  11  CONTADOR, Alberto       ESP  TINKOFF – SAXO         a    02:27
8º  44  PORTE, Richie           AUS  TEAM SKY               a    02:27
9º  71  ARU, Fabio              ITA  ASTANA PRO TEAM        a    02:27
10º  58  TALANSKY, Andrew        USA  CANNONDALE – GARMIN    a    02:27
11º  31  VALVERDE, Alejandro     ESP  MOVISTAR TEAM          a    02:36
12º  48  POELS, Wouter           NED  TEAM SKY               a    02:43
13º 181  HIVERT, Jonathan        FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE   a    02:46
14º 155  KELDERMAN, Wilco        NED  TEAM LOTTO NL – JUMB   a    02:46
15º  61  BARDET, Romain          FRA  AG2R LA MONDIALE       a    02:46
16º 105  PANTANO, Jarlinson      COL  IAM CYCLING            a    02:46
17º  78  ROSA, Diego             ITA  ASTANA PRO TEAM        a    02:46
18º   2  CARUSO, Giampaolo       ITA  TEAM KATUSHA           a    02:46
19º  43  KIRYIENKA, Vasil        BLR  TEAM SKY               a    02:46
20º 156  KRUIJSWIJK, Steven      NED  TEAM LOTTO NL – JUMB   a    02:46
21º 111  VALLS, Rafael           ESP  LAMPRE – MERIDA        a    02:46
22º   5  KOCHETKOV, Pavel        RUS  TEAM KATUSHA           a    02:46
23º 134  CHAVES, Jhoan E.        COL  ORICA GreenEDGE        a    02:46
  24º 112  NIEMIEC, Przemyslaw     POL  LAMPRE – MERIDA        a    02:46
25º 202  MATE, Luis A.           ESP  COFIDIS, SOLUTIONS C   a    02:46
26º  24  ATAPUMA, Darwin         COL  BMC RACING TEAM        a    02:46
27º  86  BRAMBILLA, Gianluca     ITA  ETIXX – QUICK STEP     a    02:46
28º  41  FROOME, Christopher     GBR  TEAM SKY               a    02:46
29º 126  VAN DEN BROECK, Jurgen  BEL  LOTTO SOUDAL           a    02:46
30º 227  GAUTIER, Cyril          FRA  TEAM EUROPCAR          a    02:46
31º 171  ARROYO, David           ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R   a    02:46
32º 203  BAGOT, Yohan            FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C   a    02:46
33º 173  PARDILLA, Sergio        ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R   a    02:46
34º   1  LOSADA, Alberto         ESP  TEAM KATUSHA           a    03:06
35º 231  GASPAROTTO, Enrico      ITA  WANTY – GROUPE GOBER   a    03:58
36º  88  ALAPHILIPPE, Julian     FRA  ETIXX – QUICK STEP     a    03:58
37º  85  VAKOC, Petr             CZE  ETIXX – QUICK STEP     a    03:58
38º 142  BARGUIL, Warren         FRA  TEAM GIANT – ALPECIN   a    03:58
39º  22  SANCHEZ, Samuel         ESP  BMC RACING TEAM        a    03:58
40º   7  TROFIMOV, Yury          RUS  TEAM KATUSHA           a    03:58
41º  26  MOINARD, Amaël          FRA  BMC RACING TEAM        a    03:58
42º 161  ZUBELDIA, Haimar        ESP  TREK FACTORY RACING    a    03:58
43º 101  COPPEL, Jerome          FRA  IAM CYCLING            a    03:58
44º 222  SICARD, Romain          FRA  TEAM EUROPCAR          a    03:58
45º 201  NAVARRO, Daniel         ESP  COFIDIS, SOLUTIONS C   a    03:58
46º  18  KISERLOVSKI, Robert     CRO  TINKOFF – SAXO         a    03:58
47º 167  ZOIDL, Riccardo         AUT  TREK FACTORY RACING    a    04:25
48º  91  ELISSONDE, Kenny        FRA  FDJ                    a    04:33
49º 151  BENNETT, George         NZL  TEAM LOTTO NL – JUMB   a    04:33
50º  53  ACEVEDO, Janier A.      COL  CANNONDALE – GARMIN    a    04:46
51º   3  VORGANOV, Eduard        RUS  TEAM KATUSHA           a    07:32
52º   4  CHERNETSKI, Sergei      RUS  TEAM KATUSHA           a    07:32
53º 236  MINNAARD, Marinus C.    NED  WANTY – GROUPE GOBER   a    07:32
54º  97  REZA, Kévin             FRA  FDJ                    a    07:55
55º  55  DANIELSON, Thomas       USA  CANNONDALE – GARMIN    a    08:19
56º 206  SIMON, Julien           FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C   a    08:23
57º  76  MALACARNE, Davide       ITA  ASTANA PRO TEAM        a    08:23
58º  74  TIRALONGO, Paolo        ITA  ASTANA PRO TEAM        a    08:23
59º  15  MAJKA, Rafal            POL  TINKOFF – SAXO         a    08:23
60º  96  LECUISINIER, Pierre-h.  FRA  FDJ                    a    08:30
61º 211  CANO, Alex R.           COL  COLOMBIA               a    08:43
62º  35  ROJAS, Jose J.          ESP  MOVISTAR TEAM          a    10:58
63º 103  ELMIGER, Martin         SUI  IAM CYCLING            a    11:00
64º  45  ROCHE, Nicolas          IRL  TEAM SKY               a    11:02
65º  25  HERMANS, Ben            BEL  BMC RACING TEAM        a    11:04
66º  87  BOUET, Maxime           FRA  ETIXX – QUICK STEP     a    11:04
67º 127  VAN DER SANDE , Tosh    BEL  LOTTO SOUDAL           a    11:04
68º  34  FERNANDEZ, Ruben        ESP  MOVISTAR TEAM          a    11:04
69º 116  DURASEK, Kristijan      CRO  LAMPRE – MERIDA        a    11:04
70º  73  LANDA, Mikel            ESP  ASTANA PRO TEAM        a    11:04
71º   6  SILIN, Egor             RUS  TEAM KATUSHA           a    11:04
72º 107  WARBASSE, Lawrence      USA  IAM CYCLING            a    11:04
73º  47  KONIG, Leopold          CZE  TEAM SKY               a    11:04
74º 204  HARDY, Romain           FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C   a    11:04
75º  14  PAULINHO, Sergio M.     POR  TINKOFF – SAXO         a    11:04
76º  77  KANGERT, Tanel          EST  ASTANA PRO TEAM        a    11:04
77º  83  VERONA, Carlos          ESP  ETIXX – QUICK STEP     a    11:04
78º 178  PARRA, Heiner R.        COL  CAJA RURAL-SEGUROS R   a    11:13
79º 131  MEIER, Christian        CAN  ORICA GreenEDGE        a    11:37
80º  16  VALGREN, Michael        DEN  TINKOFF – SAXO         a    11:37
81º  75  CATALDO, Dario          ITA  ASTANA PRO TEAM        a    12:20
82º 233  DE GREEF, Francis       BEL  WANTY – GROUPE GOBER   a    12:20
  83º 196  SZMYD, Sylwester        POL  CCC SPRANDI POLKOWIC   a    12:20
84º 216  PEDRAZA, Walter         COL  COLOMBIA               a    12:32
85º 228  JEANDESBOZ, Fabrice     FRA  TEAM EUROPCAR          a    13:20
86º 205  MOLARD, Rudy            FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C   a    14:09
87º 146  PREIDLER, Georg         AUT  TEAM GIANT – ALPECIN   a    14:10
88º 172  PRADES, Eduard          ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R   a    14:10
89º 237  EIJSSEN, Yannick        BEL  WANTY – GROUPE GOBER   a    14:10
90º 207  CHAINEL, Steve          FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C   a    14:10
91º 153  TEN DAM, Laurens        NED  TEAM LOTTO NL – JUMB   a    14:10
92º 177  VILELA, Ricardo         POR  CAJA RURAL-SEGUROS R   a    14:10
93º 104  CHEVRIER, Clement       FRA  IAM CYCLING            a    14:24
94º 182  SEPULVEDA, Eduardo      ARG  BRETAGNE-S.ENVIRONNE   a    14:58
95º 121  ARMEE, Sander           BEL  LOTTO SOUDAL           a    15:01
96º  66  DUPONT, Hubert          FRA  AG2R LA MONDIALE       a    15:01
97º  42  LOPEZ, David            ESP  TEAM SKY               a    15:01
98º  64  GASTAUER, Ben           LUX  AG2R LA MONDIALE       a    15:25
99º  12  BASSO, Ivan             ITA  TINKOFF – SAXO         a    15:34
100º  56  DOMBROWSKI, Joseph L.   USA  CANNONDALE – GARMIN    a    16:28
101º 226  COUSIN, Jerome          FRA  TEAM EUROPCAR          a    16:53
102º 188  VACHON, Florian         FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE   a    17:05
103º 124  HENDERSON, Greg         NZL  LOTTO SOUDAL           a    17:38
104º  21  VAN GARDEREN, Tejay     USA  BMC RACING TEAM        a    18:12
105º  23  STETINA, Peter          USA  BMC RACING TEAM        a    18:12
106º  36  HERRADA, José           ESP  MOVISTAR TEAM          a    18:12
107º 174  TXURRUKA, Amets         ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R   a    19:00
108º 225  COQUARD, Bryan          FRA  TEAM EUROPCAR          a    19:11
109º  27  TEUNS, Dylan            BEL  BMC RACING TEAM        a    19:46
110º  54  CARDOSO, Andre          POR  CANNONDALE – GARMIN    a    19:46
111º  17  ROGERS, Michael         AUS  TINKOFF – SAXO         a    19:46
112º 147  OLIVIER, Daan           NED  TEAM GIANT – ALPECIN   a    20:11
 113º 195  RUTKIEWICZ, Marek       POL  CCC SPRANDI POLKOWIC   a    20:11
114º  33  LASTRAS, Pablo          ESP  MOVISTAR TEAM          a    20:11
115º  38  ANACONA, Winner         COL  MOVISTAR TEAM          a    20:50
116º 187  LEDANOIS, Kevin         FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE   a    21:38
 117º 198  SAMOILAU, Branislau     BLR  CCC SPRANDI POLKOWIC   a    21:42
118º  92  VEIKKANEN, Jussi        FIN  FDJ                    a    21:42
119º 214  DUQUE, Leonardo         COL  COLOMBIA               a    22:09
 120º 192  HONKISZ, Adrian         POL  CCC SPRANDI POLKOWIC   a    22:29
121º  67  LATOUR, Pierre-roger    FRA  AG2R LA MONDIALE       a    23:05
122º 175  MAS, Luis               ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R   a    23:44
123º  72  LOPEZ MORENO, M. A.     COL  ASTANA PRO TEAM        a    24:47
124º 165  SILVESTRE, Fabio        POR  TREK FACTORY RACING    a    26:37
125º 158  ROOSEN, Timo            NED  TEAM LOTTO NL – JUMB   a    26:37
126º  95  LE GAC, Olivier         FRA  FDJ                    a    26:37
127º 144  CRADDOCK, Lawson        USA  TEAM GIANT – ALPECIN   a    26:51
128º 163  STUYVEN, Jasper         BEL  TREK FACTORY RACING    a    27:33
129º  13  HERNANDEZ, Jesus        ESP  TINKOFF – SAXO         a    28:50
130º 154  KEIZER, Martijn         NED  TEAM LOTTO NL – JUMB   a    29:17
131º  82  DE LA CRUZ, David       ESP  ETIXX – QUICK STEP     a    29:20
132º  62  BETANCUR, Carlos A.     COL  AG2R LA MONDIALE       a    29:20
133º  52  HESJEDAL, Ryder         CAN  CANNONDALE – GARMIN    a    29:43
134º 184  BOULO, Matthieu         FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE   a    29:57
135º  93  GENIEZ, Alexandre       FRA  FDJ                    a    30:34
 136º 194  HIRT, Jan               CZE  CCC SPRANDI POLKOWIC   a    30:37
137º 118  KOSHEVOY, Ilia          BLR  LAMPRE – MERIDA        a    30:53
138º 176  BARBERO, Carlos         ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R   a    32:11
139º  32  SOLER, Marc             ESP  MOVISTAR TEAM          a    32:26
140º 208  CHETOUT, Loic           FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C   a    32:26
141º 191  SCHUMACHER, Stefan      GER  CCC SPRANDI POLKOWIC   a    32:27
142º 137  MEYER, Cameron          AUS  ORICA GreenEDGE        a    32:33
143º 123  DE GENDT, Thomas        BEL  LOTTO SOUDAL           a    32:38
144º   8  VOROBYEV, Anton         RUS  TEAM KATUSHA           a    33:09
145º 141  MEZGEC, Luka            SLO  TEAM GIANT – ALPECIN   a    33:45
146º  57  HOWES, Alex             USA  CANNONDALE – GARMIN    a    34:06
147º 145  JONES, Carter           USA  TEAM GIANT – ALPECIN   a    34:36
148º  28  SENNI, Manuel           ITA  BMC RACING TEAM        a    35:43
149º 186  LABORIE, Christophe     FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE   a    35:44
150º  46  ZANDIO, Xabier          ESP  TEAM SKY               a    35:44
151º 213  DIAZ, Edward            COL  COLOMBIA               a    36:47
152º 114  POLANC, Jan             SLO  LAMPRE – MERIDA        a    37:42
153º 113  FERRARI, Roberto        ITA  LAMPRE – MERIDA        a    38:02
154º 125  VALLEE, Boris           BEL  LOTTO SOUDAL           a    39:16
155º 106  PELLAUD, Simon          SUI  IAM CYCLING            a    39:16
156º  98  MANZIN, Lorrenzo        FRA  FDJ                    a    39:24
157º 115  CATTANEO, Mattia        ITA  LAMPRE – MERIDA        a    39:45
158º 117  GRMAY, Tsgabu G.        ETH  LAMPRE – MERIDA        a    39:45
159º 162  BEPPU, Fumiyuki         JPN  TREK FACTORY RACING    a    39:46
160º 223  QUEMENEUR, Perrig       FRA  TEAM EUROPCAR          a    39:46
161º  63  MINARD, Sébastien       FRA  AG2R LA MONDIALE       a    39:46
162º 138  BEWLEY, Sam             NZL  ORICA GreenEDGE        a    40:19
163º 143  FRÖHLINGER, Johannes    GER  TEAM GIANT – ALPECIN   a    40:21
164º 166  WATSON, Calvin          AUS  TREK FACTORY RACING    a    41:20
165º 217  SARMIENTO, Cayetano     COL  COLOMBIA               a    41:20
166º  37  SUTHERLAND, Rory        AUS  MOVISTAR TEAM          a    41:20
167º 183  FONSECA, Armindo        FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE   a    41:20
168º 108  WYSS, Marcel            SUI  IAM CYCLING            a    41:20
169º 102  PELUCCHI, Matteo        ITA  IAM CYCLING            a    42:20
170º 185  JARRIER, Benoit         FRA  BRETAGNE-S.ENVIRONNE   a    42:39
171º 148  STAMSNIJDER, Tom        NED  TEAM GIANT – ALPECIN   a    44:03
172º 224  MORICE, Julien          FRA  TEAM EUROPCAR          a    45:57
173º 168  COLEDAN, Marco          ITA  TREK FACTORY RACING    a    45:57
174º 133  LANCASTER, Brett        AUS  ORICA GreenEDGE        a    45:57
175º 212  MARTÍNEZ, Daniel        COL  COLOMBIA               a    46:10
176º 235  GHYSELINCK, Jan         BEL  WANTY – GROUPE GOBER   a    50:31
 177º 197  CERNY, Josef            CZE  CCC SPRANDI POLKOWIC   a    51:31
178º 238  NAPOLITANO, Danilo      ITA  WANTY – GROUPE GOBER   a    54:33