James Oram (Axeon Cycling Team) wygrał pierwszy etap portugalskiej etapówki Volta ao Alentejo. Atakujący Paweł Bernas (ActiveJet Team) został złapany na 500 metrów przed metą.

23. ekipy stanęły dziś na starcie 33. edycji Volta ao Alentejo. Wśród startujących była drużyna ActiveJet Team w składzie: Paweł Bernas, Jesus Ezquerra, Michał Podlaski, Paweł Franczak, Mario Gonzalez, Paweł Brylowski i Łukasz Bodnar.

Pierwszy etap zanosił się jako najcięższy z całego wyścigu. Kolarze mieli do pokonania 143 kilometry z Portalegre do Castelo de Vide. Czekały na nich dwie górskie premie, a finiszowy podjazd miał 1200 metrów o średnim nachyleniu 4 %.

alentejo 1 etap

W ucieczkę dnia zabrali się: Oscar Landa (Team Coop – Oster Hus), Jose Ragonessi (Ecuador) i Jasper Hamelink (Metec). Wszystkie trzy lotne premie wygrał Landa. Jeszcze przed pierwszym podjazdem ucieczka została skasowana.

Później mieliśmy kilka ataków, ale ostateczny atak miał miejsce na 10 kilometrów przed metą. Na czele pojawił się Paweł Bernas (ActiveJet Team), a wraz z nim pojechali Alberto Galego (RADIO POPULAR – BOAVISTA), Tao Geoghegan Hart (Team Axeon), Frederik Galta (TEAM COOP – OSTER HUS) i Mikel Bizkarra (Murias). Niestety ta grupa została doścignięta na 500 metrów przed metą.

Finiszowy sprint wygrał James Oram (Axeon Cycling Team). Drugi był jego kolega z drużyny – Ruben Guerreiro. Podium uzupełnił Delio Fernandez  (W52-Quinta da Lixa). “Berni” zajął ostatecznie trzynaste miejsce.

Wyniki pierwszego etapu:

1    ORAM James    TEAM AXEON (USA)    3:42:04
2    GUERREIRO Ruben    TEAM AXEON (USA)    m.t.
3    FERNANDEZ Delio    QUINTA DA LIXA (POR)    m.t.
4    PAULINHO Pedro    ANTARTE (POR)    m.t.
5    FONTE César    BOAVISTA (POR)    m.t.
6    SILVA Rafael    EFAPEL (POR)    m.t.
7    GUAMA DE LA CRUZ Bayron    ECUADOR (ECU)    m.t.
8    GALLEGO Alberto    BOAVISTA (POR)    m.t.
9    BLIKRA Haavard    OSTER HUS (NOR)    m.t.
10    SIMON CASULLERAS Jordi    ECUADOR (ECU)    m.t.
11    ANDERSON Ryan    TEAM OPTUM (USA)    m.t.
12    TXOPERENA MATXIKOTE Benat    TALDEA (ESP)    m.t.
13    BERNAS Pawel    ACTIVEJET TEAM    m.t.
14    JOYCE Colin    USA CYCLING (USA)    m.t.
15    CARDOSO Filipe    EFAPEL (POR)    m.t.
16    EISING Tijmen    TKH CONTINENTAL TEAM    m.t.
17    RIESEBEEK Oscar    TKH CONTINENTAL TEAM    m.t.
18    EZQUERRA MUELA Jesus    ACTIVEJET TEAM    m.t.
19    GARCIA DE MATEOS Vicente    RAY JUST ENERGY (POR)    m.t.
20    FIGUEIREDO Frederico    BOAVISTA (POR)    m.t.
21    CARDOSO Manuel    TEAM TAVIRA (POR)    m.t.
22    GMELICH Jarno    TKH CONTINENTAL TEAM    m.t.
23    ESTEVEZ Imanol    TALDEA (ESP)    m.t.
24    PODLASKI Michal    ACTIVEJET TEAM    m.t.
25    SOUSA Sergio    ANTARTE (POR)    m.t.
26    GARCIA Marcos    RAY JUST ENERGY (POR)    m.t.
27    SOKOLOV Dmitry    LOKOSPHINKX (RUS)    m.t.
28    BIZKARRA Mikel    TALDEA (ESP)    m.t.
29    JENSEN August    OSTER HUS (NOR)    m.t.
30    CALDEIRA Samuel    QUINTA DA LIXA (POR)    m.t.
31    MESTRE Daniel    TEAM TAVIRA (POR)    m.t.
32    EATON Daniel    TEAM AXEON (USA)    m.t.
33    GEOGHEGAN HART Tao    TEAM AXEON (USA)    m.t.
34    GOMES Luís    CARGLASS (POR)    m.t.
35    GONÇALVES Domingos    EFAPEL (POR)    m.t.
36    INSAUSTI IRASTORZA Jon Ander    TALDEA (ESP)    m.t.
37    REIS Rafael    TEAM TAVIRA (POR)    m.t.
38    GALTA Frederik    OSTER HUS (NOR)    m.t.
39    BRANDÃO Jóni    EFAPEL (POR)    m.t.
40    SABIDO Hugo    RAY JUST ENERGY (POR)    m.t.
41    GONZALEZ SALAS Mario    ACTIVEJET TEAM    m.t.
42    BRAVO OIARBIDE Garikoitz    TALDEA (ESP)    m.t.
43    GARCIA ECHEGUIBEL Egoitz    TALDEA (ESP)    m.t.
44    IRISARRI Jon    EDP (ESP)    a 15
45    SVESHNIKOV Kirill    LOKOSPHINKX (RUS)    m.t.
46    RUBIO Diego    EFAPEL (POR)    m.t.
47    SELANDER Bjorn    TEAM OPTUM (USA)    a 18
48    ANTUNES Amaro    ANTARTE (POR)    a 20
49    BODNAR Lukasz    ACTIVEJET TEAM    a 22
50    SHILOV Sergey    LOKOSPHINKX (RUS)    a 24
51    BENTA João    RAY JUST ENERGY (POR)    a 26
52    BROCO Hernani    ANTARTE (POR)    a 33
53    EISENHART Taylor    USA CYCLING (USA)    a 36
54    CURRAN Geoffrey    TEAM AXEON (USA)    a 40
55    GASPAR João    ECUADOR (ECU)    m.t.
56    SHALUNOV Evgeny    LOKOSPHINKX (RUS)    a 46
57    SILVA Bruno    ANTARTE (POR)    a 52
58    MARQUE Alejandro    EFAPEL (POR)    a 56
59    SOUSA Celio    BOAVISTA (POR)    m.t.
60    MATOS Nuno    BOAVISTA (POR)    m.t.
61    MESTRE Ricardo    TEAM TAVIRA (POR)    a 1:00
62    LIVRAMENTO David    TEAM TAVIRA (POR)    m.t.
63    CASIMIRO Henrique    TEAM TAVIRA (POR)    m.t.
64    VELOSO Gustavo    QUINTA DA LIXA (POR)    m.t.
65    FERNANDES Luis    QUINTA DA LIXA (POR)    a 1:07
66    HAMELINK Jasper    TKH CONTINENTAL TEAM    a 1:16
67    DE LA FUENTE David    EFAPEL (POR)    a 1:20
68    SILVA Joaquim    QUINTA DA LIXA (POR)    m.t.
69    VINHAS Rui    QUINTA DA LIXA (POR)    a 0
70    CARVALHO Antero    C.C.J.M. NICOLAU (POR)    a 4:54
71    PINTO Sandro    RAY JUST ENERGY (POR)    a 5:23
72    SANCHO Bruno    ANICOLOR (POR)    a 8:57
73    MACEDO Renato    ANICOLOR (POR)    m.t.
74    ALMEIDA Nuno    CONSTANTINOS    m.t.
75    TEIXEIRA Ricardo    FEIRA    m.t.
76    MARTINGIL César    CARGLASS (POR)    m.t.
77    LETRAS João    CONSTANTINOS    m.t.
78    POWLESS Nielson    USA CYCLING (USA)    m.t.
79    MAGALHÃES Zulmiro    CARGLASS (POR)    m.t.
80    SILVA Nelson    ANICOLOR (POR)    m.t.
81    AFONSO Luis    ANTARTE (POR)    m.t.
82    NAVARRETE Segundo    ECUADOR (ECU)    m.t.
83    OLIVEIRA Fábio    FEIRA    m.t.
84    BREA Oscar    EFAPEL (POR)    m.t.
85    Tiago FERREIRA    FEIRA    m.t.
86    LEAÇA Fábio    C.C.J.M. NICOLAU (POR)    m.t.
87    DYRNES Kristian    OSTER HUS (NOR)    m.t.
88    CARVALHO Rui    ANICOLOR (POR)    m.t.
89    HAGEN Krister    OSTER HUS (NOR)    m.t.
90    ZWIZANSKI Scott    TEAM OPTUM (USA)    m.t.
91    FERNANDES Venceslau    FEIRA    m.t.
92    HERMANSEN Sindre Eid    TEAM FIXIT.No (NOR)    m.t.
93    FREITAS Daniel    ANICOLOR (POR)    a 9:04
94    FERREIRA Ricardo    BOAVISTA (POR)    m.t.
95    NEUSTROEV Vasily    LOKOSPHINKX (RUS)    m.t.
96    DE SEGOVIA José    RAY JUST ENERGY (POR)    m.t.
97    SANTOS Virgilio    BOAVISTA (POR)    m.t.
98    DANIEL Gregory    TEAM AXEON (USA)    m.t.
99    ISIDORO Micael    RAY JUST ENERGY (POR)    m.t.
100    SILVA Daniel    BOAVISTA (POR)    m.t.
101    KOUWENHOVEN Sjoerd    ELITE    TKH CONTINENTAL TEAM    m.t.
102    EIDSHEIM Filip    ELITE    TEAM FIXIT.No (NOR)    m.t.
103    BOIVIN Guillaume    ELITE    TEAM OPTUM (USA)    m.t.
104    FERNANDES José    Sub-23    ANICOLOR (POR)    m.t.
105    PEREIRA Valter    ELITE    TEAM TAVIRA (POR)    m.t.
106    OIEN Justin    Sub-23    TEAM AXEON (USA)    m.t.
107    OLIVEIRA Ivo    Sub-23    CARGLASS (POR)    m.t.
108    VDOVIN Sergey    Sub-23    LOKOSPHINKX (RUS)    m.t.
109    AUSTEVOLL Ole Andre    Sub-23    TEAM FIXIT.No (NOR)    m.t.
110    OWEN Logan    Sub-23    TEAM AXEON (USA)    m.t.
111    TE BRAKE Remco    ELITE    TKH CONTINENTAL TEAM    m.t.
112    ARISTI Mikel    Sub-23    EDP (ESP)    m.t.
113    FERNANDEZ Egoitz    ELITE    EDP (ESP)    m.t.
114    PLAZAOLA Ander    ELITE    EDP (ESP)    m.t.
115    VELASCO Adrian    ELITE    TALDEA (ESP)    m.t.
116    SOLADAY Thomas    ELITE    TEAM OPTUM (USA)    m.t.
117    NUNES Diogo    ELITE    TEAM TAVIRA (POR)    m.t.
118    REBOLLIDO Angel    Sub-23    QUINTA DA LIXA (POR)    m.t.
119    PEREIRA João    Sub-23    FEIRA    m.t.
120    FRANCZAK Pawel    ELITE    ACTIVEJET TEAM    a 9:13
121    RAMALHO André    Sub-23    C.C.J.M. NICOLAU (POR)    a 9:15
122    ROMSTAD LOVIK Asmund    ELITE    TEAM FIXIT.No (NOR)    m.t.
123    ALMEIDA Luís    Sub-23    C.C.J.M. NICOLAU (POR)    a 12:56
124    MARQUES Jorge    Sub-23    C.C.J.M. NICOLAU (POR)    a 13:00
125    DIAS Diogo    Sub-23    C.C.J.M. NICOLAU (POR)    a 13:03
126    OUTEIRO João    CONSTANTINOS    a 13:09
127    BRYLOWSKI Pawel    ACTIVEJET TEAM    a 13:29
128    HENRIQUES Pedro    C.C.J.M. NICOLAU (POR)    m.t.
129    SILVA João    FEIRA    a 14:01
130    MENDES Pedro    C.C.J.M. NICOLAU (POR)    m.t.
131    VERMEULEN Alexey    USA CYCLING (USA)    m.t.
132    NUNES Hugo    RIBEIRO`S BIKE SHOP (POR)    m.t.
133    BRITO Hugo    RIBEIRO`S BIKE SHOP (POR)    m.t.
134    RAGONESSI Jose    ECUADOR (ECU)    m.t.
135    PHILIPP Torey    USA CYCLING (USA)    m.t.
136    WOLFE Bem    USA CYCLING (USA)    m.t.
137    SAEZ Eder    EDP (ESP)    m.t.
138    LETEN Wouter    TKH CONTINENTAL TEAM    m.t.
139    INTZIARTE Unai    TALDEA (ESP)    m.t.
140    VELASCO Henry    ECUADOR (ECU)    m.t.
141    HAUSKEN JACOBSEN Tormod    OSTER HUS (NOR)    m.t.
142    OLIVEIRA Helder    QUINTA DA LIXA (POR)    m.t.
143    STOKKENES Torstein    TEAM FIXIT.No (NOR)    m.t.
144    BRYON Miguel    USA CYCLING (USA)    m.t.
145    SANTOS João    FEIRA    m.t.
146    TORRES Albert    ECUADOR (ECU)    m.t.
147    ARIESEN Johim    TKH CONTINENTAL TEAM    m.t.
148    MARTIN Javier    EDP (ESP)    m.t.
149    GONÇALVES Gaspar    CARGLASS (POR)    m.t.
150    BARRADAS António    RIBEIRO`S BIKE SHOP (POR)    m.t.
151    SAN SEBASTIAN LASA Xabier    EDP (ESP)    m.t.
152    SILVA Xavier    ANICOLOR (POR)    m.t.
153    MEIRELES Nuno    ANTARTE (POR)    m.t.
154    RIBEIRO David    CARGLASS (POR)    m.t.
155    RYBALKIN Aleksey    LOKOSPHINKX (RUS)    m.t.
156    VDOVIN Alexander    LOKOSPHINKX (RUS)    m.t.
157    GJOLBERG Adrian    TEAM FIXIT.No (NOR)    m.t.
158    BORRESEN Magnus    OSTER HUS (NOR)    m.t.
159    NAUD Pierrick    TEAM OPTUM (USA)    m.t.
160    HUFF Charles Bradley    TEAM OPTUM (USA)    m.t.
161    LANDA Oscar    OSTER HUS (NOR)    m.t.
162    YOUNG Eric    TEAM OPTUM (USA)    m.t.
163    ZUAZUBISKAR Illart    EDP (ESP)    a 18:40
164    FERNANDES João    ANICOLOR (POR)    m.t.
165    CRISPIM André    CARGLASS (POR)    m.t.
166    MANSILHAS Fábio    FEIRA    m.t.
167    SANDAL Henrik    TEAM FIXIT.No (NOR)    m.t.
168    COUTINHO Leonel    ANTARTE (POR)    a 18:51
169    ALMEIDA Natanael    RIBEIRO`S BIKE SHOP (POR)    a 19:27
170    OLIVEIRA Rui    CARGLASS (POR)    a 19:46
171    LEITE Luís    RIBEIRO`S BIKE SHOP (POR)    a 25:59
172    SILVA Rafael    CONSTANTINOS    a 29:10
173    CARBONELL RABAT Isaac    ECUADOR (ECU)    a 32:34

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1    ORAM James    TEAM AXEON (USA)    3:41:54
2    GUERREIRO Ruben    TEAM AXEON (USA)    a 4
3    FERNANDEZ Delio    QUINTA DA LIXA (POR)    a 6
4    PAULINHO Pedro    ANTARTE (POR)    a 10
5    FONTE César    BOAVISTA (POR)    m.t.
6    SILVA Rafael    EFAPEL (POR)    m.t.
7    GUAMA DE LA CRUZ Bayron    ECUADOR (ECU)    m.t.
8    GALLEGO Alberto    BOAVISTA (POR)    m.t.
9    BLIKRA Haavard    OSTER HUS (NOR)    m.t.
10    SIMON CASULLERAS Jordi    ECUADOR (ECU)    m.t.
11    ANDERSON Ryan    TEAM OPTUM (USA)    m.t.
12    TXOPERENA MATXIKOTE Benat    TALDEA (ESP)    m.t.
13    BERNAS Pawel    ACTIVEJET TEAM    m.t.
14    JOYCE Colin    USA CYCLING (USA)    m.t.
15    CARDOSO Filipe    EFAPEL (POR)    m.t.
16    EISING Tijmen    TKH CONTINENTAL TEAM    m.t.
17    RIESEBEEK Oscar    TKH CONTINENTAL TEAM    m.t.
18    EZQUERRA MUELA Jesus    ACTIVEJET TEAM    m.t.
19    GARCIA DE MATEOS Vicente    RAY JUST ENERGY (POR)    m.t.
20    FIGUEIREDO Frederico    BOAVISTA (POR)    m.t.
21    CARDOSO Manuel    TEAM TAVIRA (POR)    m.t.
22    GMELICH Jarno    TKH CONTINENTAL TEAM    m.t.
23    ESTEVEZ Imanol    TALDEA (ESP)    m.t.
24    PODLASKI Michal    ACTIVEJET TEAM    m.t.
25    SOUSA Sergio    ANTARTE (POR)    m.t.
26    GARCIA Marcos    RAY JUST ENERGY (POR)    m.t.
27    SOKOLOV Dmitry    LOKOSPHINKX (RUS)    m.t.
28    BIZKARRA Mikel    TALDEA (ESP)    m.t.
29    JENSEN August    OSTER HUS (NOR)    m.t.
30    CALDEIRA Samuel    QUINTA DA LIXA (POR)    m.t.
31    MESTRE Daniel    TEAM TAVIRA (POR)    m.t.
32    EATON Daniel    TEAM AXEON (USA)    m.t.
33    GEOGHEGAN HART Tao    TEAM AXEON (USA)    m.t.
34    GOMES Luís    CARGLASS (POR)    m.t.
35    GONÇALVES Domingos    EFAPEL (POR)    m.t.
36    INSAUSTI IRASTORZA Jon Ander    TALDEA (ESP)    m.t.
37    REIS Rafael    TEAM TAVIRA (POR)    m.t.
38    GALTA Frederik    OSTER HUS (NOR)    m.t.
39    BRANDÃO Jóni    EFAPEL (POR)    m.t.
40    SABIDO Hugo    RAY JUST ENERGY (POR)    m.t.
41    GONZALEZ SALAS Mario    ACTIVEJET TEAM    m.t.
42    BRAVO OIARBIDE Garikoitz    TALDEA (ESP)    m.t.
43    GARCIA ECHEGUIBEL Egoitz    TALDEA (ESP)    m.t.
44    VINHAS Rui    QUINTA DA LIXA (POR)    m.t.
45    IRISARRI Jon    EDP (ESP)    a 25
46    SVESHNIKOV Kirill    LOKOSPHINKX (RUS)    m.t.
47    RUBIO Diego    EFAPEL (POR)    m.t.
48    SELANDER Bjorn    TEAM OPTUM (USA)    a 28
49    ANTUNES Amaro    ANTARTE (POR)    a 30
50    BODNAR Lukasz    ACTIVEJET TEAM    a 32
51    SHILOV Sergey    LOKOSPHINKX (RUS)    a 34
52    BENTA João    RAY JUST ENERGY (POR)    a 36
53    BROCO Hernani    ANTARTE (POR)    a 43
54    EISENHART Taylor    USA CYCLING (USA)    a 46
55    CURRAN Geoffrey    TEAM AXEON (USA)    a 50
56    GASPAR João    ECUADOR (ECU)    m.t.
57    SHALUNOV Evgeny    LOKOSPHINKX (RUS)    a 56
58    SILVA Bruno    ANTARTE (POR)    a 1:02
59    MARQUE Alejandro    EFAPEL (POR)    a 1:06
60    SOUSA Celio    BOAVISTA (POR)    m.t.
61    MATOS Nuno    BOAVISTA (POR)    m.t.
62    MESTRE Ricardo    TEAM TAVIRA (POR)    a 1:10
63    LIVRAMENTO David    TEAM TAVIRA (POR)    m.t.
64    CASIMIRO Henrique    TEAM TAVIRA (POR)    m.t.
65    VELOSO Gustavo    QUINTA DA LIXA (POR)    m.t.
66    FERNANDES Luis    QUINTA DA LIXA (POR)    a 1:17
67    HAMELINK Jasper    TKH CONTINENTAL TEAM    a 1:26
68    DE LA FUENTE David    EFAPEL (POR)    a 1:30
69    SILVA Joaquim    QUINTA DA LIXA (POR)    m.t.
70    PINTO Sandro    RAY JUST ENERGY (POR)    a 5:33
71    SANCHO Bruno    ANICOLOR (POR)    a 9:07
72    MACEDO Renato    ANICOLOR (POR)    m.t.
73    ALMEIDA Nuno    CONSTANTINOS    m.t.
74    TEIXEIRA Ricardo    FEIRA    m.t.
75    MARTINGIL César    CARGLASS (POR)    m.t.
76    LETRAS João    CONSTANTINOS    m.t.
77    POWLESS Nielson    USA CYCLING (USA)    m.t.
78    MAGALHÃES Zulmiro    CARGLASS (POR)    m.t.
79    SILVA Nelson    ANICOLOR (POR)    m.t.
80    AFONSO Luis    ANTARTE (POR)    m.t.
81    NAVARRETE Segundo    ECUADOR (ECU)    m.t.
82    OLIVEIRA Fábio    FEIRA    m.t.
83    BREA Oscar    EFAPEL (POR)    m.t.
84    Tiago FERREIRA    FEIRA    m.t.
85    LEAÇA Fábio    C.C.J.M. NICOLAU (POR)    m.t.
86    DYRNES Kristian    OSTER HUS (NOR)    m.t.
87    CARVALHO Rui    ANICOLOR (POR)    m.t.
88    HAGEN Krister    OSTER HUS (NOR)    m.t.
89    ZWIZANSKI Scott    TEAM OPTUM (USA)    m.t.
90    FERNANDES Venceslau    FEIRA    m.t.
91    HERMANSEN Sindre Eid    TEAM FIXIT.No (NOR)    m.t.
92    KOUWENHOVEN Sjoerd    TKH CONTINENTAL TEAM    a 9:10
93    FREITAS Daniel    ANICOLOR (POR)    a 9:14
94    FERREIRA Ricardo    BOAVISTA (POR)    m.t.
95    NEUSTROEV Vasily    LOKOSPHINKX (RUS)    m.t.
96    DE SEGOVIA José    RAY JUST ENERGY (POR)    m.t.
97    SANTOS Virgilio    BOAVISTA (POR)    m.t.
98    DANIEL Gregory    TEAM AXEON (USA)    m.t.
99    ISIDORO Micael    RAY JUST ENERGY (POR)    m.t.
100    SILVA Daniel    BOAVISTA (POR)    m.t.
101    EIDSHEIM Filip    TEAM FIXIT.No (NOR)    m.t.
102    BOIVIN Guillaume    TEAM OPTUM (USA)    m.t.
103    FERNANDES José    ANICOLOR (POR)    m.t.
104    PEREIRA Valter    TEAM TAVIRA (POR)    m.t.
105    OIEN Justin    TEAM AXEON (USA)    m.t.
106    OLIVEIRA Ivo    CARGLASS (POR)    m.t.
107    VDOVIN Sergey    LOKOSPHINKX (RUS)    m.t.
108    AUSTEVOLL Ole Andre    TEAM FIXIT.No (NOR)    m.t.
109    OWEN Logan    TEAM AXEON (USA)    m.t.
110    TE BRAKE Remco    TKH CONTINENTAL TEAM    m.t.
111    ARISTI Mikel    EDP (ESP)    m.t.
112    FERNANDEZ Egoitz    EDP (ESP)    m.t.
113    PLAZAOLA Ander    EDP (ESP)    m.t.
114    VELASCO Adrian    TALDEA (ESP)    m.t.
115    SOLADAY Thomas    TEAM OPTUM (USA)    m.t.
116    NUNES Diogo    TEAM TAVIRA (POR)    m.t.
117    REBOLLIDO Angel    QUINTA DA LIXA (POR)    m.t.
118    PEREIRA João    FEIRA    m.t.
119    FRANCZAK Pawel    ACTIVEJET TEAM    a 9:23
120    RAMALHO André    C.C.J.M. NICOLAU (POR)    a 9:25
121    ROMSTAD LOVIK Asmund    TEAM FIXIT.No (NOR)    m.t.
122    ALMEIDA Luís    C.C.J.M. NICOLAU (POR)    a 13:06
123    MARQUES Jorge    C.C.J.M. NICOLAU (POR)    a 13:10
124    DIAS Diogo    C.C.J.M. NICOLAU (POR)    a 13:13
125    OUTEIRO João    CONSTANTINOS    a 13:19
126    BRYLOWSKI Pawel    ACTIVEJET TEAM    a 13:39
127    HENRIQUES Pedro    C.C.J.M. NICOLAU (POR)    m.t.
128    LANDA Oscar    OSTER HUS (NOR)    a 14:02
129    RAGONESSI Jose    ECUADOR (ECU)    a 14:06
130    SILVA João    FEIRA    a 14:11
131    MENDES Pedro    C.C.J.M. NICOLAU (POR)    m.t.
132    VERMEULEN Alexey    USA CYCLING (USA)    m.t.
133    NUNES Hugo    RIBEIRO`S BIKE SHOP (POR)    m.t.
134    BRITO Hugo    RIBEIRO`S BIKE SHOP (POR)    m.t.
135    PHILIPP Torey    USA CYCLING (USA)    m.t.
136    WOLFE Bem    USA CYCLING (USA)    m.t.
137    SAEZ Eder    EDP (ESP)    m.t.
138    LETEN Wouter    TKH CONTINENTAL TEAM    m.t.
139    INTZIARTE Unai    TALDEA (ESP)    m.t.
140    VELASCO Henry    ECUADOR (ECU)    m.t.
141    HAUSKEN JACOBSEN Tormod    OSTER HUS (NOR)    m.t.
142    OLIVEIRA Helder    QUINTA DA LIXA (POR)    m.t.
143    STOKKENES Torstein    TEAM FIXIT.No (NOR)    m.t.
144    BRYON Miguel    USA CYCLING (USA)    m.t.
145    SANTOS João    FEIRA    m.t.
146    TORRES Albert    ECUADOR (ECU)    m.t.
147    ARIESEN Johim    TKH CONTINENTAL TEAM    m.t.
148    MARTIN Javier    EDP (ESP)    m.t.
149    GONÇALVES Gaspar    CARGLASS (POR)    m.t.
150    BARRADAS António    RIBEIRO`S BIKE SHOP (POR)    m.t.
151    SAN SEBASTIAN LASA Xabier    EDP (ESP)    m.t.
152    SILVA Xavier    ANICOLOR (POR)    m.t.
153    MEIRELES Nuno    ANTARTE (POR)    m.t.
154    RIBEIRO David    CARGLASS (POR)    m.t.
155    RYBALKIN Aleksey    LOKOSPHINKX (RUS)    m.t.
156    VDOVIN Alexander    LOKOSPHINKX (RUS)    m.t.
157    GJOLBERG Adrian    TEAM FIXIT.No (NOR)    m.t.
158    BORRESEN Magnus    OSTER HUS (NOR)    m.t.
159    NAUD Pierrick    TEAM OPTUM (USA)    m.t.
160    HUFF Charles Bradley    TEAM OPTUM (USA)    m.t.
161    YOUNG Eric    TEAM OPTUM (USA)    m.t.
162    ZUAZUBISKAR Illart    EDP (ESP)    a 18:50
163    FERNANDES João    ANICOLOR (POR)    m.t.
164    CRISPIM André    CARGLASS (POR)    m.t.
165    MANSILHAS Fábio    FEIRA    m.t.
166    SANDAL Henrik    TEAM FIXIT.No (NOR)    m.t.
167    COUTINHO Leonel    ANTARTE (POR)    a 19:01
168    ALMEIDA Natanael    RIBEIRO`S BIKE SHOP (POR)    a 19:37
169    OLIVEIRA Rui    CARGLASS (POR)    a 19:56