Belg Jelle Wallays (Topsport Vlaanderen) po samotnym ataku z czteroosobowej ucieczki, został zwycięzcą Dwars door Vlaanderen. “Kwiatek” tuż za podium.

Wyścig Dwars door Vlaanderen to naszpikowana krótkimi podjazdami oraz brukami próba o długości 200 kilometrów. Zawodnicy ścigali się z Roeselare do Waregem. Na starcie m.in Michał Kwiatkowski (Etixx – Quick Step) oraz Maciej Bodnar (Tinkoff-Saxo).

dwars door vlaanderen

 

Początek wyścigu to bardzo duże nerwy. Na przedzie zasadniczej grupy panowało mnóstwo ataków, a w środku doszło do kilku kraks. Ostatecznie do przodu zdołali uciec: Gert Dockx (Lotto-Soudal), Leihg Howard (Orica GreenEdge), Mathias Brandle (IAM Cycling), Adrien Petit (Cofidis), Boris Dron (Wanty Groupe), Jelle Wallays (Topsport Vlaanderen), Brian Van Goethem (Roompot Orange) oraz Ruben Zepuntke (Cannondale Garmin).

91 kilometrów przed metą, czołówka miała w zapasie dwie i pół minuty. Zasadnicza grupa jednak przyspieszała. Akcja została skasowana na 140 kilometrze, na podjeździe pod Eikenberg, z przodu został jedynie Wallays. Po kilku kilometrach doskoczył do niego mistrz świata Michał Kwiatkowski (Etixx-Quick Step), Dylan van Baarle (Cannondale Garmin) oraz Edward Theuns (TopSport Vlaanderen).

Ta czwórka zgodnie współpracowała, a z tyłu mocno naciskał Lars Boom (Astana). Niestety Belg na jednym ze śliskich zjazdów upadł i wycofał się z wyścigu. W drugiej grupce prym wiódł Tiesj Benoot, który pracował na swojego lidera – Jensa Debusschere (Lotto Soudal). Reszta zawodników nie bardzo chciała pomagać i czwórka z Michałem mogła między sobą rozegrać walkę o zwycięstwo.

Na kilometr przed metą “na solo” skoczył Wallays, “Kwiatek” i Van Baarle oglądali się na siebie. Żaden z nich nie pogonił Belga i to on uniósł ręce w geście triumfu.

Finisz z trzyosobowej grupki wygrał kolega klubowy Wallaysa –  Edward Theuns. “Kwiatek” zameldował się czwarty.

Pełne wyniki:

1 198 BEL 19890511 WALLAYS Jelle TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 4:35:59
2 195 BEL 19910430 THEUNS Edward TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:02
3 117 NED 19920521 VAN BAARLE Dylan TCG TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:00:02
4 2 POL 19900602 KWIATKOWSKI Michal EQS ETIXX – QUICK STEP 0:00:04
5 6 BEL 19910214 VAN KEIRSBULCK Guillaume EQS ETIXX – QUICK STEP 0:01:20
6 72 BEL 19940311 BENOOT Tiesj LTS LOTTO SOUDAL 0:01:29
7 144 FRA 19830303 LEMOINE Cyril COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:01:29
8 75 BEL 19890828 DEBUSSCHERE Jens LTS LOTTO SOUDAL 0:01:29
9 5 BEL 19860409 MAES Nikolas EQS ETIXX – QUICK STEP 0:01:29
10 108 RUS 19890705 TCATEVICH Aleksei KAT TEAM KATUSHA 0:01:29
11 53 LUX 19860903 DRUCKER Jean-Pierre BMC BMC RACING TEAM 0:01:29
12 31 DEN 19840831 BRESCHEL Matti TCS TINKOFF – SAXO 0:01:29
13 12 CRC 19860829 AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey MOV MOVISTAR TEAM 0:01:29
14 105 RUS 19890624 KUZNETSOV Viacheslav KAT TEAM KATUSHA 0:01:29
15 171 ITA 19850101 GATTO Oscar AND ANDRONI GIOCATTOLI 0:01:29
16 101 NOR 19920121 BYSTRØM Sven Erik KAT TEAM KATUSHA 0:04:46
17 4 BEL 19910410 LAMPAERT Yves EQS ETIXX – QUICK STEP 0:04:46
18 1 NED 19840518 TERPSTRA Niki EQS ETIXX – QUICK STEP 0:04:46
19 104 RUS 19810504 KOLOBNEV Alexander KAT TEAM KATUSHA 0:04:46
20 8 ITA 19890802 TRENTIN Matteo EQS ETIXX – QUICK STEP 0:04:46
21 162 BEL 19900915 JANS Roy WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:04:46
22 61 LTU 19851226 BAGDONAS Gedeminas ALM AG2R LA MONDIALE 0:06:50
23 128 BEL 19860916 VAN GENECHTEN Jonas IAM IAM CYCLING 0:06:50
24 161 BEL 19911029 DEVRIENDT Tom WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:06:50
25 218 NED 19921106 VAN GINNEKEN Sjoerd ROP TEAM ROOMPOT ORANJE PELOTON 0:06:50
26 194 BEL 19890127 SALOMEIN Jarl TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:06:50
27 58 GER 19931207 ZABEL Rick BMC BMC RACING TEAM 0:06:50
28 65 CAN 19900927 HOULE Hugo ALM AG2R LA MONDIALE 0:06:50
29 216 NED 19931113 KERKHOF Tim ROP TEAM ROOMPOT ORANJE PELOTON 0:06:50
30 197 BEL 19920929 VAN LERBERGHE Bert TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:06:50
31 24 BEL 19880929 DE VREESE Laurens AST ASTANA PRO TEAM 0:06:50
32 213 NED 19930621 GROENEWEGEN Dylan ROP TEAM ROOMPOT ORANJE PELOTON 0:06:50
33 191 BEL 19940207 RICKAERT Jonas TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:06:50
34 207 DEN 19790425 REIHS Michael CLT CULT ENERGY PRO CYCLING 0:06:50
35 211 NED 19830513 HOOGERLAND Johnny ROP TEAM ROOMPOT ORANJE PELOTON 0:06:50
36 73 BEL 19900510 BROECKX Stig LTS LOTTO SOUDAL 0:06:50
37 38 RUS 19850702 TRUSOV Nikolay TCS TINKOFF – SAXO 0:06:50
38 97 BEL 19900419 VAN ASBROECK Tom TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:06:50
39 71 DEN 19800116 BAK Lars Ytting LTS LOTTO SOUDAL 0:06:50
40 193 BEL 19900916 NAESEN Oliver TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:06:50
41 118 GER 19930129 ZEPUNTKE Ruben TCG TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:06:50
42 137 ALG 19900109 REGUIGUI Youcef MTN MTN – QHUBEKA 0:06:50
43 55 SUI 19931116 KUENG Stefan BMC BMC RACING TEAM 0:06:50
44 122 AUT 19891207 BRANDLE Matthias IAM IAM CYCLING 0:06:50
45 35 AUS 19920908 MCCARTHY Jay TCS TINKOFF – SAXO 0:06:50
46 155 FRA 19841126 JEROME Vincent EUC TEAM EUROPCAR 0:06:50
47 115 ITA 19840716 MARANGONI Alan TCG TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:06:50
48 77 BEL 19880704 DOCKX Gert LTS LOTTO SOUDAL 0:06:50
49 158 FRA 19901202 TULIK Angelo EUC TEAM EUROPCAR 0:06:50
50 167 BEL 19780826 VANLANDSCHOOT James WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:06:50
51 165 BEL 19900313 BACKAERT Frederik WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:06:50
52 131 USA 19840602 FARRAR Tyler MTN MTN – QHUBEKA 0:06:50
53 74 BEL 19911003 DE BIE Sean LTS LOTTO SOUDAL 0:06:50
54 47 NED 19880118 VAN POPPEL Boy TFR TREK FACTORY RACING 0:06:50
55 22 KAZ 19860313 GRUZDEV Dmitriy AST ASTANA PRO TEAM 0:06:50
56 56 BEL 19880324 LODEWYCK Klaas BMC BMC RACING TEAM 0:06:50
57 83 AUS 19861002 DOCKER Mitchell OGE ORICA GreenEDGE 0:06:50
58 196 BEL 19911112 VAN HOECKE Gijs TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:06:50
59 33 RUS 19820129 BRUTT Pavel TCS TINKOFF – SAXO 0:06:50
60 208 DEN 19870224 VINTHER Troels Ronning CLT CULT ENERGY PRO CYCLING 0:06:50
61 7 GBR 19850521 CAVENDISH Mark EQS ETIXX – QUICK STEP 0:06:50
62 78 NED 19880616 LIGTHART Pim LTS LOTTO SOUDAL 0:06:50
63 172 ITA 19840612 BANDIERA Marco AND ANDRONI GIOCATTOLI 0:06:50
64 42 ESP 19800205 IRIZAR ARANBURU Markel TFR TREK FACTORY RACING 0:06:50
65 3 BEL 19821221 KEISSE Iljo EQS ETIXX – QUICK STEP 0:06:50
66 14 ESP 19831115 ERVITI OLLO Imanol MOV MOVISTAR TEAM 0:06:50
67 183 ITA 19850510 FINETTO Mauro STH SOUTHEAST 0:06:50
68 36 DEN 19850430 MORKOV Michael TCS TINKOFF – SAXO 0:06:50
69 168 BEL 19780904 VEUCHELEN Frederik WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:06:50
70 76 NOR 19900208 BREEN Vegard LTS LOTTO SOUDAL 0:06:50
71 164 ITA 19850211 SELVAGGI Mirko WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:06:50
72 192 BEL 19860606 JACOBS Pieter TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:06:50
73 145 FRA 19900926 PETIT Adrien COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:07:02
74 153 FRA 19810625 GENE Yohann EUC TEAM EUROPCAR 0:07:02
75 214 NED 19891126 KREDER Raymond ROP TEAM ROOMPOT ORANJE PELOTON 0:07:02
76 18 ESP 19820506 VENTOSO ALBERDI Francisco José MOV MOVISTAR TEAM 0:07:02
77 114 SLO 19861125 KOREN Kristijan TCG TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:07:02
78 11 COL 19900204 QUINTANA ROJAS Nairo Alexander MOV MOVISTAR TEAM 0:07:02
79 111 NZL 19850407 BAUER Jack TCG TEAM CANNONDALE – GARMIN 0:07:02
80 15 FRA 19790422 GADRET John MOV MOVISTAR TEAM 0:07:02
81 215 NED 19901104 KREDER Wesley ROP TEAM ROOMPOT ORANJE PELOTON 0:07:02
82 86 BEL 19881123 KEUKELEIRE Jens OGE ORICA GreenEDGE 0:07:02
83 46 BEL 19800930 STEEGMANS Gert TFR TREK FACTORY RACING 0:07:02
84 17 ITA 19880128 MALORI Adriano MOV MOVISTAR TEAM 0:07:02
85 16 ESP 19871007 IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka MOV MOVISTAR TEAM 0:07:02
86 13 ESP 19870427 CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan MOV MOVISTAR TEAM 0:07:02
87 142 SWE 19900216 AHLSTRAND Jonas COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:07:02
88 23 SLO 19800808 BOZIC Borut AST ASTANA PRO TEAM 0:07:06
89 163 ITA 19840211 MARCATO Marco WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:07:06

Wycofali się:
21 NED 19851230 BOOM Lars AST ASTANA PRO TEAM
26 ITA 19890612 GUARDINI Andrea AST ASTANA PRO TEAM
27 KAZ 19910314 KAMYSHEV Arman AST ASTANA PRO TEAM
28 KAZ 19870307 TLEUBAYEV Ruslan AST ASTANA PRO TEAM
32 POL 19850307 BODNAR Maciej TCS TINKOFF – SAXO
34 SVK 19921221 KOLÁR Michael TCS TINKOFF – SAXO
37 SVK 19881223 SAGAN Juraj TCS TINKOFF – SAXO
41 BEL 19790829 DEVOLDER Stijn TFR TREK FACTORY RACING
43 ITA 19890130 NIZZOLO Giacomo TFR TREK FACTORY RACING
45 NZL 19880708 SERGENT Jesse TFR TREK FACTORY RACING
48 NED 19930726 VAN POPPEL Danny TFR TREK FACTORY RACING
51 GER 19830630 BURGHARDT Marcus BMC BMC RACING TEAM
52 AUS 19900528 DENNIS Rohan BMC BMC RACING TEAM
54 AUS 19920806 FLAKEMORE Campbell BMC BMC RACING TEAM
57 USA 19890905 ROSSKOPF Joseph BMC BMC RACING TEAM
62 FRA 19910605 DANIEL Maxime ALM AG2R LA MONDIALE
63 FRA 19860820 GAUDIN Damien ALM AG2R LA MONDIALE
64 FRA 19930305 GOUGEARD Alexis ALM AG2R LA MONDIALE
66 FRA 19940422 JAUREGUI Quentin ALM AG2R LA MONDIALE
68 FRA 19840411 TURGOT Sébastien ALM AG2R LA MONDIALE
81 AUS 19910409 DURBRIDGE Luke OGE ORICA GreenEDGE
82 GBR 19891001 BLYTHE Adam OGE ORICA GreenEDGE
84 AUS 19910817 HEPBURN Michael OGE ORICA GreenEDGE
85 AUS 19891018 HOWARD Leigh OGE ORICA GreenEDGE
87 NED 19800312 MOURIS Jens OGE ORICA GreenEDGE
91 NED 19910831 HOFLAND Moreno TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO
92 NED 19830411 FLENS Rick TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO
93 NED 19890616 LINDEMAN Bertjan TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO
94 NED 19850218 VAN EMDEN Jos TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO
95 NED 19920825 TEUNISSEN Mike TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO
96 NED 19771105 TJALLINGII Maarten TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO
98 BEL 19820513 WYNANTS Maarten TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO
102 AUT 19910401 HALLER Marco KAT TEAM KATUSHA
103 RUS 19860421 ISAYCHEV Vladimir KAT TEAM KATUSHA
106 RUS 19860221 PORSEV Alexander KAT TEAM KATUSHA
107 GER 19890219 SELIG Rudiger KAT TEAM KATUSHA
112 NED 19850117 LANGEVELD Sebastian TCG TEAM CANNONDALE – GARMIN
113 USA 19830131 KING Edward TCG TEAM CANNONDALE – GARMIN
116 NOR 19930504 SKJERPING Kristoffer TCG TEAM CANNONDALE – GARMIN
121 SUI 19900826 AREGGER Marcel IAM IAM CYCLING
123 BEL 19830722 DEVENYNS Dries IAM IAM CYCLING
125 FRA 19800102 PINEAU Jérôme IAM IAM CYCLING
127 LAT 19820408 SARAMOTINS Aleksejs IAM IAM CYCLING
132 NED 19830822 BOS Theo MTN MTN – QHUBEKA
133 GER 19870122 STAUFF Andreas MTN MTN – QHUBEKA
134 RSA 19921121 DOUGALL Nick MTN MTN – QHUBEKA
135 IRL 19850607 BRAMMEIER Matt MTN MTN – QHUBEKA
136 AUS 19861105 GOSS Matthew Harley MTN MTN – QHUBEKA
138 RSA 19860412 THOMSON Jay Robert MTN MTN – QHUBEKA
143 FRA 19921211 LAPORTE Christophe COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
146 CAN 19821029 ROLLIN Dominique COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
147 FRA 19930710 SENECHAL Florian COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
148 BEL 19900828 VERHELST Louis COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
151 FRA 19790622 VOECKLER Thomas EUC TEAM EUROPCAR
152 CAN 19910912 DUCHESNE Antoine EUC TEAM EUROPCAR
154 FRA 19871101 HUREL Tony EUC TEAM EUROPCAR
156 FRA 19880504 MARTINEZ Yannick EUC TEAM EUROPCAR
157 FRA 19830106 PICHOT Alexandre EUC TEAM EUROPCAR
166 BEL 19880317 DRON Boris WGG WANTY – GROUPE GOBERT
173 ITA 19880106 BENFATTO Marco AND ANDRONI GIOCATTOLI
174 ITA 19900430 NARDIN Alberto AND ANDRONI GIOCATTOLI
175 ITA 19850605 TABORRE Fabio AND ANDRONI GIOCATTOLI
177 ITA 19830726 DALL’ANTONIA Tiziano AND ANDRONI GIOCATTOLI
178 ITA 19901011 TALIANI Alessio AND ANDRONI GIOCATTOLI
182 BRA 19871020 ANDRIATO Rafael STH SOUTHEAST
184 ITA 19910802 FONZI Giuseppe STH SOUTHEAST
186 ITA 19940430 MARECZKO Jakub STH SOUTHEAST
187 ITA 19910430 DAL COL Andrea STH SOUTHEAST
188 ITA 19890105 TEDESCHI Mirko STH SOUTHEAST
201 GER 19800620 WEGMANN Fabian CLT CULT ENERGY PRO CYCLING
202 GBR 19780823 DOWNING Russell CLT CULT ENERGY PRO CYCLING
203 LUX 19920612 KIRSCH Alex CLT CULT ENERGY PRO CYCLING
204 DEN 19841105 MORTENSEN Martin CLT CULT ENERGY PRO CYCLING
205 DEN 19951218 PEDERSEN Mads CLT CULT ENERGY PRO CYCLING
206 DEN 19900107 QUAADE Rasmus Christian CLT CULT ENERGY PRO CYCLING
212 NED 19910416 VAN GOETHEM Brian ROP TEAM ROOMPOT ORANJE PELOTON
217 NED 19930527 SLIK Ivar ROP TEAM ROOMPOT ORANJE PELOTON