Długo zwlekali organizatorzy Grand Prix Sochi z ogłoszeniem oficjalnych wyników. W końcu jednak się ukazało i z miejsca niedawnych igrzysk olimpijskich napływają dobre wieści – Adam Stachowiak zajął 10. miejsce w końcowej klasyfikacji.

Ostatnim etapem wyścigu w Rosji była jazda indywidualna na czas. Pomimo krótkiego dystansu, który wynosił 10 km, największym utrudnieniem był podjazd który kolarze mieli do pokonania. Droga wznosiła się praktycznie od samej rampy startowej aż do samej mety.

Jednym z faworytów wydawał się być Ivan Sawickij, który wygrał poprzednie dwa trudne, górskie etapy i miał niewielką stratę do lidera – Sergeja Nikolajewa. Najlepiej jednak na czasówce pojechał Alexander Foliforov z Rusvelo, który pokonał Sawickiego o minutę. Tak duża przewaga pozwoliła mu awansować na pierwsze miejsce w “generalce” i z przewagą ponad 30 sekund nad Sawickim zapewnił sobie zwycięstwo w całym wyścigu. Trzecie miejsce na etapie i w końcowej klasyfikacji zajął Igor Frolov.

Niezłą czasówkę pojechał Adam Stachowiak (Kolls – BDC), który zajął na etapie 10. miejsce ze stratą niecałych dwóch minut do zwycięzcy. Ten wynik pozwolił mu jednak utrzymać miejsce w Top10 końcowej klasyfikacji. Pozostali Polacy spisali się znacznie słabiej. Błażej Janiaczyk ostatecznie był 64., a Adrian Banaszek 108.

Wyniki:

1 Alexander FOLIFOROV RUS RVL 23 23:56 8 8
2 Ivan SAVITSKIY RUS 23 +1:00 5 5
3 Igor FROLOV RUS TIK 25 +1:01 2 2
4 Artem OVECHKIN RUS RVL 29 +1:10
5 Artem NYCH RUS RVL 20 +1:22
6 Sergey FIRSANOV RUS RVL 33 +1:28
7 Sergey NIKOLAEV RUS TIK 27 +1:32
8 Anton SAMOKHVALOV RUS TIK 29 +1:34
9 Sergey BELYKH RUS 25 +1:39
10 Maksim RAZUMOV RUS TIK 25 +1:42
11 Dimitry SAMOKHVALOV RUS TIK 29 +1:45
12 Andrei KRASILNIKAU BLR MCC 26 +1:48
13 Sergiy LAGKUTI UKR KLS 30 +1:53
14 Nikolay CHERKASOV RUS 19 +1:55
15 Adam STACHOWIAK POL KLS 26 +1:58
16 Maxim POKIDOV RUS TIK 26 +2:15
17 Aliaksandr KUCHYNSKI BLR MCC 36 +2:19
18 Pavel SAYKO RUS 20 +2:21
19 Eugeny BAKHIN RUS 27 +2:31
20 Evgeniy GAVRILOV RUS 27 +2:42
21 Vladislav KULIKOV RUS 19 +2:47
22 Alexander GRIGORIEV RUS 23 +2:50
23 Anatoliy BUDYAK UKR ISD 20 +2:50
24 Andrei SOLOMENNIKOV RUS RVL 28 +2:51
25 Alexander STRELTSOV RUS 19 +2:51
26 Stanislau BAZHKOU BLR MCC 24 +2:51
27 Denys KARNULIN UKR 25 +2:57
28 Matvey ZUBOV RUS 24 +2:58
29 ALIAKSANDR PIASETSKI BLR 22 +2:59
30 Nikita RAZUMOV RUS RUS 19 +3:01
31 Timofey KRITSKIY RUS RUS 28 +3:03
32 Kanstantsin KLIMIANKOU BLR MCC 26 +3:12
33 Vladislau DUBOVSKI BLR 21 +3:15
34 Maksym VASILYEV UKR ISD 25 +3:15
35 Zhandos BIZHIGITOV KAZ V4E 24 +3:15
36 Alexey RYABKIN RUS 22 +3:19
37 Denis BEREZKIN RUS 26 +3:21
38 Sergei KULIKOV RUS 19 +3:21
39 Siarhei PAPOK BLR MCC 27 +3:22
40 Alexey KURBATOV RUS RUS 21 +3:24
41 Ruslan GILIAZOV RUS 21 +3:26
42 Gennadiy TATARINOV RUS 24 +3:31
43 Vasili STROKOV BLR 20 +3:33
44 Dmitriy MOKROV RUS 26 +3:36
45 Evgeny ZVERKOV RUS 22 +3:39
46 Stepan KURIANOV RUS 19 +3:39
47 Aydar GAREYSHIN RUS 21 +3:41
48 Evgeny ZOTOV RUS 21 +3:42
49 Dmytro KRIVTSOV UKR ISD 30 +3:44
50 Igor KUZNETSOV RUS 19 +3:45
51 Alexey VOLOSHIN KAZ V4E 19 +3:45
52 Pavel PTASHKIN RUS 25 +3:47
53 Oleksii KASIANOV UKR KCR 23 +3:49
54 Andriy KHRIPTA UKR KCR 29 +3:53
55 Tamirlan TASSYMOV KAZ KAZ 19 +3:53
56 Anatoliy PAKHTUSOV UKR ISD 30 +4:01
57 Evgeny KOBERNYAK RUS 20 +4:07
58 Marko DANILOVIC SRB SRB 22 +4:08
59 Oleksandr PREVAR UKR KLS 25 +4:12
60 Dmitriy RIVE KAZ KAZ 20 +4:12
61 Roman MOROZOV UKR 25 +4:14
62 Vladimir ILCHENKO RUS RUS 19 +4:14
63 Vladislav DUIUNOV RUS 21 +4:16
64 Blazej JANIACZYK POL KLS 32 +4:17
65 Anton MORUHA UKR KCR 20 +4:19
66 Kirill ZAHAROV RUS 24 +4:21
67 Maxim GOGOLEV RUS 34 +4:21
68 Ivan ODEGOV RUS 20 +4:24
69 Aleksander STAFILOV RUS 23 +4:25
70 Artem GORENKOV RUS 20 +4:26
71 Ivan BALYKIN RUS RVL 25 +4:30
72 Slepan CHEREPANOV RUS 20 +4:31
73 Ilia KAVUN RUS 20 +4:45
74 Kanstantsin BUDKEVICH BLR 22 +4:53
75 Artyom GOLOVASCHENKO KAZ V4E 27 +4:54
76 Marko STANKOVIC SRB SRB 27 +4:54
77 Dmitriy LUKYANOV KAZ V4E 22 +4:54
78 Arkadiy EREMKIN RUS 19 +4:55
79 Aydar ZAKARIN RUS 21 +4:56
80 Timur ABKHADEEV RUS 20 +4:56
81 Konstantin CHAYKOVSKIY RUS 26 +4:56
82 Tilegen MAIDOS KAZ V4E 22 +4:57
83 Anatoliy GAVRILOV RUS 25 +4:58
84 Mykhaylo RADIONOV UKR 31 +5:00
85 Uladzimir GOROHOVIK BLR 20 +5:07
86 Petr VOEVODIN RUS 19 +5:08
87 Sergey VLASSENKO KAZ V4E 22 +5:09
88 Illya KLEPIKOV UKR ISD 21 +5:12
89 Iurii SHUMILOV UKR KCR 20 +5:15
90 Kirill ZUKIN RUS 24 +5:19
91 Kirill EGOROV RUS 22 +5:20
92 ANTON MUZYCHKIN BLR MCC 21 +5:21
93 Andriy KULYK UKR KLS 26 +5:23
94 Grigoriy SHTEIN KAZ KAZ 19 +5:25
95 Vladyslav SHCHEDOV UKR 19 +5:27
96 Oleksandr VERULSKYY UKR 22 +5:29
97 Sergey LUCHSHENKO KAZ KAZ 21 +5:41
98 Alexander MAMONTOV RUS 21 +5:41
99 Dzmitry ZHYHUNOU BLR 19 +5:44
100 Egor KROPACHEV RUS 22 +5:47
101 Evgeniy ZHELTOBRYUKHOV RUS 24 +5:51
102 Andrey TIMOFEEV RUS 19 +5:51
103 Volodymyr DZHUS UKR ISD 22 +5:51
104 Vadim BEZDENEZHNYKH RUS 19 +6:03
105 Pavel SOLOVEV RUS 20 +6:10
106 Gabor KASA SRB SRB 26 +6:14
107 Vitaliy SHCHEDOV UKR 28 +6:23
108 Jovan ZEKAVICA SRB SRB 24 +6:42
109 Ivan STEVIC SRB SRB 35 +6:43
110 Adrian BANASZEK POL KLS 22 +6:46
111 Oleksandr LOBOV UKR 23 +6:47
112 Aleksei NEMCHINOV RUS 19 +6:52
113 Aleksandr ANTONOV RUS 20 +6:52
114 Dmitry ALEKSANDROV RUS 19 +6:59
115 Stefan STEFANOVIC SRB SRB 21 +7:00
116 Aleksei MEKSHEEV RUS 19 +7:00
117 Anton GOGOLEV RUS 31 +7:12
118 Anton MOKHOV RUS 23 +7:12
119 Leonid KRAINOV RUS 21 +7:13
120 Sergey KUZMIN KAZ KAZ 25 +7:32
121 Vasiliy SUCHKOV RUS 21 +7:34
122 Kiril YATSEVICH RUS 23 +7:54
123 Evgeny IVANOV RUS 21 +8:06
124 Valerii TARADAI UKR KCR 21 +8:48
125 Nikolay ZHURKIN RUS 24 +9:16
DNS Kirill BOZHENKO RUS 28

 

Klasyfikacja generalna:

1 Alexander FOLIFOROV Russia RVL 23 9:19:46
2 Ivan SAVITSKIY Russia 23 +32
3 Igor FROLOV Russia TIK 25 +32
4 Sergey NIKOLAEV Russia TIK 27 +57
5 Anton SAMOKHVALOV Russia TIK 29 +1:08
6 Artem OVECHKIN Russia RVL 29 +1:17
7 Sergey FIRSANOV Russia RVL 33 +1:21
8 Dimitry SAMOKHVALOV Russia TIK 29 +1:24
9 Artem NYCH Russia RVL 20 +1:29
10 Adam STACHOWIAK Poland KLS 26 +1:54
11 Maksim RAZUMOV Russia TIK 25 +1:56
12 Sergiy LAGKUTI Ukraine KLS 30 +2:11
13 Maxim POKIDOV Russia TIK 26 +2:16
14 Aliaksandr KUCHYNSKI Belarus MCC 36 +2:21
15 Nikolay CHERKASOV Russia 19 +2:34
16 Sergey BELYKH Russia 25 +2:35
17 Andrei KRASILNIKAU Belarus MCC 26 +2:35
18 Vladislav KULIKOV Russia 19 +3:02
19 Timofey KRITSKIY Russia RUS 28 +3:03
20 Anatoliy BUDYAK Ukraine ISD 20 +3:17
21 Alexander GRIGORIEV Russia 23 +3:28
22 Stanislau BAZHKOU Belarus MCC 24 +3:54
23 Matvey ZUBOV Russia 24 +3:58
24 Alexander STRELTSOV Russia 19 +4:03
25 ALIAKSANDR PIASETSKI Belarus 22 +4:08
26 Vasili STROKOV Belarus 20 +4:14
27 Kanstantsin KLIMIANKOU Belarus MCC 26 +4:15
28 Eugeny BAKHIN Russia 27 +4:21
29 Alexey KURBATOV Russia RUS 21 +4:22
30 Evgeniy GAVRILOV Russia 27 +4:22
31 Ruslan GILIAZOV Russia 21 +4:32
32 Dmitriy MOKROV Russia 26 +4:32
33 Stepan KURIANOV Russia 19 +4:33
34 Pavel SAYKO Russia 20 +4:39
35 Denis BEREZKIN Russia 26 +4:42
36 Denys KARNULIN Ukraine 25 +4:45
37 Dmytro KRIVTSOV Ukraine ISD 30 +4:46
38 Andrei SOLOMENNIKOV Russia RVL 28 +4:50
39 Aydar GAREYSHIN Russia 21 +4:55
40 Anatoliy PAKHTUSOV Ukraine ISD 30 +5:00
41 Zhandos BIZHIGITOV Kazakhstan V4E 24 +5:01
42 Oleksii KASIANOV Ukraine KCR 23 +5:09
43 Evgeny ZVERKOV Russia 22 +5:22
44 Evgeny ZOTOV Russia 21 +5:23
45 Tamirlan TASSYMOV Kazakhstan KAZ 19 +5:35
46 Alexey VOLOSHIN Kazakhstan V4E 19 +5:37
47 Marko DANILOVIC Serbia SRB 22 +5:39
48 Anton MORUHA Ukraine KCR 20 +5:40
49 Gennadiy TATARINOV Russia 24 +5:48
50 Ivan ODEGOV Russia 20 +5:53
51 Oleksandr PREVAR Ukraine KLS 25 +5:53
52 Kanstantsin BUDKEVICH Belarus 22 +6:08
53 Igor KUZNETSOV Russia 19 +6:14
54 Vladislau DUBOVSKI Belarus 21 +6:16
55 Siarhei PAPOK Belarus MCC 27 +6:16
56 Andriy KHRIPTA Ukraine KCR 29 +6:17
57 Ivan BALYKIN Russia RVL 25 +6:18
58 Maksym VASILYEV Ukraine ISD 25 +6:28
59 Arkadiy EREMKIN Russia 19 +6:29
60 Kirill ZAHAROV Russia 24 +6:30
61 Artem GORENKOV Russia 20 +6:38
62 Mykhaylo RADIONOV Ukraine 31 +6:42
63 Blazej JANIACZYK Poland KLS 32 +6:43
64 Nikita RAZUMOV Russia RUS 19 +6:44
65 Sergey VLASSENKO Kazakhstan V4E 22 +6:56
66 Aydar ZAKARIN Russia 21 +7:00
67 Aleksander STAFILOV Russia 23 +7:05
68 Vladislav DUIUNOV Russia 21 +7:06
69 Dmitriy LUKYANOV Kazakhstan V4E 22 +7:15
70 Evgeny KOBERNYAK Russia 20 +7:19
71 Uladzimir GOROHOVIK Belarus 20 +7:22
72 Vladyslav SHCHEDOV Ukraine 19 +7:25
73 Maxim GOGOLEV Russia 34 +7:33
74 Artyom GOLOVASCHENKO Kazakhstan V4E 27 +7:43
75 Roman MOROZOV Ukraine 25 +7:55
76 Alexey RYABKIN Russia 22 +7:59
77 Anatoliy GAVRILOV Russia 25 +8:02
78 Grigoriy SHTEIN Kazakhstan KAZ 19 +8:02
79 Petr VOEVODIN Russia 19 +8:18
80 Dmitriy RIVE Kazakhstan KAZ 20 +8:24
81 Dzmitry ZHYHUNOU Belarus 19 +8:25
82 Iurii SHUMILOV Ukraine KCR 20 +8:25
83 Oleksandr LOBOV Ukraine 23 +8:40
84 Tilegen MAIDOS Kazakhstan V4E 22 +8:43
85 Kirill ZUKIN Russia 24 +8:48
86 Egor KROPACHEV Russia 22 +8:53
87 ANTON MUZYCHKIN Belarus MCC 21 +8:57
88 Vadim BEZDENEZHNYKH Russia 19 +9:01
89 Vladimir ILCHENKO Russia RUS 19 +9:49
90 Kirill EGOROV Russia 22 +9:51
91 Gabor KASA Serbia SRB 26 +9:54
92 Pavel SOLOVEV Russia 20 +10:07
93 Illya KLEPIKOV Ukraine ISD 21 +10:07
94 Slepan CHEREPANOV Russia 20 +10:08
95 Sergei KULIKOV Russia 19 +10:17
96 Andriy KULYK Ukraine KLS 26 +10:34
97 Ivan STEVIC Serbia SRB 35 +10:38
98 Jovan ZEKAVICA Serbia SRB 24 +10:46
99 Stefan STEFANOVIC Serbia SRB 21 +10:57
100 Andrey TIMOFEEV Russia 19 +11:04
101 Sergey LUCHSHENKO Kazakhstan KAZ 21 +11:07
102 Konstantin CHAYKOVSKIY Russia 26 +11:09
103 Kiril YATSEVICH Russia 23 +11:28
104 Anton GOGOLEV Russia 31 +11:39
105 Leonid KRAINOV Russia 21 +12:28
106 Pavel PTASHKIN Russia 25 +12:35
107 Vitaliy SHCHEDOV Ukraine 28 +12:51
108 Adrian BANASZEK Poland KLS 22 +12:56
109 Nikolay ZHURKIN Russia 24 +17:16
110 Ilia KAVUN Russia 20 +19:02
111 Marko STANKOVIC Serbia SRB 27 +19:30
112 Oleksandr VERULSKYY Ukraine 22 +19:34
113 Alexander MAMONTOV Russia 21 +20:01
114 Sergey KUZMIN Kazakhstan KAZ 25 +20:09
115 Volodymyr DZHUS Ukraine ISD 22 +20:18
116 Timur ABKHADEEV Russia 20 +20:46
117 Aleksei MEKSHEEV Russia 19 +20:51
118 Evgeniy ZHELTOBRYUKHOV Russia 24 +21:10
119 Dmitry ALEKSANDROV Russia 19 +21:19
120 Aleksei NEMCHINOV Russia 19 +21:22
121 Aleksandr ANTONOV Russia 20 +21:39
122 Anton MOKHOV Russia 23 +21:40
123 Evgeny IVANOV Russia 21 +22:07
124 Valerii TARADAI Ukraine KCR 21 +22:48
125 Vasiliy SUCHKOV Russia 21 +23:17

 

Kuba Szymański