Zwycięstwem rosyjskiej drużyny Itera – Katusha zakończyła się drużynowa czasówka otwierająca wyścig GP of Sochi. Drugi czas zanotowali kolarze Koloss BDC Team, a trzeci Tyumen Region.

Czwartkowy odcinek, otwierający rywalizację w rosyjskiej imprezie, był najłatwiejszym spośród wszystkich przygotowanych przez organizatorów. Nie przeszkodziło to jednak w wytworzeniu sporych różnic, które z pewnością będą miały wpływ na klasyfikację końcową.

Najlepszy czas, na ponad 11 kilometrowej trasie, wykręcili kolarze Itera – Katusha, notując wynik 12:51. Jak się później okazało, był to zdecydowanie najlepszy rezultat. Na drugim stopniu podium stanęli kolarze Koloss BDC Team, a wśród nich Błażej Janiaczyk, Adam Stachowiak i Adrian Banaszek. Członkowie ukraińsko – polskiej drużyny stracili do zwycięzców 22 sekundy. Z tym samym czasem, skład podium uzupełnili zawodnicy zespołu Tyumen Region.

In minus zaskoczyła ekipa RusVelo, która zajęła dopiero szóste miejsce ze stratą 26 sekund. Zespół drugiej dywizji czeka więc dużo pracy na kolejnych etapach wyścigu.

Liderem wyścigu został Maxim Razumov. Najlepszy z Polaków, Adam Stachowiak jest 10.

Wyniki etapu:

  1. Itera – Katusha 12:51
  2. Koloss BDC Team +0:22
  3. Tyumen Region ,,
  4. MGFSO +0:23
  5. Russia +0:26
  6. RusVelo ,,
  7. Minsk Cycling Club +0:41
  8. ISD Continental Team +0:50
  9. Kyiv Capital Racing +0:59
  10. RCOP-Belarus +1:00