Drugi etap padł łupem Stephana Portsma (JoPiels), ale w klasyfikacji generalnej zwyciężył Andriy Vasylyuk (Kolss-BDC). Najlepszy z Polaków – Kamil Zieliński (Domin Sport) – był drugi.

W niedzielę zawodnicy mieli do pokonania 148km wokół Zambrowa. Trasa była dość trudna technicznie, co zapowiadało ciężkie ściganie.

Podobnie jak wczoraj od początku atakowało wielu kolarzy, ale tym razem peleton szybko likwidował kolejne akcje. Najdłużej, przez około 30km na czele kręciło trzech zawodników, ale główna grupa złapała harcowników 20km przed finiszem. Niestety kilkukrotnie dochodziło do kraks, między innymi w samej końcówce, co mocno dzieliło peleton.

Ostatecznie o wygranej zdecydowała dwójkowa akcja na ostatnich metrach. Pierwszy na metę wjechał Stephan Portsma (JoPiels), który minimalnie wyprzedził Kristsa Neilandsa (Rietumu-Delfin). Trzeci był Erik Baska (AWT-Greenway).

W klasyfikacji generalnej triumfował Andriy Vasylyuk (Kolss-BDC) przed Kamilem Zielińskim (Domin Sport). Trzecie miejsce dla Matveya Nikitina (Seven Rivers).

Wyniki etapu tutaj

Klasyfikacja generalna – tutaj

fot. kolss-bdc