fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Biało-czerwoni będą walczyć w ucieczkach i klasyfikacji generalnej.

Liderem zespołu został ponownie Marek Rutkiewicz (Wibatech 7R Merx). Chociaż w tym sezonie Rutek pozostaje bez zwycięstwa, to doświadczony kolarz jest specjalistą od technicznych zjazdów i ciężkich podjazdów, dlatego realnym zadaniem jest zajęcie miejsca w czołowej „10”.

W nieco łatwiejszym terenie pokazać się może kolega Rutkiewicza z zespołu – Maciej Paterski. Po zaskakującym odejściu z CCC Sprandi Pater już kilkukrotnie pokazywał, że w finiszach z mniejszych grup jest bardzo groźny, a poza tym zaprocentować może doświadczenie zdobyte w poprzednich edycjach Tour de Pologne. W obliczu braku sprinterów w składzie można się spodziewać, że to Paterski będzie się starał pokazać w płaskich końcówkach.

W ucieczkach bardzo dobrze czują się pozostali członkowie reprezentacji – Karol Domagalski (ONE Pro Cycling), Michał Podlaski i Adam Stachowiak (Voster ATS) czy Jakub Kaczmarek (Team HUROM). Przedstawiać nie trzeba też Kamila Zielińskiego (Team HUROM), który po akcji w 2015 roku na jeden dzień przejął koszulkę lidera wyścigu.

Dyrektorami sportowymi zespołu zostali Andrzej Domin i Tomasz Kiendyś, natomiast na liście rezerwowych znaleźli się Artur Detko (Domin Sport), Mateusz Komar (Voster AST) i Sylwester Janiszewski (Wibatech 7R Merx).

Skład reprezentacji Polski na 75. Tour de Pologne:

Karol Domagalski (ONE Pro Cycling), Jakub Kaczmarek (Team HUROM), Maciej Paterski (Wibatech 7R Merx), Michał Podlaski (Voster ATS), Marek Rutkiewicz (Wibatech 7R Merx), Adam Stachowiak (Voster ATS), Kamil Zieliński (Team HUROM)

Poprzedni artykułVincenzo Nibali wycofuje się z Wielkiej Pętli!
Następny artykułSprinterzy? Ale jacy? – zapowiedź 13. etapu Tour de France 2018
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments