Akademia Copernicus i SMS Toruń ogłaszają nabór dla młodych kolarzy. Zaproszenie nie tylko dla osób z Torunia!

Ruszył nabór do Akademii Copernicus i SMS Toruń. Mistrz Świata Michał Kwiatkowski szuka swoich następców i zachęca do wybrania drogi, którą sam przeszedł w młodości! Trenerzy zapraszają na spotkania informacyjne i próbne treningi 13-latków, chłopców i dziewczęta urodzone w 2002 r. czyli przyszłorocznych gimnazjalistów. Treningi i nabór prowadzone są także dla młodszych roczników. Akademia współpracuje ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Toruniu i dla osób spoza miasta Kopernika, zapewnia pokoje w internacie przy szkole.

Zajęcia dla wszystkich chętnych odbywają się na obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego ul. Targowa 32, w Toruniu, w każdy wtorek i czwartek od 17:30 do 19:30. Trener prowadzący Andrzej Kiejnowski tel. 509 807 713.

Akademia Copernicus

Wieści z Akademii

W tym tygodniu kolarze przeszli kolejne badania wydolnościowe z firmą 4Lab Sport. Co warte podkreślenia, 30 najlepszych zawodników zostało objętych opieką przez 4Lab Sport zupełnie za darmo.

Copernicus

Akademia pozyskała też kolejnego sponsora, firmę Etixx sponsorującą ekipę World Tour, w której ściga się założyciel Akademii i aktualny mistrz świata Michał Kwiatkowski.

Etixx Sports Nutrition to jedna z wiodących marek suplementów diety dla sportowców w Europie. Marka została stworzona z myślą o sportowcach wytrzymałościowych. W gamie produktów znajdziemy suplementy, które wspierają proces treningowy na każdym etapie przygotowań.  Wszystkie produkty są poddawane badaniom antydopingowym i posiadają certyfikat Światowej Agencji Antydopingowej.

Podopieczni “Kwiatka” przeszli szkolenie z żywienia i suplementacji. Czterdziestu z  nich w kategoriach od młodzika, przez juniora młodszego do juniora otrzyma pełną gamę produktów Etixx-u: izotoniki, napoje regeneracyjne, batony oraz żele.

Copernicus - Etixx

 

Ważnym elementem dla młodych kolarzy Akademii jest ich bezpieczeństwo podczas treningów. Dlatego ostatnio zorganizowano spotkanie młodych sportowców z Komisarzem Ruchu Drogowego Policji, aby poszerzyć i uzupełnić ich wiedzę o przepisach ruchu drogowego, tak aby zawodnicy trenując na drodze zachowywali się w sposób odpowiedzialny i bezpiecznie wracali z każdego treningu do domu.

Sezon “na szosie” Akademia Copernicus planuje rozpocząć startem w międzynarodowym kryterium w Dzierżoniowie 11.04., a kolejnego dnia udziałem w „Ślężańskim Mnichu” w Sobótce.