Dwukrotny mistrz olimpijski i mistrz świata w para-kolarstwie – Rafał Wilk, zaprasza 16 i 17 maja do Rzeszowa na Puchar Europy w Kolarstwie Ręcznym EHC.

„To już druga edycja Pucharu Europy w Rzeszowie”, mówi dla naszosie.pl jeden z organizatorów i ubiegłoroczny triumfator zawodów – Rafał Wilk. „Pierwsza odbyła się rok temu i zakończyła się sporym sukcesem, bo większość startujących była bardzo zadowolona. Wielu zawodników po raz pierwszy miało okazję startować w takiej imprezie z taką organizacją. Dla mnie to także wielka duma, że mogłem wystartować przed własną publicznością i zwyciężyć. To dało olbrzymią satysfakcję. Cieszę się, że zwykli ludzie mieli okazję zobaczyć jak wygląda ten sport. Na co dzień niestety nie można zobaczyć tego w telewizji, a jak pisze się w prasie, to są to jedynie krótkie wzmianki. To, że europejska federacja po raz drugi przyznała nam prawo organizacji zawodów, napędza nas dodatkowo i chcemy, by wyścig stał na jeszcze wyższym poziomie„.

EHC to cykl zawodów Pucharów Europy, w którym rywalizują ze sobą najlepsi kolarze ręczni Starego Kontynentu. Rzeszów będzie gościem trzeciego i czwartego wyścigu cyklu, który rozpoczyna się 22 marca w Abu Zabi, a kończy w październiku finałem w Barcelonie.

W Rzeszowie odbędą się dwa wyścigi: 16 maja zawodnicy będą rywalizować w jeździe indywidualnej na czas, a następnego dnia nastąpi kryterium uliczne ze startu wspólnego. Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia zawodnicy wyruszą na trasę poprowadzoną pętlą przez główne ulice miasta, bo EHC Rzeszów to nie tylko sport. Organizatorzy chcą, by impreza przyciągnęła jak największą liczbę kibiców, dlatego wstęp na wszystkie wydarzenia weekendu z EHC jest bezpłatny, a rozgrywanie wyścigu po pętli podniesie widowiskowość zawodów. Kibice mogą też liczyć na bogaty program artystyczny i dodatkowe atrakcje. Także ceremonie medalowe będą miały otwarty dla widzów charakter.

EHC Rzeszów to święto kolarstwa ręcznego dla każdego. Rywalizacja dla zawodników, atrakcja dla kibiców i ważne wydarzenie dla miasta.

Trasa:

mapka rzeszów

 

„Trasa jest bardzo ciekawa. Jest odcinek płaski, jest podjazd i sporo zakrętów, więc wszystko to co powinno być. Runda jest na tyle zróżnicowana, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo wyznaczona jest w centrum dużego miasta, czyli mamy okazję zaprezentować się przed zwykłymi przechodniami i pokazać im, jak wygląda nasze ściganie. W ubiegłym roku było ponad 50 osób, ale teraz może być więcej. Poprzednio mieliśmy zapytania, czy przypadkiem przez bliski kontakt z Ukrainą nie ma u nas wojny i czy nie jeżdżą czołgi po ulicach. Na szczęście przez pocztę pantoflową rozeszła się wiadomość o dobrej organizacji, więc jeśli na starcie stanie ponad 100 osób, to będę bardzo szczęśliwy. Cały cykl Pucharu Europy składa się z dwunastu imprez, ale osiem najlepszych startów daje klasyfikację generalną. Impreza bardzo prestiżowa, więc jest o co się ścigać. W przyszłości mamy nadzieję, że zostaniemy podpięci pod UCI i dzięki temu będzie można walczyć u nas o punkty, ważne przy uzyskiwaniu kwalifikacji olimpijskich„, dodał.

„W programie przewidziane są tylko wyścigi handbike’ów, ale być może zorganizujemy wyścig dla wszystkich kolarzy. Zrobimy albo kryterium albo czasówkę. Takie mały zawody integracyjne. Dzięki temu każdy będzie miał szansę pościgać się ze sportowcami niepełnosprawnymi i sprawdzić, czy jest różnica poziomu. Taki jest plan i mamy nadzieję, że ten pomysł wypali”, zakończył Wilk.

Program:

16 maja 2015 – Jazda indywidualna na czas
Kategorie H1 – H2                 2 okrążenia (4,75 km pętla ) – start 09:30
Kategorie H3 – H5 & H Open  3 okrążenia (4,75 km pętla ) – start 09:30

17 maja 2015 – Wyścig ze startu wspólnego
Kategorie H1 – H2                 6 okrążeń (4,75 km pętla ) – start 09:30
Kategorie H3 – H5 & H Open  9 okrążeń (4,75 km pętla ) – start 09:30

 

Wszelkie szczegóły imprezy znajdą Państwo na oficjalnej stronie zawodów – www.ehcpodkarpackie-rzeszow.pl

 

Poprzedni artykułNairo Quintana: „Skoczyłem i zobaczyłem, że jestem sam”
Następny artykuł„Barometr” Tomasza Jarońskiego
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
2lazy2die
2lazy2die

Panie Rafale,
Niezwykła to była przyjemność, gdy kilka lat temu realizowałem film dla
HBO o żużlu. Był Pan bohaterem tego filmu. Do dziś pamiętam opowiadanie o jeździe na quadzie, o aktywności i „ch…j tam z kręgosłupem” . A potem to słynne: – Podstawcie mi mojego McLarena 🙂
Nawet słowem Pan nie wspomniał o przygotowaniach do handbików. A teraz mogę mówić, ze osobiście poznałem mistrza olimpijskiego i mistrza świata 🙂
Dzięki za energię i świat, który Pan otwiera mięczakom swoim mistrzostwem!
Hawk! 🙂