Zawodnicy polkowickiej ekipy wezmą udział w zbliżających się trzech chorwackich wyścigach – Umag Trophy (4.03), Porec Trophy (7.03) i etapowym Istrian Spring Trophy (12-15.03). Pojedzie tam 6-osobowa ekipa oparta w głównej mierze na młodzieżowcach.

Piątka naszych kolarzy z kategorii U23, będzie wzmocniona doświadczonym Bartłomiejem Matysiakiem. Będą to dla niego ważne starty, gdyż wchodzi on do rytmu wyścigowego po kontuzji, której doznał w styczniu. Zastąpi najmłodszego w ekipie, Kamila Małeckiego, któremu obowiązki szkolne nie pozwalają jeszcze na rywalizację – wyjaśnia Piotr Wadecki, dyrektor sportowy grupy.

W północno-zachodniej Chorwacji, w okolicach Morza Adriatyckiego, zawodnicy ścigać się będą pod bezpośrednim okiem Tomasza Brożyny.

Dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy, wypełniliśmy wszystkie założenia treningowe i jesteśmy gotowi, by zainaugurować sezon. Najpierw ćwiczyliśmy na zgrupowaniu ogólnorozwojowym w Szklarskiej Porębie. Później pojechaliśmy do hiszpańskiego Calpe, gdzie mogliśmy się już skupić wyłącznie na rowerze i budowaniu formy kolarskiej. Od wczoraj jesteśmy w Chorwacji. Dla większości młodzieżowców będzie to pierwszy start w tym roku, więc trudno ocenić, jak spiszą się w tych wyścigach. Będzie to dla nich sprawdzian, jak wyglądają na tle konkurencji i początek ich przygody w zawodowym peletonie. Zapowiada się mocna obsada i spory peleton, liczący ok. 200 zawodników – mówi Tomasz Brożyna, dyrektor sportowy i opiekun kolarzy do lat 23.

Obecność Bartłomieja Matysiaka w składzie jest dla młodych zawodników na pewno bardzo istotna. Będzie on kapitanem zespołu, więc jego młodsi koledzy mogą liczyć na jego doświadczenie i podpowiedzi w czasie samej rywalizacji – dodaje.

Umag Trophy rozgrywany jest na siedmiu, 23-kilometrowych rundach, z jednym lekkim wzniesieniem. Łącznie liczy 161 kilometrów. Podobną trasę, choć nieco krótszą, ok. 150-kilometrową, ma wyścig Porec Trophy, rozgrywany 3 dni później.

Istrian Spring Trophy składa się z 3 etapów, plus krótki prolog, będący jazdą indywidualną na czas.

Program Istrian Spring Trophy:

Prolog – 12.03 – Umag – Umag

1.etap – 13.03 – Porec – Labin

2.etap – 14.03 – Vrsar –  Motovun

3.etap – 15.03 – Pazin – Umag

Wszystkie trzy wyścigami są wyścigami 2.kategorii. Zawodnicy polkowickiej ekipy będą w nich reprezentować kadrę Polski.

Skład na chorwackie wyścigi: Bartłomiej Matysiak, Jakub Kaczmarek, Patryk Stosz, Piotr Brożyna, Eryk Latoń, Michał Paluta.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments