Team Astana 2015Rein Taaramae wygrał 35. edycję Vuelta Ciclista a Murcia. Dla niego to pierwszy triumf w barwach Astany. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) zajął szóste miejsce!

Na starcie 35. edycji Vuelta Ciclista a Murcia stanęło tym razem 18 ekip. Były wśród nich dwie polskie drużyny: CCC Sprandi Polkowice i ActiveJet Team. Na zawodników czekał odcinek z Mazarron do Alto Fortaleze del Sol o długości ponad 198 kilometrów.

murcia

Peleton szybko odpuścił ucieczkę dwóch zawodników. Garikoitz Bravo (Murias Taldea) i Víctor Martín (Burgos-BH) bardzo łatwo wypracowali sobie ponad 10 minut przewagi. Podjazd pod Alto de Espuna (1. kategoria) okazał się dla harcowników ciężką przeprawą i na 65 kilometrów przed metą z przewagi zostały tylko niespełna 3 minuty. Na szczycie mieli tylko dwie minuty nadwyżki nad dużą grupą.

Na 20 kilometrów przed metą, na czele pojawił się samotny Rein Taaramae (Astana). Mocno rozrzedzony peleton odpuścił Estończyka na dwie minuty i później nie był już na tyle silny, by zniwelować stratę.

Taaramae sięgnął po zwycięstwo na mecie w Alto Fortaleze del Sol. Z grupy najszybciej zameldował się Bauke Mollema (Lotto Jumbo), a trzeci był Zdenek Stybar (Etixx – Quick Step). Najlepiej z Polaków spisał się szósty Maciej Paterski.

Pełne wyniki:

1º  53  TAARAMAE, Rein          EST  ASTANA PRO TEAM       5:11:38
2º  11  MOLLEMA, Bauke          NED  TREK FACTORY RACING  a     10
3º  37  STYBAR, Zdenek          CZE  ETIXX – QUICK STEP   a     10
4º  13  FELLINE, Fabio          ITA  TREK FACTORY RACING  a     10
5º  51  SANCHEZ, Luis L.        ESP  ASTANA PRO TEAM      a     10
   6º  85  PATERSKI, Maciej        POL  CCC SPRANDI POLKOWIC a     10      
7º  74  MACHADO, Tiago          POR  TEAM KATUSHA         a     10
8º  67  VICHOT, Arthur          FRA  FDJ                  a     10
9º 105  DE TIER, Floris         BEL  TOPSPORT VLAANDEREN  a     10
10º 132  CANOLA, Marco           ITA  UNITEDHEALTHCARE PRO a     10
11º   6  IZAGUIRRE, Jon          ESP  MOVISTAR TEAM        a     10
12º   4  INTXAUSTI, Benat        ESP  MOVISTAR TEAM        a     10
13º 125  MENDES, José            POR  BORA-ARGON 18        a     10
14º  73  LOSADA, Alberto         ESP  TEAM KATUSHA         a     10
15º 111  FIRSANOV, Sergey        RUS  RUSVELO              a     10
16º  25  MATE, Luis_angel        ESP  COFIDIS, SOLUTIONS C a     10
17º  12  SCHLECK, Frank          LUX  TREK FACTORY RACING  a     10
18º  45  OLIVIER, Daan           NED  TEAM GIANT – ALPECIN a     10
19º  24  EDET, Nicolas           FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C a     18
20º  21  NAVARRO, Daniel         ESP  COFIDIS, SOLUTIONS C a     22
21º  52  SCARPONI, Michele       ITA  ASTANA PRO TEAM      a     22
22º 147  SICARD, Romain          FRA  TEAM EUROPCAR        a     41
23º  77  TROFIMOV, Yury          RUS  TEAM KATUSHA         a     41
24º 171  BELDA, David            ESP  BURGOS BH            a     41
25º  92  PARDILLA, Sergio        ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R a     41
26º 127  THURAU, Bjorn           GER  BORA-ARGON 18        a     45
  27º 183  GRADEK, Kamil           POL  ACTIVEJET TEAM       a     45      
28º 151  MEGIAS, Javier          ESP  TEAM NOVO NORDISK    a     45
29º  72  LAGUTIN, Sergey         RUS  TEAM KATUSHA         a     52
30º  62  ELISSONDE, Kenny        FRA  FDJ                  a  01:03
31º  34  DE LA CRUZ, David       ESP  ETIXX – QUICK STEP   a  01:03
32º 103  VAN OVERBERGHE, Arthur  BEL  TOPSPORT VLAANDEREN  a  01:03
33º  91  ARROYO, David           ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R a  01:12
34º   1  FERNANDEZ, Ruben        ESP  MOVISTAR TEAM        a  01:14
35º  87  .SAMOILAN, Branislau    BLR  CCC SPRANDI POLKOWIC a  01:36      
36º  63  GENIEZ, Alexandre       FRA  FDJ                  a  02:31
37º  54  MALACARNE, Davide       ITA  ASTANA PRO TEAM      a  02:59
38º  41  HAGA, Chad              USA  TEAM GIANT – ALPECIN a  03:13
39º   3  HERRADA, José           ESP  MOVISTAR TEAM        a  03:22
40º   5  MORENO, Javier          ESP  MOVISTAR TEAM        a  03:22
41º   2  ANTON, Igor             ESP  MOVISTAR TEAM        a  03:22
42º  36  VERONA, Carlos          ESP  ETIXX – QUICK STEP   a  03:22
43º 202  BRAVO, Garikoitz        ESP  MURIAS TALDEA        a  03:22
44º  22  BAGOT, Yohan            FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C a  03:44
45º  64  LECUISINIER, Pierre-he  FRA  FDJ                  a  03:47
46º 144  TULIK, Angelo           FRA  TEAM EUROPCAR        a  08:45
47º 136  FRATTINI, Davide        ITA  UNITEDHEALTHCARE PRO a  08:48
48º  61  ROY, Jérémy             FRA  FDJ                  a  09:18
49º  84  OWSIAN, Lukasz          POL  CCC SPRANDI POLKOWIC a  09:34      
50º 185  FRANCZAK, Pawel         POL  ACTIVEJET TEAM       a  10:50  
  51º 182  EZQUERRA, Jesus         ESP  ACTIVEJET TEAM       a  10:50      
52º 172  DEL PINO, Jesus         ESP  BURGOS BH            a  10:50
53º 124  BUCHMANN, Emanuel       GER  BORA-ARGON 18        a  10:50
54º 137  ZURLO, Federico         ITA  UNITEDHEALTHCARE PRO a  10:50
55º  71  KOLOBNEV, Alexandr      RUS  TEAM KATUSHA         a  10:50
56º 176  MARTIN, Victor          ESP  BURGOS BH            a  10:50
57º  95  VILELA, Ricardo         POR  CAJA RURAL-SEGUROS R a  10:50
58º 116  RYBAKOV, Alexander      RUS  RUSVELO              a  10:50
59º  94  PRADES, Eduard          ESP  CAJA RURAL-SEGUROS R a  10:50
60º 146  QUEMENEUR, Perrig       FRA  TEAM EUROPCAR        a  10:50
61º 191  ARANBURU, Alex          ESP  SEL. ESPAÑOLA        a  10:50
62º 201  GARCIA, Egoitz          ESP  MURIAS TALDEA        a  10:50
63º  23  HARDY, Romain           FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C a  10:50
64º  81  BOLE, Grega             SLO  CCC SPRANDI POLKOWIC a  10:50    
65º  82  HONKISZ, Adrian         POL  CCC SPRANDI POLKOWIC a  10:50      
  66º  86  HIRT, Jan               CZE  CCC SPRANDI POLKOWIC a  10:50   
67º  65  ROUX, Anthony           FRA  FDJ                  a  10:50
68º  42  DEGENKOLB, John         GER  TEAM GIANT – ALPECIN a  11:30
69º 104  JACOBS, Peter           BEL  TOPSPORT VLAANDEREN  a  15:02
70º 206  LIZARRALDE, Eneko       ESP  MURIAS TALDEA        a  15:02
71º 161  GARCIA, Damien          FRA  TEAM FROY OSLO       a  15:02
72º  17  BEPPU, Fumiyuki         JPN  TREK FACTORY RACING  a  15:02
73º  16  WATSON, Calvin          AUS  TREK FACTORY RACING  a  15:02
74º 174  SALAS, Ibai             ESP  BURGOS BH            a  15:02
75º  47  LUDVIGSSON, Tobias      SWE  TEAM GIANT – ALPECIN a  15:02
76º 177  MERINO, Igor            ESP  BURGOS BH            a  15:02
77º  31  ALAPHILIPPE, Julian     FRA  ETIXX – QUICK STEP   a  15:02
78º  15  ROULSTON, Hayden        NZL  TREK FACTORY RACING  a  15:02
79º 162  ANDERSEN, Odbjorn       NOR  TEAM FROY OSLO       a  15:02
80º  46  HUPOND, Thierry         FRA  TEAM GIANT – ALPECIN a  15:02
81º 143  JEROME, Vincent         FRA  TEAM EUROPCAR        a  15:02
82º 141  DUCHESNE, Antoine       CAN  TEAM EUROPCAR        a  15:02
  83º  83  PLUCINSKI, Leszek       POL  CCC SPRANDI POLKOWIC a  15:02      
84º 121  BARTA, Jan              CZE  BORA-ARGON 18        a  15:02
  85º 187  PODLASKI, Michal        POL  ACTIVEJET TEAM       a  15:02      
86º 113  OVECHKIN, Artem         RUS  RUSVELO              a  15:02
87º  56  KOZHATAYEV, Bakhtiyar   KAZ  ASTANA PRO TEAM      a  15:02
88º 207  BIZKARRA, Mikel         ESP  MURIAS TALDEA        a  15:02
89º 114  KOMIN, Aleksandr        RUS  RUSVELO              a  16:00
90º 115  KUSTADINCHEV, Roman     RUS  RUSVELO              a  16:00
91º 152  LOZANO, David           ESP  TEAM NOVO NORDISK    a  16:02
92º 155  AMBROSE, Scott          NZL  TEAM NOVO NORDISK    a  16:02
93º 181  GONZALEZ, Mario         ESP  ACTIVEJET TEAM       a  16:02      
94º 156  HENTTALA, Joonas        FIN  TEAM NOVO NORDISK    a  16:02
95º 203  TXOPERENA, Benat        ESP  MURIAS TALDEA        a  16:02
96º  55  FOMINYKH, Daniil        KAZ  ASTANA PRO TEAM      a  16:02
97º 153  PERON, Andrea           ITA  TEAM NOVO NORDISK    a  16:02
  98º 186  BODNAR, Lukasz          POL  ACTIVEJET TEAM       a  16:05      
99º 205  BAGÜES, Aritz           ESP  MURIAS TALDEA        a  16:05
100º 123  BENEDETTI, Cesare       ITA  BORA-ARGON 18        a  16:05
101º 126  SCHILLINGER, Andreas    GER  BORA-ARGON 18        a  16:05
102º  43  FAIRLY, Caleb           USA  TEAM GIANT – ALPECIN a  16:05
103º 112  FOLIFOROV, Alexander    RUS  RUSVELO              a  16:05
104º 145  PICHOT, Alexandre       FRA  TEAM EUROPCAR        a  16:09
105º  14  ALAFACI, Eugenio        ITA  TREK FACTORY RACING  a  16:31
106º 101  CAPIOT, Amaury          BEL  TOPSPORT VLAANDEREN  a  16:33
107º 142  HUREL, Tony             FRA  TEAM EUROPCAR        a  16:33
108º  26  SIMON, Julien           FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C a  16:33
109º 173  HERNANDEZ, Dario        ESP  BURGOS BH            a  16:33
110º 196  SANTILLANA, David       ESP  SEL. ESPAÑOLA        a  16:33

Foto: Astana