Dubai Tour 2015: Terza tappa garaJohn Degenkolb będzie liderem ekipy Giant – Alpecin na wyścig Vuelta Ciclista a Murcia. Przyjdzie mu się tam zmierzyć między innymi z kolarzami CCC Sprandi Polkowice i ActiveJet Team.

Po imponującym zwycięstwie Johna Degenkolba na trudnym etapie Tour of Dubai teraz niemiecki sprinter powalczy w hiszpańskiej jednodniówce. Po raz pierwszy w koszulce Giant – Alpecin zaprezentuje się tam Caleb Fairly, który spędził ostatnie dwa sezony w Garmin – Sharp.

“Wyścig w Murcji jest bardzo wymagający i tempo zadecyduje, czy John Degenkolb będzie miał szansę na walkę o zwycięstwo na ostatnich metrach. Trzeba będzie oszczędzać siły, ale nie możemy pozwolić na bardzo mocny odjazd. Chcemy przede wszystkim pojechać zespołowo i zobaczyć na co nas stać. To będzie także dobry sprawdzian dla Daana Oliviera, który przez ostatnie miesiące mocno trenował jazdę w górach.” powiedział trener Christian Guiberteau.

Skład Giant – Alpecin na Vuelta Ciclista a Murcia:

John Degenkolb (Niemcy)
Caleb Fairly (USA)
Johannes Fröhlinger (Niemcy)
Chad Haga (USA)
Thierry Hupond (Francja)
Tobias Ludvigsson (Szwecja)
Daan Olivier (Holandia)

Ubiegłoroczną edycję wygrał Alejandro Valverde (Movistar), a Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice) uplasował się na trzecim miejscu.

Profil Vuelta Ciclista a Murcia 2015

vuelta murcia

 

@ArekWaluga77

Foto: Dubai Tour