Tour-of-Oman-Lineup-760x363Tinkoff-Saxo wystawiła bardzo ciekawy skład na wyścig Tour of Oman. Wystąpią tam dwaj Polacy – Rafał Majka i Paweł Poljański, a także mający problemy związane z dopingiem – Roman Kreuziger. 

Jestem bardzo podekscytowany rozpoczęciem sezonu i tym, że znowu będę się mógł ścigać z moimi kolegami. Myślę, że mamy bardzo silny skład. Moim celem jest podjechać w grupie najlepszych pod Green Mountain, to jest początek sezonu, więc oczywiście nie jestem w stanie przewidzieć, jak będę się czuł – powiedział Rafał Majka, który wraz z Peterem Saganem będzie przewodził drużynie.

Jestem gotowy na ściganie w Omanie, to będzie ciekawy wyścig. Solidnie potrenowałem w Katarze, więc teraz muszę odpocząć po naprawdę ciężkich etapach. Myślę, że przez te starty zbuduję dobrą bazę na klasyki – dodał Sagan.

W tegorocznej edycji Tour of Oman będzie sześć etapów, podczas których kolarze przejadą prawie tysiąc kilometrów. Wyścig powinien się rozstrzygnąć podczas czwartego etapu, gdzie na metę będzie prowadził podjazd pod wspomnianą przez Rafała Majkę Green Mountain (5,7 km, średnie nachylenie 10,6 %). W ubiegłym roku zwyciężył Chris Froome (Sky).

Pełny skład Tinkoff-Saxo na Tour of Oman 2015:

Rafał Majka, Peter Sagan, Daniele Bennati, Matti Breschel, Roman Kreuziger, Edward Beltran, Ivan Rovny oraz Paweł Poljański.

Foto: Tinkoff-Saxo

Marta Wiśniewska