ccc sprandiPrzed rokiem w dwóch hiszpańskich jednodniówkach – Vuelta Ciclista a Murcia i Clasica de Almeria- „pomarańczowi” łącznie zdobyli trzy miejsca w pierwszej „10”. W tym sezonie CCC Sprandi Polkowice również celuje w dobry wynik.

– Mamy za sobą kilka startów, w wyścigach o bardzo mocnej obsadzie – na Majorce, w Dubaju i we Francji. Jeszcze nigdy w historii grupy nie mieliśmy tak intensywnego wejścia w sezon i tylu kilometrów wyścigowych w połowie lutego. Zawodnicy mieli możliwość ścigania się z najlepszymi ekipami UCI World Tour i w najbliższych startach w Hiszpanii powinno to być widoczne – powiedział Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

W Vuelta Ciclista a Murcia nie pojedzie Davide Rebellin, który przed rokiem stanął na podium, obok Alejandro Valverde i Tiago Machado (kolejny start Włocha to Tour Cycliste International du Haut). O wysokie miejsce powalczy natomiast Grega Bole, który na etapie Dubai Tour, kończącym się na stromym podjeździe był 7. Maciej Paterski także prezentuje bardzo dobrą formę na początku sezonu i również powinien odegrać ważną rolę w tym wyścigu.

Vuelta Ciclista a Murcia liczyć będzie 198 kilometrów. W drugiej fazie rywalizacji zawodnicy zmierzą się z dwoma podjazdami 1.kategorii, a sam finisz znajduje się na wzniesieniu 3.kategorii.

Profil Clasica de Almeria to lustrzane odbicie profilu z Murcji. Wszystkie podjazdy usytuowane są we wstępnej części wyścigu, a ostatnie 70 kilometrów prowadzi w dół lub po płaskim. Łącznie zawodnicy pokonają tego dnia 186 kilometrów.

-W zeszłym roku Bartłomiej Matysiak był 7., a Rebellin 10. Dla mistrza Polski będzie to debiut w tym sezonie. Wcześniej nie mógł się ścigać z powodu kontuzji, której nabawił się na początku zgrupowania w Calpe, w styczniu. Przeszedł już rehabilitację i trenuje na normalnych obrotach.  Trasa Clasica de Almeria wydaje się być idealna dla Gregi Bole, który nie jest typowym sprinterem, ale potrafi zafiniszować z przerzedzonego peletonu. Tak wygrał GP Ouest France – Plouay i etap w Critérium du Dauphiné – dodaje Piotr Wadecki.

Skład na Vuelta Ciclista a Murcia – 14.02:

Branislau Smaoilau, Grega Bole, Maciej Paterski, Adrian Honkisz, Łukasz Owsian, Jan Hirt, Leszek Pluciński.

Skład na Clasica de Almeria – 15.02:

Branislau Smaoilau, Grega Bole, Maciej Paterski, Adrian Honkisz, Łukasz Owsian, Bartłomiej Matysiak, Josef Cerny.

 

Informacja prasowa