meyer cameronCameron Meyer (Orica – GreenEDGE) wygrał pierwszy etap Herald Sun Tour. Australijczyk był najszybszym kolarzem z 21. osobowej ucieczki. Został on także nowym liderem wyścigu.

Po krótkim prologu dziś kolarze walczyli na trasie pierwszego etapu Herald Sun Tour. Mieli oni do pokonania ponad 146 kilometrów z Mt Macedon do Bendigo, a na trasie czekały na nich dwie górskie premie pierwszej kategorii.

herald sun tour 2 etap

Na pierwszym podjeździe na czoło wysforowała się grupka aż 21 zawodników: Simon Clarke, Cameron Meyer i Damien Howson (wszyscy Orica GreenEDGE), Serge Pauwels (MTN Qhubeka), Lucas Euser, Chris Jones i Daniel Summerhi (wszyscy UnitedHealthcare), Franco Pellizotti (Androni Giocattoli), Lachlan Norris (Drapac), Patrick Bevin, Patrick Shaw, Mark O’ Brien i Joseph Cooper (wszyscy Avanti Racing Team), Michael Torckler i Brendan Canty (obaj Team Budget Forklifts), Mitchell Cooper (Navitas Satalyst Racing team), Chris Hamilton i Lachlan Morton (obaj KordaMentha Australian Team), Grant Ferguson i Scott Davies (obaj Wielka Brytania), Robert Power (Jayco-AIS Under-23 National Team).

Obie górskie premie wygrał Power, który doskonale czuje się na trudnych podjazdach. Młody Australijczyk został tym samym pierwszym liderem klasyfikacji górskiej. Peleton całkowicie odpuścił ucieczkę i to wśród harcowników można było szukać triumfatora dzisiejszego etapu.

Na dwa kilometry przed kreską zaatakowali Cameron Meyer (Orica) i Joseph Cooper (Avanti Racing Team). Pojedynek australijsko – nowozelandzki rozstrzygnął na swoją korzyść Meyer, który został także nowym liderem wyścigu. 10 sekund po tej dwójce finiszowali pozostali harcownicy, spośród których najszybszy okazał się Patrick Bevin (Avanti Racing Team).

Peleton przyjechał ze stratą 25 minut.

Wyniki pierwszego etapu:

1 Cameron MEYER (OGE) 3:29:47
2 Joseph COOPER (ART) +0
3 Patrick BEVIN (ART) +10
4 Simon CLARKE (OGE) +10
5 Daniel SUMMERHILL (UHC) +10
6 Franco PELLIZOTTI (AND) +10
7 Serge PAUWELS (MTN) +10
8 Grant FERGUSON (GBR) +10
9 Damien HOWSON (OGE) +10
10 Brendan CANTY (BFL) +10
11 Lachlan MORTON (AUS) +10
12 Lucas EUSER (UHC) +10
13 Robert POWER (JUA) +10
14 Scott DAVIES (GBR) +10
15 Michael TORCKLER (BFL) +10
16 Chris HAMILTON (AUS) +10
17 Mitchell COOPER (NSR) +10
18 Mark O’BRIEN (ART) +10
19 Christopher JONES (UHC) +10
20 Lachlan NORRIS (DPC) +10
21 Patrick SHAW (ART) +10
22 Gabreil CULLAIGH (GBR) +21:06
23 Joshua EDMONDSON (GBR) +21:06
24 Alexander CLEMENTS (JUA) +25:38
25 Harry CARPENTER (JUA) +25:38
26 Samuel WITMITZ (BFL) +25:38
27 Brenton JONES (DPC) +25:38
28 Thomas MOSES (JLT) +25:38
29 Alistair DONOHOE (STR) +25:38
30 James MOWATT (DSR) +25:38
31 Graham BRIGGS (JLT) +25:38
32 Adrian HEGYVARY (UHC) +25:38
33 Alberto NARDIN (AND) +25:38
34 John MURPHY (UHC) +25:38
35 Adam PHELAN (DPC) +25:38
36 Paul VAN DER PLOEG (CMR) +25:38
37 Michael RICE (STR) +25:38
38 Benjamin HILL (CMR) +25:38
39 Caleb EWAN (OGE) +25:38
40 Joel STRACHAN (NSR) +25:38
41 Tyler FARRAR (MTN) +25:38
42 Matthew Harley GOSS (MTN) +25:38
43 Kristian HOUSE (JLT) +25:38
44 Patrick LANE (AWS) +25:38
45 Cameron WURF (AUS) +25:38
46 Jeremy CAMERON (AWS) +25:38
47 Sean LAKE (AWS) +25:38
48 Stuart SHAW (STR) +25:38
49 Grayson NAPIER (NSR) +25:38
50 Jackson MAWBY (NSR) +25:38
51 David EDWARDS (CMR) +25:38
52 Jacob KAUFFMANN (BFL) +25:38
53 Brodie TALBOT (BFL) +25:38
54 Felix ENGLISH (JLT) +25:38
55 Robbie HUCKER (DPC) +25:38
56 Michael CUMING (JLT) +25:38
57 Jake KELLY (GBR) +25:38
58 Tommy NANKERVIS (BFL) +25:38
59 Tanner PUTT (UHC) +25:38
60 Nicholas KATSONIS (CMR) +25:38
61 Richard HANDLEY (JLT) +25:38
62 Jayden COPP (CMR) +25:38
63 Alexander SMYTH (AWS) +25:38
64 Scott THOMAS (DSR) +25:38
65 Massimo GRAZIATO (AWS) +25:38
66 Christopher LAWLESS (GBR) +25:38
67 David MELVILLE (DSR) +25:38
68 Ryan THOMAS (DSR) +25:38
69 Marco FRAPPORTI (AND) +25:38
70 Tiziano DALL’ANTONIA (AND) +25:38
71 Craig EVERS (DSR) +25:38
72 Neil VAN DER PLOEG (ART) +25:38
73 Michael HEPBURN (OGE) +25:38
74 Jack BECKINSALE (JUA) +25:38
75 Sam BEWLEY (OGE) +25:38
76 Nicholas SCHULTZ (AUS) +25:38
77 Cameron BAYLY (STR) +25:38
78 Nick DOUGALL (MTN) +25:38
79 Mitchell LOVELOCK-FAY (ART) +25:38
80 Matt BRAMMEIER (MTN) +25:38
81 Ryan CAVANAGH (JUA) +25:38
82 Songezo JIM (MTN) +25:38
83 Angus LYONS (JUA) +25:38
84 Samuel SPOKES (DPC) +25:38
85 Tyler SPURRELL (DSR) +25:38
86 William CLARKE (DPC) +25:38
87 Steele VON HOFF (AUS) +25:38
88 Kane WALKER (NSR) +25:38
89 Angus MORTON (AUS) +25:38
DNF Alder MARTZ (STR)
DNF Oliver KENT-SPARK (STR)
DNF Tom ROBINSON (CMR)
DNF Rico Dene Thomas ROGERS (AWS)

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1. 4 Cameron MEYER (OGE) 3h32:15
2. 65 Joseph COOPER (ART) +4
3. 61 Patrick BEVIN (ART) +15
4. 1 Simon CLARKE (OGE) +19
5. 44 Lachlan NORRIS (DPC) +23
6. 6 Damien HOWSON (OGE) +23
7. 26 Daniel SUMMERHILL (UHC) +24
8. 134 Lachlan MORTON (AUS) +27
9. 143 Scott DAVIES (GBR) +28
10. 102 Mitchell COOPER (NSR) +28
11. 15 Serge PAUWELS (MTN) +29
12. 156 Robert POWER (JUA) +29
13. 132 Chris HAMILTON (AUS) +29
14. 74 Michael TORCKLER (BFL) +30
15. 142 Grant FERGUSON (GBR) +30
16. 31 Franco PELLIZOTTI (AND) +30
17. 63 Patrick SHAW (ART) +30
18. 23 Christopher JONES (UHC) +31
19. 76 Brendan CANTY (BFL) +31
20. 22 Lucas EUSER (UHC) +32
21. 64 Mark O’BRIEN (ART) +34
22. 145 Gabreil CULLAIGH (GBR) +21:23
23. 141 Joshua EDMONDSON (GBR) +21:31
24. 41 William CLARKE (DPC) +25:45
25. 2 Caleb EWAN (OGE) +25:46
26. 43 Brenton JONES (DPC) +25:46
27. 5 Sam BEWLEY (OGE) +25:47
28. 62 Neil VAN DER PLOEG (ART) +25:47
29. 3 Michael HEPBURN (OGE) +25:47
30. 94 Paul VAN DER PLOEG (CMR) +25:47
31. 131 Steele VON HOFF (AUS) +25:48
32. 71 Samuel WITMITZ (BFL) +25:49
33. 52 Felix ENGLISH (JLT) +25:50
34. 12 Tyler FARRAR (MTN) +25:50
35. 45 Adam PHELAN (DPC) +25:50
36. 51 Kristian HOUSE (JLT) +25:51
37. 152 Jack BECKINSALE (JUA) +25:51
38. 121 Tyler SPURRELL (DSR) +25:52
39. 72 Tommy NANKERVIS (BFL) +25:52
40. 146 Christopher LAWLESS (GBR) +25:52
41. 21 John MURPHY (UHC) +25:52
42. 95 David EDWARDS (CMR) +25:52
43. 55 Graham BRIGGS (JLT) +25:52
44. 122 James MOWATT (DSR) +25:52
45. 154 Harry CARPENTER (JUA) +25:53
46. 13 Matthew Harley GOSS (MTN) +25:53
47. 125 Ryan THOMAS (DSR) +25:53
48. 82 Cameron BAYLY (STR) +25:53
49. 151 Angus LYONS (JUA) +25:53
50. 11 Nick DOUGALL (MTN) +25:53
51. 66 Mitchell LOVELOCK-FAY (ART) +25:54
52. 86 Alistair DONOHOE (STR) +25:54
53. 16 Matt BRAMMEIER (MTN) +25:54
54. 32 Tiziano DALL’ANTONIA (AND) +25:54
55. 104 Jackson MAWBY (NSR) +25:54
56. 53 Michael CUMING (JLT) +25:54
57. 136 Cameron WURF (AUS) +25:55
58. 153 Ryan CAVANAGH (JUA) +25:55
59. 92 Jayden COPP (CMR) +25:55
60. 25 Tanner PUTT (UHC) +25:55
61. 46 Samuel SPOKES (DPC) +25:55
62. 126 Scott THOMAS (DSR) +25:55
63. 54 Richard HANDLEY (JLT) +25:55
64. 123 Craig EVERS (DSR) +25:55
65. 96 Benjamin HILL (CMR) +25:55
66. 56 Thomas MOSES (JLT) +25:55
67. 101 Kane WALKER (NSR) +25:55
68. 112 Alexander SMYTH (AWS) +25:56
69. 24 Adrian HEGYVARY (UHC) +25:56
70. 144 Jake KELLY (GBR) +25:56
71. 73 Jacob KAUFFMANN (BFL) +25:56
72. 111 Massimo GRAZIATO (AWS) +25:56
73. 85 Michael RICE (STR) +25:56
74. 105 Joel STRACHAN (NSR) +25:56
75. 42 Robbie HUCKER (DPC) +25:57
76. 115 Sean LAKE (AWS) +25:57
77. 113 Patrick LANE (AWS) +25:57
78. 106 Grayson NAPIER (NSR) +25:58
79. 83 Stuart SHAW (STR) +25:58
80. 133 Angus MORTON (AUS) +25:58
81. 75 Brodie TALBOT (BFL) +25:59
82. 114 Jeremy CAMERON (AWS) +25:59
83. 135 Nicholas SCHULTZ (AUS) +26:00
84. 14 Songezo JIM (MTN) +26:02
85. 124 David MELVILLE (DSR) +26:02
86. 93 Nicholas KATSONIS (CMR) +26:03
87. 33 Alberto NARDIN (AND) +26:03
88. 155 Alexander CLEMENTS (JUA) +26:04
89. 34 Marco FRAPPORTI (AND) +26:06

 

@ArekWaluga77

Foto: Herald Sun Tour