Kenneth VanbilsenOrganizatorzy francuskiego wyścigu Grand Prix La Marseillaise – podali wstępną listę startową tegorocznej odsłony.

Przypomnijmy, że wyścig Dookoła Marsylii od wielu lat jest pierwszym w kalendarzu wyścigiem rozgrywanym na “starym kontynencie”. Na starcie pojawią się również zawodnicy CCC Sprandi Polkowice. Według wstępnej listy startowej, już w niedzielę we Francji wystartują: Tomasz Kiendyś, Adrian Kurek, Nikolay Mihaylov, Davide Rebellin, Marek Rutkiewicz, Branislau Samoilau, Grzegorz Stępniak i Mateusz Taciak. Kilka nazwisk z tego grona, znajduje się jednak na oficjalnej liście ostatniego wyścigu serii Challange Mallorca, czyli Trofeo Playa de Palma – zaplanowanego także na 1 lutego.

W Marsylii z jedynką na plecach pojedzie ubiegłoroczny zwycięzca – Kenneth Vanbilsen (Cofidis). Debiut na kolarskich trasach w 2015 roku, zaliczą m.in: Romain Bardet (Ag2r La Mondiale), Thibaut Pinot (FDJ.fr), Tony Gallopin (Lotto-Soudal), Romain Feillu (Bretagne-Seche), Amets Txurruka (Caja Rural) oraz Aidis Kruopis (An Post Chainreaction).

Wstępna lista startowa: 

COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
1    * Kenneth VAN BILSEN
2    Gert JOEAAR
3    * Christophe LAPORTE
4    Cyril LEMOINE
5    Rudy MOLARD
6    Stéphane ROSSETTO
7    * Anthony TURGIS
8    Michael VAN STAEYEN

AG2R LA MONDIALE
11    * Romain BARDET
12    Hubert DUPONT
13    Mikael CHEREL
14    * Maxime DANIEL
15    * Quentin JAUREGUI
16    * Pierre-Roger LATOUR
17    Lloyd MONDORY
18    Christophe RIBLON

FDJ
21    Arnaud COURTEILLE
22    * Kenny ELISSONDE
23    Anthony GESLIN
24    * Thibaut PINOT
25    Kévin REZA
26    Anthony ROUX
27    Benoît VAUGRENARD
28    Arthur VICHOT

LOTTO SOUDAL
31    Sander ARMEE
32    * Tiesj BENOOT
33    * Vegard BREEN
34    Tony GALLOPIN
35    Pim LIGTHART
36    Maxime MONFORT
37    * Boris VALLEE
38    Dean VANEVENBERT

TEAM EUROPCAR
41    Giovanni BERNAUDEAU
42    Jerome COUSIN
43    * Antoine DUCHESNE
44    Cyril GAUTIER
45    Yohann GENE
46    * Romain GUILLEMOIS
47    Bryan NAULLEAU
48    Perrig QUEMENEUR

BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT
51    Jean-Marc BIDEAU
52    Matthieu BOULO
53    Romain FEILLU
54    Jonathan HIVERT
55    Florian VACHON
56    Christophe LABORIE
57    Benoit JARRIER
58    * Kevin LEDANOIS

TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE
61    * Floris DE TIER
62    Pieter JACOBS
63    * Oliver NAESEN
64    * Edward THEUNS
65    * Eliot LIETAER
66    * Thomas SPRENGERS
67    * Jens WALLAYS
68    * Arthur VAN OVERBERGHE

WANTY – GROUPE GOBERT
71    Jérôme BAUGNIES
72    Jan GHYSELINCK
73    * Roy JANS
74    Björn LEUKEMANS
75    Marco MARCATO
76    James VANLANDSCHOOT
77    Kevin VAN MELSEN
78    Frederik VEUCHELEN

TEAM MARSEILLE 13 KTM
111    * Clement SAINT MARTIN
112    Benjamin GIRAUD
113    Julien LOUBET
114    Alexandre BLAIN
115    Julien EL FARES
116    * Yoann PAILLOT
117    Evaldas SISKEVICIUS
118    Rémy DI GRéGORIO

COLOMBIA
81    Edwin Alcibiades AVILA VANEGAS
82    Jorge Camilo CASTIBLANCO CUBIDES
83    Fabio Andres DUARTE AREVALO
84    Leonardo Fabio DUQUE
85    * Sebastián MOLANO
86    Walter Fernando PEDRAZA MORALES
87    * Carlos Mario RAMIREZ BOTERO
88    Juan Pablo VALENCIA

CAJA RURAL-SEGUROS RGA
91    Javier Francisco ARAMENDIA LORENTE
92    * Carlos BARBERO CUESTA
93    * Pello BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA
94    * Hugh CARTHY
95    Fabricio FERRARI BARCELO
96    * Omar FRAILE
97    * Fernando GRIJALBA
98    Amets TXURRUKA

CCC SPRANDI POLKOWICE
101    Tomasz KIENDYS
102    Adrian KUREK
103    Nikolay MIHAYLOV
104    Davide REBELLIN
105    Marek RUTKIEWICZ
106    Branislau SAMOILAU
107    Grzegorz STEPNIAK
108    Mateusz TACIAK

ROUBAIX LILLE METROPOLE
121    Julien ANTOMARCHI
122    * Rudy BARBIER
123    * Dieter BOUVRY
124    Thomas DAMUSEAU
125    Timothy DUPONT
126    * Jérémy LEVEAU
127    Romain PILLON
128    Baptiste PLANCKAERT

AUBER 93
131    * Flavien DASSONVILLE
132    * Pierre GOUAULT
133    Julien GUAY
134    Alo JAKIN
135    * Anthony MALDONADO
136    * David MENUT
137    Steven TRONET
138    * Théo VIMPERE

VERANCLASSIC – EKOI
151    Sébastien ROSSELER
152    Edwig CAMMAERTS
153    * Serge DEWORTELAER
154    Gorik GARDEYN
155    Justin JULES
156    Melvin RULLIERE
157    Thomas VAUBOURZEIX
158    Martial ROMAN

WALLONIE – BRUXELLES
161    Sébastien DELFOSSE
162    Kevin ISTA
163    Gregory HABEAUX
164    * Antoine WARNIER
165    * Thomas WERTZ
166    * Tom DERNIES
167    * Olivier CHEVALIER
168    * Antoine DEMOITIE

AN POST – CHAINREACTION
171    Aidis KRUOPIS
172    * Paulius SISKEVICIUS
173    * Jack WILSON
174    * Xandro MEURISSE
175    * Ryan MULLEN
176    Alistair SLALER
177    * Conor DUNNE
178    * Jens VANDENBOGAERDE

 

Foto: Cofidis

Andrzej Gucwa