lance-armstrong3Już wkrótce telewizja BBC wyemituje wywiad z Lancem Armstrongiem. Póki co w internecie cytowane są fragmenty jego wypowiedzi.

Myślę, że jeśli cofnęli byśmy się do 1995 roku, to każdemu z nas byłoby przykro, ale wtedy nie było wyjścia. Trzeba było brać doping. Bardzo mi źle z tym, że żyliśmy w takich czasach. Chciałbym, aby wyścigach rywalizowali równi kolarze jadący na chlebie i wodzie”, mówił Amerykanin w wywiadzie  przeprowadzonym przez Dana Roana z BBC.

“Jeśli ścigałbym się w 2015 roku, to nie sięgnął bym ponownie po doping. Teraz nie trzeba już tego robić. Jeśli cofnąć czas do 1995 roku, kiedy nielegalne środki były wszechobecne – to zrobił bym to jeszcze raz. To była zła decyzja w złym czasie, ale stało się“. 

Przez 15 lat dla kilkunastu osób byłem kompletnym dupkiem. Teraz chciałbym to zmienić i każdy kto da mi możliwość spotkania, chętnie się na nim zjawię. Chcę zmienić siebie, jako człowieka robiącego złe rzeczy. Może nie zmienię już swoich decyzji z przeszłości, ale mogę zmienić sposób mojego zachowania wobec innych ludzi”.

 

Andrzej Gucwa