Strona główna Copernicus Podsumowanie pierwszego roku działalności Akademii Copernicus

Podsumowanie pierwszego roku działalności Akademii Copernicus

3
Akademia Copernicus - Michał KwiatkowskiMinął rok działalności Akademii Copernicus. Czas na krótkie podsumowanie minionego okresu.
 .
Wyniki sezonu 2014, pierwszego roku działalności Akademii Michała Kwiatkowskiego Copernicus, zarówno te sportowe jak i organizacyjne, przeszły najśmielsze oczekiwania. Dzięki pracy całego Zespołu: trenerów, działaczy, sponsorów, zawodników, ich rodziców i przyjaciół Akademii, stworzona została sprawnie działająca, profesjonalna organizacja sportu młodzieżowego. Akademia na każdym kroku wspierana jest przez Michała Kwiatkowskiego – kolarskiego Mistrza Świata, pomysłodawcy, założyciela i i jej patrona, nieustannie odczuwa jego ogromne zaangażowanie finansowe, merytoryczne i wizerunkowe.

W Akademii objętych szkoleniem zostało ponad 120 dzieci i młodzieży. Kadrę trenerską Akademii tworzą doświadczeni Akademia Copernicus Michał Kwiatkowskifachowcy, byli znani zawodnicy oraz wychowawcy wielu Mistrzów Polski różnych kategorii wiekowych, w tym byli trenerzy Mistrza Świata Michała Kwiatkowskiego. Ciągle jest poszerzana wiedza i umiejętności kadry trenerskiej, korzystającej z najnowszej wiedzy i doświadczeń ośrodków zagranicznych, z którymi Akademia nawiązała kontakt. Kadrę trenerską stanowią: Marcin Mientki (Juniorzy Młodsi), Tomasz Owsian (Juniorzy), Sławomir Baliński (Młodzicy), Andrzej Kiejnowski (Żacy) i Marcin Lewandowski (sekcje terenowe).

Młodzi utalentowani zawodnicy Akademii Copernicus w sezonie 2014 stanęli na podium blisko sto razy i zdobyli 29 medali na imprezach mistrzowskich. Najcenniejszymi medalami są niewątpliwie te zdobyte przez Michała Lewandowskiego na torze na Mistrzostwach Świata Juniorów (brązowy) i Europy (srebrny). Znakomicie spisywali się także zawodnicy Akademii na Mistrzostwach Polski i w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zdobywając na tych prestiżowych imprezach 19 medali.

Działalność Akademii to także organizacja i współorganizacja imprez sportowych. Takich imprez w roku 2014 odbyło się 21, w tym wyścig Skoda Cyklo Gdynia, w którym startowało ponad 1000 zawodników, a przez internautów wybrany został najlepszym wyścigiem 2014 roku. Akademia wielokrotnie uczestniczyła także jako impreza towarzysząca w ogólnopolskich imprezach sportowych m.in. Nutella Mini Tour de Pologne czy Skoda Bike Challenge.

To wszystko nie mogłoby zaistnieć, gdyby nie nasi sponsorzy, którzy od początku działalności zaufali Akademii i wsparli ją finansowo. Takie firmy jak Action, właściciel marki ActiveJet oraz profesjonalnej drużyny kolarskiej o tej samej nazwie, Trek i Skoda, także Aparting, Veloart, a lokalnie Budlex, CUK, BGŻ i wielu innych, pozwoliły Akademii na spokojne planowanie sezonu i tworzenie solidnych podstaw do działania i budowania infrastruktury sportowej – zakupu rowerów, samochodów, wyposażenie zawodników i organizowanie obozów przygotowujących młodych zawodników do sezonu. Dziękujemy.

Tak jak wcześniej informowaliśmy, serwis naszosie.pl od tego roku został oficjalnym Patronem medialnym Akademii.

Źródło: www.copernicus-cycling.pl