ActiveJet MajorkaZespół ActiveJet Team został oficjalnie zarejestrowany w gronie ekip kontynentalnych przez Międzynarodową Unię Kolarską. Dyrektor sportowy zespołu Piotr Kosmala potwierdził również pierwsze starty ekipy, które podobnie jak w ubiegłym roku obejmą cykl Challenge Mallorca. 

Bardzo się cieszę, że nasi zawodnicy będą mogli rozpocząć sezon 2015 od rywalizacji w czterech klasykach na Majorce. W ubiegłym roku otrzymaliśmy kredyt zaufania od organizatorów, gdyż byliśmy ekipą mało znaną, ale wykorzystaliśmy to i w tym sezonie ponownie zaproszono nas do startu – powiedział Piotr Kosmala.

Na Majorce pojawią się ekipy i zawodnicy światowego formatu. Start zapowiedzieli m.in.: Bradley Wiggins, Alejandro Valverde czy Andre Greipel. Wśród zgłoszonych ekip jest aż 6 zespołów z World Touru i 8 tzw. drugiej dywizji.

Część naszych zawodników już od grudnia trenuje w Hiszpanii, aby przygotować się jak najlepiej do sezonu. Rywalizacja na tym poziomie na pewno nie będzie łatwa, ale chcemy się rozwijać, więc jest ona niezbędna. Pod koniec tego tygodnia wybieramy się już całym zespołem na Majorkę, aby zawodnicy mogli wspólnie potrenować – dodał Kosmala.

Program Challenge Mallorca 2015

29.01   Trofeo Santanyí-Ses Salines-Campos 175km

30.01   Trofeo Andratx-Mirador d’Es Colomer 149km

31.01   Trofeo Serra de Tramuntanan 165km

01.02   Trofeo Playa de Palma-Palma 168km

 

Źródło + Foto: ActiveJet Team

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments