ac68c306-49d2-4084-8751-343f389f46d3-620x372Mistrzostwa kraju i Giro d`Italia – to dwa najważniejsze cele w pierwszej części sezonu 2015 dla Richiego Porte (Team Sky), tak donosi australijski oddział agencji Associated Press.

Mistrzostwa Australii odbędą się 11 stycznia w Buninyong, niedaleko Ballarat.

– Świetnie byłoby walczyć w Giro, będąc mistrzem Australii. Wróciłem do zdrowia i chcę być liderem swojej drużyny w Giro d`Italia. Z góry nic nie można przesądzać, ale wydaje się, że to będzie mój wyścig. Chris [Froome – red.] także miał sezon pełen wzlotów i upadków, więc będzie chciał wrócić silny i wygrać Tour de France, a ja chciałbym mu tam pomagać – powiedział Tasmańczyk agencji AP.

W 2014 roku Porte zdobył brązowy medal w mistrzostwach kraju. Potem, podczas Tour Down Under, wygrał królewski etap z podjazdem pod Willunga Hill i zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. W lutowym wyścigu Ruta del Sol był drugi, a z Tirreno-Adriatico musiał  wycofać się z powodu choroby. Nie mógł wystartować w Giro. Gdy z Wielkiej Pętli wycofał się Chris Froome, Porte został liderem drużyny. W pewnym momencie był nawet trzeci, ale problemy zdrowotne sprawiły, że ostatecznie zajął dopiero 23. lokatę.