adam stachowiakAdam Stachowiak, dotychczas jeżdżący w ekipie BDC MarcPol, od nowego sezonu będzie reprezentował barwy połączonych grup: Kolss Cycling Team oraz BDC MarcPol!

“Stachu” poszedł w ślady Adriana Banaszka, który także podpisał umowę z ekipą Kolss.

Tuż po światach Dariusz Banaszek porozumiał się z właścicielami grupy Kolss Cycling Team i od nowego roku BDC połączy się w drużyną z Ukrainy. W jej składzie ma jeździć 16 zawodników, w tym pięciu Polaków. Plany dotyczące projektu są bardzo ambitne, ale o tym będziemy informowali w kolejnych dniach.

A tak o swoim nowym klubie powiedział nam Adam Stachowiak:

“Ekipa Kolss to jedna z najsilniejszych grup kontynentalnych, a poziomem sportowym i wynikami, dorównuje wielu drużynom drugiej dywizji. Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem właśnie tutaj. Prowadziłem rozmowy w innymi drużynami, ale ta jest zdecydowanie najlepsza jaką otrzymałem. Po raz kolejny pomógł mi Darek Banaszek, za co mu bardzo dziękuję”

Zapytany o plany startowe odpowiedział:

“Ja skupię się głównie na startach w Polsce, chcemy pojechać większość ważnych polskich wyścigów. Pojawią się również starty zagraniczne, w tym w Azji”.

Przypomnijmy, że Kolss Cycling Team to piętnasta drużyna rankingu UCI Europe Tour 2014, ekipa BDC MarcPol uplasowała się na siedemnastej pozycji. Po połączeniu, może to być jedna z najsilniejszych grup kontynentalnych. Trzymamy kciuki za powodzenie projektu.