rui_mario costaMario Costa został nowym zawodnikiem teamu Lampre-Merida. Doświadczony Portugalczyk nie ma jednak na swoim koncie sukcesów.

29-letni zawodnik to brat ubiegłorocznego mistrza świata Rui Costy, który także ściga się dla włoskiej ekipy. Mario nie jest jednak tak utytułowany jak jego o rok młodszy brat, bowiem jego największym osiągnięciem w karierze jest wicemistrzostwo kraju w 2011 roku. Nie błyszczał nawet w portugalskich wyścigach z kalendarza UCI. Pomimo tego zbliżając się do trzydziestki, zdołał wywalczyć kontrakt w zespole WorldTour.

“Z wielką satysfakcją i dumą będę reprezentował barwy Lampre-Merida. Zrobię wszystko co w mojej mocy, by godnie zaprezentować ekipę. Dzięki pracy, wytrwałości i zaangażowaniu, zamierzam zrealizować cele, które postawi przede mną menadżer zespołu. Będzie mi bardzo miło walczyć o boku mojego brata, by pomóc mu spełnić jego marzenia”, powiedział dotychczasowy kolarz kontynentalnej drużyny OFM.

To kolejny zaskakujący ruch ze strony Lampre-Merida w tym okienku transferowym. Wcześniej zatrudniono Tsgabu Gebremaryan Grmay’a – Mistrza Etiopii, a umowę podpisano też z Tajwańczykiem – Feng Chun Kaiem.

 

Foto: webciclismo.com

Andrzej Gucwa