Cycling: Road World Championships 2014 / Men EliteW czwartek 27 listopada ruszyło głosowanie w 80. Plebiscycie “Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca Polski 2014 roku.

Wśród nominowanych znalazło się 25 nazwisk wielkich sportowców i sportsmenek, którzy w minionych miesiącach dostarczali nam mnóstwa emocji i radości. Wygrywali zdecydowanie, albo minimalnie. Zostawiali rywali daleko w tyle, albo wygrywali o milimetry. Regularnie prezentowali najwyższą formę, albo szykowali się na jedną jedyną, najważniejszą w roku, a może nawet też w życiu imprezę.

Wśród nominowanych znaleźli się mistrz świata – Michał Kwiatkowski oraz zwycięzca Tour de Pologne i dwóch etapów Tour de France  – Rafał Majka. Kolarstwo reprezentuje także Maja Włoszczowska, brązowa medalistka mistrzostw Europy.

 Kontrowersji na pewno nie zabraknie, bo jakże można zmierzyć wartość np. złota olimpijskiego? Jak porównać mistrzostwo świata w drużynie do dobrych występów na boisku? Czy medal w parze jest wart tyle samo co medal indywidualny? Czy pierwszy w karierze triumf jest mniej istotny od drugiego? A może na odwrót? Pytań jest wiele, ostateczny głos należy do Was, kibiców!

To w Wasze ręce po raz 80. już w historii trafia potężne narzędzie wyboru najlepszego sportowca Polski. W szranki stają najlepsi! Plebiscyt trwa z przerwami od 1926 roku i posiada wspaniałą historię, którą kontynuujemy, a Wy możecie ją napisać razem z nami!

Głosować możecie > tutaj

Źródło: www.plebiscyt.przegladsportowy.pl

Foto: Omega Pharma Quick Step / Tim De Waele