Chris HornerEkipa Lampre-Merida w specjalnym oświadczeniu na swojej stronie internetowej, pożegnała się z Chrisem Hornerem.

Zwycięzca Vuelta a Espana 2013 ponownie musi szukać nowej ekipy, bowiem w barwach włoskiego teamu spędził tylko rok. „Na koniec sezonu zespół Lampre-Merida przesyła najlepsze życzenia i wyrazy wdzięczności dla Chrisa Hornera, za ostatni rok w naszym zespole”, czytamy w komunikacie.

Jeszcze kilka tygodni temu krążyły plotki, że 43-letni zawodnik renegocjuje swój kontrakt i być może zostanie w Lampre-Merida. Dziś wszelkie wątpliwości zostały rozwiane. „Horner musiał stawić czoła serii niefortunnych zdarzeń, a zwłaszcza wypadkowi przed wyścigiem Giro d’Italia. Później przez kłopoty zdrowotne, nie mógł pokazać pełni swojego potencjału w barwach naszej ekipy”.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

 

guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
edek
edek

do CCC z nim !!! młody, perspektywiczny !!!

Bartek_K_BC
Bartek_K_BC

Bardzo fajna reklamę robi sobie Lampre w związku z tym ze parę kraks nie tylko ta przed Giro ale i ostatnią we Włoszech Horner nie był w stanie się pokazać w związku z tym do widzenia. Szkoda gościa pięknie walczył rok temu na Vuelcie z drugiej strony 43 lata to mało marketingowy wiek….

yorg
yorg

Bez względu na wiek,ten kolarz to światowa czołówka.

Yanev
Yanev

Odchodzi podobno dlatego, że jednym ze sponsorów Lampre – Merida ma być fabryka grzebieni …