jens-voigt-hour-record-DSC_8646-630x420Jens Voigt pogratulował nowemu rekordziście w jeździe godzinnej na czas. Mathias Brandle podczas wczorajszej próby w szwajcarskim Aigle pobił wrześniowy rezultat o ponad 700 metrów.

Szacunek dla Mathiasa. Wykonał kawał ciężkiej pracy i bardzo dobrze przygotował się do tej próby”, powiedział Voigt dla CyclingnewsTo jest właśnie to, co my kolarze możemy zrobić, by stworzyć większe zainteresowanie wobec tej pięknej imprezy jaką jest rekord świata w jeździe godzinnej. Muszę jednak przyznać, że miałem nadzieję na utrzymanie swojego rekordu przynajmniej do Bożego Narodzenia”, dodał z uśmiechem na twarzy.

Zawodnik Trek Factory Racing został zapytany przez dziennikarza, czy będzie próbował jeszcze wrócić do kolarstwa, by ustanowić nowy rekord. 43-latek zdecydowanie zaprzeczył. „Nie nigdy! Nie jestem zwolennikiem wielkich powrotów. Te na ogół kończą się jakimiś wielkimi katastrofami. Są tylko małe wyjątki od tej zasady. W tym momencie, nawet nie chcę patrzeć na swój rower”, zakończył.

 

Foto: Trek Factory Racing

Andrzej Gucwa

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments