Alberto Contador Chris FroomeChris Froome znów potwierdził, że najprawdopodobniej nie będzie przygotowywał się do Tour de France, by swoją najlepszą formę uzyskać na Giro d’Italia.

Gdy w środę zaprezentowano przyszłoroczną odsłonę wielkiej pętli, Froome natychmiast wyraził niechęć do udziału we francuskiej imprezie. Kolarz Sky Team uważa, że trasy Giro d’Italia i Vuelta a Espana bardziej odpowiadają jego charakterystyce. Dziś potwierdził swoje przekonania podczas Saitama Criterium w Japonii.

Uwielbiam Tour i nowa trasa nie zmieniła mojego punktu widzenia, ale przyszłoroczne Giro będzie naprawdę świetną okazją na zwycięstwo. Ta trasa znacznie bardziej mi pasuje i jest doskonale wyważona. Nie wiem, czy w przyszłości powtórzy się taka szansa, więc zamierzam ją wykorzystać”, powiedział Brytyjczyk.

“Przyszłoroczny Tour rozstrzygnie się w górach – jest tam mało jazdy na czas. Ja uważam, że zwycięzca wielkiego touru powinien być najlepszy w każdym terenie. Dla mnie szansą będzie Giro d’Italia”, zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa