Lampre-Merida_2014 małeEkipa Roth-Marchiol ze Szwajcarii, od nowego sezonu będzie kontynentalnym zapleczem drużyny Lampre-Merida.

Włoska ekipa WorldTour współpracowała już ze szwajcarskim teamem w ostatnim sezonie, ale pełnoprawna umowa łącząca oba teamy powstała w minionym tygodniu. Roth-Felt doszedł do porozumienia z włoską ekipą młodzieżową Marchiol i obie strony w przyszłym roku pod patronatem Lampre-Merida połączą siły.

Główną siłą napędową składu mają być obiecujący zawodnicy z Włoch, czyli Michael Bresciani oraz Alberto Cecchin. Dyrektorem sportowym będzie były sprinter Lampre – Mirco Lorenzetto, który na swoim koncie ma m.in wygrany etap na Tour de Pologne 2010.

Od 2017 roku każda z drużyn WorldTour (wedle przepisów UCI), będzie musiała posiadać swoją młodzieżową filię w gronie ekip kontynentalnych.

 

Andrzej Gucwa

Poprzedni artykułTour de France 2020 wyruszy z Antwerpii?
Następny artykułTour of Hainan: Bonifazio po raz drugi
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments