bonifazioNiccolo Bonifazio (Lampre-Merida) wygrał po finiszu z peletonu szósty etap wyścigu Tour of Hainan i został ponownie liderem generalki.

Szósty dzień zmagań w Tour of Hainan przyniósł etap z Sanya do Dongfang. Zawodnicy mieli do pokonania 182 kilometry, a na trasie czekały na nich trzy lotne premie.

We wczesną ucieczkę zabrali się: Bo Wang (Hengxiang Cycling Team), Stephen Clancy (Team Novo Nordisk), Sergey Vlassenko (Vino 4ever), Martin Blaha (Team Dukla Praha) i Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice).

Jednak po raz kolejny o zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu. Podobnie jak wczoraj najszybszy okazał się Niccolo Bonifazio (Lampre-Merida). Drugi na mecie zameldował się Barry Markus (Belkin Pro Cycling Team), a trzeci był Wouter Wippert (Drapac Professional Cycling).

Młody Włoch ponownie objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Wyniki:

1 11 BONIFAZIO Niccolo LAM 4:02:18 -10/m.t.
2 3 MARKUS Barry BEL -6/m.t.
3 46 WIPPERT Wouter DPC -4/m.t.
4 74 JULES Justin LPM m.t.
5 106 KANKOVSKY Alois ADP m.t.
6 82 METLUSHENKO Yuriy UKR 20
7 185 KAMYSHEV Arman AST m.t.
8 53 PERON ANDREA TNN m.t.
9 186 TLEUBAYEV Ruslan AST m.t.
10 174 MAT SENAN Mohammad Saufi TSG m.t.
11 6 VAN DER LIJKE Nick BEL m.t.
12 184 KOZHATAYEV Bakhtiyar AST m.t.
13 172 SALLEH Hariff TSG m.t.
14 131 Shpilevsky Boris RTS m.t.
15 15 PALINI Andrea LAM m.t.
16 126 AVERIN Maksym BCP m.t.
17 33 ATALAY Muhammet TRK m.t.
18 62 BUTTO Federico BUR m.t.
19 171 SALEH Mohd Zamri TSG m.t.
20 76 EL FARES Julien LPM m.t.
21 111 KO Siu Wai HKG m.t.
22 73 GONÇALVES José LPM m.t.
23 65 SALAS Ibai BUR m.t.
24 72 ANDRÉ MACIEL GONÇALVES Doming LPM m.t.
25 151 DONG Xiaoyong TYD m.t.
26 122 SURUTKOVYCH Oleksandr BCP m.t.
27 32 AKDILEK Ahmet TRK m.t.
28 92 ZEMLYAKOV Oleg V4E m.t.
29 41 CANTWELL Jonathan DPC m.t.
30 125 ILYASOV Ismail BCP m.t.
31 123 ASADOV Elchin BCP m.t.
32 182 GRUZDEV Dmitriy AST m.t.
33 154 ZHANG Jinde TYD m.t.
34 107 RYBIN Ondrej ADP m.t.
35 121 JABRAYILOV Samir BCP m.t.
36 173 MAT AMIN Mohd Shahrul TSG m.t.
37 22 JINGBIAO Zhao HEN m.t.
38 83 GRECHYN Sergiy UKR m.t.
39 57 WILLIAMS Christopher TNN m.t.
40 114 LEUNG Chun Wing HKG m.t.
41 35 SAMLI Feritcan TRK m.t.
42 14 MORI Manuele LAM m.t.
43 192 MIHAYLOV Nikolay CCC m.t.
44 13 FERRARI Roberto LAM m.t.
45 66 ROBREDO CRESPO Alvaro BUR m.t.
46 95 VLASSENKO Sergey V4E -1/m.t.
47 196 KUREK Adrian CCC m.t.
48 187 ZEITS Andrey AST m.t.
49 21 WANG Meiyin HEN m.t.
50 75 ROSTOLLAN Thomas LPM m.t.
51 36 KELES Fatih TRK m.t.
52 55 LEFRANCOIS Nicolas TNN m.t.
53 127 SCHWEIZER CHRISTOPH BCP m.t.
54 24 GUANGTONG Ma HEN m.t.
55 44 MEYER Travis DPC m.t.
56 165 QIAO Feng YDL m.t.
57 135 CHANG Wei Kei RTS m.t.
58 61 DUENAS NEVADO Moises BUR m.t.
59 34 AKIRSAN Bekir Baki TRK m.t.
60 112 HO Burr HKG m.t.
61 93 ZAKHAROV Artyom V4E m.t.
62 132 ZHURKIN Nikolay RTS m.t.
63 167 Li Guanghui YDL m.t.
64 134 ROJAS ROJAS Mario Alberto RTS m.t.
65 64 CUERVO ZAMBRANO DIEGO LEON BUR m.t.
66 94 ASTAFYEV Stepan V4E m.t.
67 124 ASANOV Enver BCP m.t.
68 96 VOROPAYEV Taras V4E m.t.
69 5 LEEZER Thomas BEL m.t.
70 26 GAO Zhikang HEN m.t.
71 52 CLANCY Stephen TNN m.t.
72 191 SAMOILAU Branislau CCC m.t.
73 195 OWSIAN Lukasz CCC m.t.
74 137 GONZALEZ MARTINEZ Freddy Excelin RTS m.t.
75 1 HOFLAND Moreno BEL m.t.
76 113 MOW Ching Yin HKG m.t.
77 136 KARIMOV Ruslan RTS m.t.
78 25 ZHENG Zhang HEN m.t.
79 193 HONKISZ Adrian CCC -7/m.t.
80 181 DYACHENKO Alexsandr AST m.t.
81 143 BAI Li Jun MSS m.t.
82 86 POPKOV VITALIY UKR m.t.
83 37 KÖSE Fethullah TRK m.t.
84 116 Chiu Hosan HKG m.t.
85 85 AEARKOV YURIY UKR m.t.
86 67 HERNANDEZ Dario BUR m.t.
87 47 KERBY Jordan DPC m.t.
88 63 RIUTORT MARTINEZ Juan Carlos BUR m.t.
89 101 HACECKY Vojtech ADP m.t.
90 91 SHUSHEMOIN Alexandr V4E m.t.
91 166 LI Jiamin YDL m.t.
92 84 KOGUT VOLODYMYR UKR m.t.
93 102 KADLEC Milan ADP m.t.
94 194 TACIAK Mateusz CCC m.t.
95 104 KRAUS Jan ADP m.t.
96 81 ZAGORODNYY VOLODYMYR UKR m.t.
97 164 LIU Jiankun YDL m.t.
98 176 AZIZ Saiful Anuar TSG m.t.
99 97 LUKYANOV Dmitriy V4E m.t.
100 77 SISKEVICIUS Paulius LPM m.t.
101 103 FORST Roman ADP m.t.
102 152 WU Peilun TYD m.t.Communique No.43
103 177 ROSDI Mohd Nor Umardi TSG m.t.
104 175 MAZUKI Nur Amirul Fakhruddin TSG m.t.
105 161 LIU Yuepeng YDL m.t.
106 155 YU Shi Jie TYD m.t.
107 153 ZHANG Zhishan TYD m.t.
108 147 Yang Jin MSS m.t.
109 133 NINO CORREDOR Victor RTS m.t.
110 142 GU Ying Chuan MSS m.t.
111 162 LIU Wei YDL m.t.
112 183 AYAZBAYEV Maxat AST m.t.
113 51 AMBROSE Scott TNN m.t.
114 105 BLAHA Martin ADP -6/m.t.
115 23 LIU Jianpeng HEN m.t.
116 71 ANTOMARCHI Julien LPM m.t.
117 56 RAEYMAEKERS Thomas TNN 4:02:33 +15
118 145 NI Yi Hui MSS 4:02:34 +16
119 2 BOL Jetse BEL 4:02:40 +22
120 144 WU Nan MSS 4:02:42 +24
121 27 WANG Bo HEN -4/m.t.
122 7 BROWN Graeme BEL m.t.
123 12 BONO Matteo LAM m.t.
124 16 XU Gang LAM m.t.
125 4 VAN WINDEN Dennis BEL 4:02:47 +29
126 42 JOHNSON BENJAMIN DPC 4:02:48 +30
127 117 WU Lok Chun HKG 4:03:05 +47
128 141 JIANG Zhi Hui MSS 4:04:30 +2:12

Klasyfikacja generalna:
1 11 BONIFAZIO Niccolo LAM 21:57:09 –
2 15 PALINI Andrea LAM 21:57:13 +4
3 71 ANTOMARCHI Julien LPM 21:57:19 +10
4 21 WANG Meiyin HEN 21:57:27 +18
5 185 KAMYSHEV Arman AST 21:57:29 +20
6 121 JABRAYILOV Samir BCP 21:57:32 +23
7 186 TLEUBAYEV Ruslan AST 21:57:35 +26
8 123 ASADOV Elchin BCP 21:57:36 +27
9 83 GRECHYN Sergiy UKR m.t.
10 195 OWSIAN Lukasz CCC 21:57:38 +29
11 94 ASTAFYEV Stepan V4E 21:57:39 +30
12 76 EL FARES Julien LPM m.t.
13 6 VAN DER LIJKE Nick BEL m.t.
14 13 FERRARI Roberto LAM m.t.
15 14 MORI Manuele LAM m.t.
16 181 DYACHENKO Alexsandr AST m.t.
17 187 ZEITS Andrey AST m.t.
18 73 GONÇALVES José LPM m.t.
19 61 DUENAS NEVADO Moises BUR m.t.
20 192 MIHAYLOV Nikolay CCC m.t.
21 81 ZAGORODNYY VOLODYMYR UKR m.t.
22 5 LEEZER Thomas BEL m.t.
23 133 NINO CORREDOR Victor RTS 21:59:13 +2:04
24 126 AVERIN Maksym BCP 21:59:53 +2:44
25 47 KERBY Jordan DPC 22:00:00 +2:51
26 122 SURUTKOVYCH Oleksandr BCP 22:00:07 +2:58
27 92 ZEMLYAKOV Oleg V4E 22:00:13 +3:04
28 46 WIPPERT Wouter DPC 22:00:32 +3:23
29 1 HOFLAND Moreno BEL 22:00:38 +3:29
30 22 JINGBIAO Zhao HEN 22:00:42 +3:33
31 112 HO Burr HKG 22:00:43 +3:34
32 67 HERNANDEZ Dario BUR 22:00:44 +3:35
33 86 POPKOV VITALIY UKR m.t.
34 74 JULES Justin LPM 22:00:46 +3:37
35 65 SALAS Ibai BUR m.t.
36 41 CANTWELL Jonathan DPC m.t.
37 95 VLASSENKO Sergey V4E 22:00:47 +3:38
38 72 ANDRÉ MACIEL GONÇALVES Doming LPM 22:00:48 +3:39
39 131 Shpilevsky Boris RTS m.t.
40 53 PERON ANDREA TNN m.t.
41 32 AKDILEK Ahmet TRK m.t.
42 184 KOZHATAYEV Bakhtiyar AST m.t.
43 137 GONZALEZ MARTINEZ Freddy Excelin RTS m.t.
44 127 SCHWEIZER CHRISTOPH BCP m.t.
45 44 MEYER Travis DPC m.t.
46 124 ASANOV Enver BCP m.t.
47 91 SHUSHEMOIN Alexandr V4E m.t.
48 191 SAMOILAU Branislau CCC m.t.
49 194 TACIAK Mateusz CCC m.t.
50 97 LUKYANOV Dmitriy V4E m.t.
51 23 LIU Jianpeng HEN m.t.
52 35 SAMLI Feritcan TRK 22:00:57 +3:48
53 84 KOGUT VOLODYMYR UKR 22:01:04 +3:55
54 96 VOROPAYEV Taras V4E 22:01:08 +3:59
55 16 XU Gang LAM 22:01:12 +4:03
56 196 KUREK Adrian CCC 22:01:25 +4:16
57 93 ZAKHAROV Artyom V4E 22:01:30 +4:21
58 193 HONKISZ Adrian CCC 22:02:15 +5:06
59 173 MAT AMIN Mohd Shahrul TSG 22:02:20 +5:11
60 64 CUERVO ZAMBRANO DIEGO LEON BUR m.t.
61 174 MAT SENAN Mohammad Saufi TSG 22:02:22 +5:13
62 135 CHANG Wei Kei RTS m.t.
63 105 BLAHA Martin ADP 22:02:28 +5:19
64 3 MARKUS Barry BEL 22:02:31 +5:22
65 62 BUTTO Federico BUR 22:02:33 +5:24
66 172 SALLEH Hariff TSG 22:02:34 +5:25
67 106 KANKOVSKY Alois ADP 22:02:37 +5:28
68 125 ILYASOV Ismail BCP m.t.
69 66 ROBREDO CRESPO Alvaro BUR m.t.
70 34 AKIRSAN Bekir Baki TRK m.t.
71 182 GRUZDEV Dmitriy AST m.t.
72 55 LEFRANCOIS Nicolas TNN m.t.
73 4 VAN WINDEN Dennis BEL 22:02:52 +5:43
74 82 METLUSHENKO Yuriy UKR 22:02:57 +5:48
75 26 GAO Zhikang HEN m.t.
76 7 BROWN Graeme BEL 22:03:01 +5:52
77 85 AEARKOV YURIY UKR 22:03:15 +6:06
78 183 AYAZBAYEV Maxat AST 22:03:57 +6:48
79 107 RYBIN Ondrej ADP 22:04:02 +6:53
80 142 GU Ying Chuan MSS 22:04:05 +6:56
81 165 QIAO Feng YDL 22:04:08 +6:59
82 153 ZHANG Zhishan TYD m.t.
83 143 BAI Li Jun MSS m.t.
84 113 MOW Ching Yin HKG 22:04:11 +7:02
85 57 WILLIAMS Christopher TNN m.t.
86 52 CLANCY Stephen TNN m.t.
87 147 Yang Jin MSS m.t.
88 171 SALEH Mohd Zamri TSG m.t.
89 51 AMBROSE Scott TNN m.t.
90 116 Chiu Hosan HKG m.t.
91 152 WU Peilun TYD m.t.
92 134 ROJAS ROJAS Mario Alberto RTS m.t.
93 177 ROSDI Mohd Nor Umardi TSG m.t.
94 36 KELES Fatih TRK 22:04:12 +7:03
95 114 LEUNG Chun Wing HKG 22:04:49 +7:40
96 117 WU Lok Chun HKG 22:04:52 +7:43 +16
97 175 MAZUKI Nur Amirul Fakhruddin TSG 22:05:11 +8:02
98 164 LIU Jiankun YDL 22:05:31 +8:22
99 2 BOL Jetse BEL 22:05:43 +8:34
100 102 KADLEC Milan ADP 22:05:53 +8:44
101 33 ATALAY Muhammet TRK 22:06:08 +8:59
102 12 BONO Matteo LAM 22:06:33 +9:24
103 151 DONG Xiaoyong TYD 22:07:39 +10:30
104 161 LIU Yuepeng YDL m.t.
105 24 GUANGTONG Ma HEN 22:07:40 +10:31
106 176 AZIZ Saiful Anuar TSG 22:07:41 +10:32
107 166 LI Jiamin YDL 22:07:42 +10:33
108 132 ZHURKIN Nikolay RTS 22:07:44 +10:35
109 25 ZHENG Zhang HEN 22:08:06 +10:57
110 155 YU Shi Jie TYD 22:08:15 +11:06
111 104 KRAUS Jan ADP 22:08:50 +11:41
112 27 WANG Bo HEN 22:09:29 +12:20
113 136 KARIMOV Ruslan RTS 22:11:15 +14:06
114 101 HACECKY Vojtech ADP 22:12:14 +15:05
115 145 NI Yi Hui MSS 22:12:21 +15:12
116 103 FORST Roman ADP 22:13:03 +15:54
117 154 ZHANG Jinde TYD 22:13:04 +15:55
118 111 KO Siu Wai HKG 22:13:10 +16:01
119 77 SISKEVICIUS Paulius LPM 22:14:41 +17:32
120 63 RIUTORT MARTINEZ Juan Carlos BUR 22:14:56 +17:47
121 162 LIU Wei YDL 22:16:01 +18:52
122 56 RAEYMAEKERS Thomas TNN 22:17:42 +20:33
123 75 ROSTOLLAN Thomas LPM 22:18:14 +21:05
124 37 KÖSE Fethullah TRK 22:18:31 +21:22
125 42 JOHNSON BENJAMIN DPC 22:19:06 +21:57
126 167 Li Guanghui YDL 22:20:07 +22:58
127 144 WU Nan MSS 22:21:57 +24:48
128 141 JIANG Zhi Hui MSS 22:23:23 +26:14

 

@ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net