Jarlinson PantanoPo trzech latach z zespołem Colombia – Jarlinson Pantano przeniesie się do IAM Cycling. Taką informację podał dziś kolumbijski portal Mundociclismo.

Kolumbijczyk to specjalista od jazdy w górach. W tym roku wygrał klasyfikację górską na Tour Méditerranéen i był siódmy w Roma Maxima. Na jednym z etapów Giro d’Italia był trzeci.

Jego najlepszym wynikiem w karierze jest jednak trzecia pozycja w klasyfikacji generalnej Tour de l’Avenir. Pantano osiągnął ten sukces jeszcze w wieku orlika, czyli w 2010 roku. Od sezonu 2012 ścigał się dla pro-kontynentalnej Colombii, a teraz przejdzie do IAM Cycling. Szwajcarska drużyna liczy jeszcze na angaż do grona WorldTeams.