Stefan SchumacherJak informuje kierownictwo ekipy Professional Continental Team CCC, w dniu dzisiejszym zostały zakończone rozmowy i podpisano kontrakt z niemieckim kolarzem, Stefanem Schumacherem.

W ramach budowania ekipy na sezon kolarski 2015, do składu „pomarańczowych” kolarzy z Polkowic oprócz zakontraktowanych czterech kolarzy młodego pokolenia, dołączy również doświadczony i utytułowany, 33-letni kolarz, Stefan Schumacher.

Pierwsze sukcesy w karierze kolarskiej Schumacher odnotował w 2004 roku, od zwycięstwa w belgijskim klasyku, Druivenkoers Overijse. W następnym roku wygrał wyścig Dookoła Dolnej Saksonii, Dookoła Nadrenii a także holenderski klasyk Ster Elektro Tour. W 2006 roku, jako zawodnik ekipy Gerolsteiner wygrał dwa etapy wyścigu Tour de Pologne i został zwycięzcą klasyfikacji generalnej. W tym samym roku został również zwycięzcą francuskiej etapówki Circuit de la Sarthe oraz Eneco Tour 2006.

Kolejny, 2007 rok, to dalsze pasmo sukcesów Stefana Schumachera. Wgrał prestiżowy Amstel Gold Race oraz Bayern Rundfahrt a na mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym rozgrywanych w Stutgarcie, wywalczył brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego.
Stefan Schumacher ma na swoim koncie również zwycięstwa etapowe w wielkich Tourach. W 2006 roku odniósł zwycięstwa podczas dwóch etapów Giro d’Italia, natomiast w 2008 roku, w wyścigu Tour de France wygrał dwa etapy i przez dwa dni był posiadaczem żółtej koszulki lidera wyścigu.
Przez dwa sezony kolarskie, 2009 i 2010 z uwagi na nałożoną przez UCI karę za stosowanie niedozwolonych środków, został zawieszony i był nieczynny sportowo. Zakaz zakończył się w 2010 roku. Wrócił do ścigania początkowo w ekipie Miche a następnie w Christina Watches-Onfone.

Po powrocie do peletonu kolarskiego zaczął odnosić kolejne sukcesy. W 2011 roku wygrał dwa etapy wyścigu Vuelta a Asturias oraz w wyścigu Tour of Azerbejdżan. W następnym roku sięgnął po zwycięstwo w Tour de Serbie i Tour of China. W 2013 roku wywalczył brązowy medal mistrzostw Niemiec w jeździe indywidualnej na czas.

„Schumi” jak nazywany jest w peletonie kolarskim dobrze jest znany kibicom w Polsce. Reprezentując barwy duńskiej ekipy Christina Watches Kuma, brał udział w 2014 roku m.in. w wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich, gdzie wygrał jazdę indywidualna na czas.

Kierownictwo ekipy podpisało ze Stefanem Schumacherem jednoroczny kontrakt.

 

Informacja prasowa