Rafał MajkaZespół Tinkoff-Saxo potwierdził, że 80 zawodników i pracowników ekipy, wybierze się na początku listopada na Kilimandżaro.

Zgrupowanie ma na celu zintegrowanie nowego składu, do którego dołączą m.in Maciej Bodnar, Peter Sagan oraz Ivan Basso. Jak dowiedział się portal cyclingnews.com, całkowity koszt wyjazdu to 200,000 euro. Pieniądze wyda Oleg Tinkov, ale rosyjski właściciel drużyny nie będzie obecny na wyprawie.

Kilimandżaro to popularny kierunek dla osób poszukujących wyzwań. To najwyższa góra w Afryce i najwyższa wolnostojąca góra na świecie. W rzeczywistości tylko 40 procent ludzi zdobywa całe wzniesienie, ze względu na problemy z brakiem tlenu na wysokości.

“Jestem bardzo podekscytowany, że mam możliwość zabrania całej drużyny na taki wyjazd. Jedziemy wszyscy do Afryki i będziemy zdobywali Kilimandżaro”, powiedział Bjanre Riis – dyrektor drużyny w której ścigają się m.in Alberto Contador, Rafał Majka i Paweł Poljański.

Nad bezpieczeństwem 80 osobowej grupy, będzie czuwała profesjonalna agencja turystyczna, zajmująca się organizacją wejść na Kilimandżaro. Zawodnicy spotkają się 1 listopada i codziennie będą maszerowali od sześciu do ośmiu godzin. Ich celem będzie obóz Karanga (4040m). Około północy 4 listopada, grupa uda się do obozu Stella i stamtąd będzie atakować szczyt.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa