Adriano MaloriMalori (Movistar) wydawał się faworytem tego etapu i nie zawiódł. Bardzo dobre siódme miejsce zajął Maciej Bodnar (Cannondale). Zwycięstwo w całym wyścigu odniósł Alberto Contador (Tinkoff-Saxo). 

W tym roku na zakończenie wyścigu nie było jazdy po stolicy Hiszpanii Madrycie. Kolarze nie mieli także czasu na zdjęcia, rozmowy i popijanie szampana podczas etapu, bowiem rywalizowali na prawie dziesięciokilometrowej jeździe indywidualnej na czas po ulicach Santiago De Compostela. Miasto to położone w północno-zachodniej Hiszpanii od średniowiecza jest miejscem kultu i znanym na całym świecie celem pielgrzymek katolików. Spoczywa tam św. Jakub, jeden z dwunastu apostołów Jezusa Chrystusa.

Wycofanie się Tony`ego Martina (OPQS) i Fabiana Cancellary (Trek) stworzyło szansę do zwycięstwa w tej konkurencji kolarzom, którzy najprawdopodobniej przy obecności wyżej wymienionych nie mieliby takiej możliwości.

Wyścig ułożył się tak, że wykluczając nieszczęśliwe wypadki (których na szczęście nie było), pierwsza trójka klasyfikacji generalnej nie mogła ulec zmianie. Fakt ten wypaczył także nieco rywalizację, zatem mieliśmy namiastkę tak zwanego etapu przyjaźni.

Najlepszy na tej nie najłatwiejszej trasie był Adriano Malori (Movistar), który uzyskał czas 11’12”.

Zwycięzca wyścigu Alberto Contador zajął 101. miejsce.

Klasyfikację punktową wygrał John Degenkolb (Giant-Shimano), górską Luis Leon Sanchez (Caja Rural), kombinowaną Alberto Contador, a najlepszą drużyną jest Katusha.

Wyniki etapu: 

1. ITAMALORI, Adriano 157 Movistar Team 11′ 12”
2. NZLSERGENT, Jesse 216 Trek Factory Racing 11′ 20” + 8”
3. AUSDENNIS, Rohan 42 BMC Racing Team 11′ 21” + 9”
4. BLRKIRYIENKA, Vasil 195 Team SKY 11′ 29” + 17”
5. FRAENGOULVENT, Jimmy 85 Team Europcar 11′ 30” + 17”
6. RUSCHERNETSKI, Sergei 133 Team Katusha 11′ 30” + 18”
7. POLBODNAR, Maciej 63 Cannondale Pro Cycling 11′ 30” + 18”
8. KAZLUTSENKO, Alexey 27 Astana Pro Team 11′ 30” + 18”
9. BELSTUYVEN, Jasper 217 Trek Factory Racing 11′ 31” + 18”
10. FRAGAUDIN, Damien 14 AG2R La Mondiale 11′ 31” + 18”
11. BELVANDEWALLE, Kristof 218 Trek Factory Racing 11′ 31” + 19”
12. ITABENNATI, Daniele 203 Tinkoff – Saxo 11′ 33” + 21”
13. NZLBEWLEY, Sam 181 Orica GreenEdge 11′ 34” + 22”
14. GERARNDT, Nikias 112 Team Giant – Shimano 11′ 36” + 24”
15. GERGRETSCH, Patrick 15 AG2R La Mondiale 11′ 40” + 27”
16. NZLHENDERSON, Gregory 147 Lotto Belisol 11′ 40” + 28”
17. ESTJOEAAR, Gert 74 Cofidis Solutions Crédits 11′ 41” + 29”
18. ITAFELLINE, Fabio 213 Trek Factory Racing 11′ 42” + 30”
19. NORBREEN, Vegard 143 Lotto Belisol 11′ 50” + 38”
20. GERDEGENKOLB, John 115 Team Giant – Shimano 11′ 51” + 39”
21. GBRYATES, Adam 189 Orica GreenEdge 11′ 52” + 40”
22. GBRROWE, Luke 198 Team SKY 11′ 53” + 40”
23. DENANDERSEN, Michael Valgren 202 Tinkoff – Saxo 11′ 56” + 44”
24. RSAVENTER, Jaco 169 MTN – Qhubeka 11′ 57” + 44”
25. RUSKOZONTCHUK, Dmitry 135 Team Katusha 11′ 58” + 46”
26. NEDPOELS, Wouter 175 Omega Pharma – Quick-Step 11′ 59” + 47”
27. UKRPOPOVYCH, Yaroslav 215 Trek Factory Racing 11′ 59” + 47”
28. NEDTJALLINGII, Maarten 38 Belkin Pro Cycling Team 11′ 59” + 47”
29. ITACONTI, Valerio 1 Lampre Merida 12′ 04” + 52”
30. SWELUDVIGSSON, Tobias 118 Team Giant – Shimano 12′ 06” + 54”
31. SUIFUMEAUX, Jonathan 122 IAM Cycling 12′ 07” + 54”
32. ESPVALVERDE, Alejandro 151 Movistar Team 12′ 07” + 55”
33. FRASOUPE, Geoffrey 99 FDJ.fr 12′ 07” + 55”
34. ESPPIEDRA, Antonio 58 Caja Rural Seguros RGA 12′ 08” + 55”
35. GERWAGNER, Robert 39 Belkin Pro Cycling Team 12′ 08” + 55”
36. BELVAN SUMMEREN, Johan 109 Garmin Sharp 12′ 08” + 56”
37. SUILANG, Pirmin 125 IAM Cycling 12′ 08” + 56”
38. ESPMAS BONET, Luis 57 Caja Rural Seguros RGA 12′ 09” + 56”
39. BELMAES, Nikolas 173 Omega Pharma – Quick-Step 12′ 10” + 58”
40. FRATURGOT, Sébastien 19 AG2R La Mondiale 12′ 11” + 59”
41. NEDLIGTHART, Pim 148 Lotto Belisol 12′ 12” + 1′ 00”
42. SVKVELITS, Martin 178 Omega Pharma – Quick-Step 12′ 12” + 1′ 00”
43. ITALONGO BORGHINI, Paolo 69 Cannondale Pro Cycling 12′ 13” + 1′ 01”
44. ESPMORENO, Javier 158 Movistar Team 12′ 14” + 1′ 01”
45. NZLBENNETT, George 62 Cannondale Pro Cycling 12′ 14” + 1′ 02”
46. POLDOMAGALSKI, Karol 55 Caja Rural Seguros RGA 12′ 15” + 1′ 02”
47. RSATHOMSON, Jay Robert 167 MTN – Qhubeka 12′ 15” + 1′ 03”
48. ESPSÁNCHEZ, Samuel 41 BMC Racing Team 12′ 15” + 1′ 03”
49. USAHAGA, Chad 117 Team Giant – Shimano 12′ 16” + 1′ 04”
50. ARGRICHEZE, Maximiliano Ariel 8 Lampre Merida 12′ 17” + 1′ 05”
51. NEDKEIZER, Martijn 37 Belkin Pro Cycling Team 12′ 18” + 1′ 05”
52. NEDCLEMENT, Stef 32 Belkin Pro Cycling Team 12′ 18” + 1′ 06”
53. ITANOCENTINI, Rinaldo 18 AG2R La Mondiale 12′ 19” + 1′ 07”
54. COLBETANCUR, Carlos Alberto 12 AG2R La Mondiale 12′ 20” + 1′ 08”
55. NEDKELDERMAN, Wilco 31 Belkin Pro Cycling Team 12′ 20” + 1′ 08”
56. ESPRODRIGUEZ, Joaquin 131 Team Katusha 12′ 20” + 1′ 08”
57. ITAQUINZIATO, Manuel 47 BMC Racing Team 12′ 21” + 1′ 09”
58. FRABAGOT, Yohan 78 Cofidis Solutions Crédits 12′ 21” + 1′ 09”
59. FRAJEROME, Vincent 86 Team Europcar 12′ 22” + 1′ 10”
60. FRAHINAULT, Sébastien 123 IAM Cycling 12′ 23” + 1′ 11”
61. ITATOSATTO, Matteo 208 Tinkoff – Saxo 12′ 24” + 1′ 12”
62. AUTKRIZEK, Matthias 68 Cannondale Pro Cycling 12′ 25” + 1′ 13”
63. GBRFROOME, Christopher 191 Team SKY 12′ 25” + 1′ 13”
64. ITALASCA, Francesco 56 Caja Rural Seguros RGA 12′ 26” + 1′ 14”
65. BELARMEE, Sander 142 Lotto Belisol 12′ 26” + 1′ 14”
66. FRALE BON, Johan 94 FDJ.fr 12′ 26” + 1′ 14”
67. ESPFERNÁNDEZ DE LARREA, Koldo 103 Garmin Sharp 12′ 27” + 1′ 15”
68. ITACARUSO, Damiano 65 Cannondale Pro Cycling 12′ 27” + 1′ 15”
69. BLRHUTAROVICH, Yauheni 16 AG2R La Mondiale 12′ 28” + 1′ 16”
70. FRABARGUIL, Warren 111 Team Giant – Shimano 12′ 29” + 1′ 17”
71. ITAFAVILLI, Elia 4 Lampre Merida 12′ 34” + 1′ 21”
72. AUSMATTHEWS, Michael 186 Orica GreenEdge 12′ 35” + 1′ 22”
73. BELDEBUSSCHERE, Jens 145 Lotto Belisol 12′ 35” + 1′ 23”
74. COLSERPA PEREZ, Jose Rodolfo 9 Lampre Merida 12′ 36” + 1′ 24”
75. ERIBERHANE, Natnael 82 Team Europcar 12′ 38” + 1′ 26”
76. NEDSINKELDAM, Ramon 119 Team Giant – Shimano 12′ 38” + 1′ 26”
77. PORPAULINHO, Sergio Miguel 205 Tinkoff – Saxo 12′ 40” + 1′ 27”
78. ESPERVITI, Imanol 154 Movistar Team 12′ 40” + 1′ 28”
79. SUIAREGGER, Marcel 121 IAM Cycling 12′ 40” + 1′ 28”
80. ITAGUARDINI, Andrea 23 Astana Pro Team 12′ 41” + 1′ 29”
81. BELMONFORT, Maxime 149 Lotto Belisol 12′ 41” + 1′ 29”
82. ESPTXURRUKA, Amets 59 Caja Rural Seguros RGA 12′ 42” + 1′ 29”
83. FRASICARD, Romain 81 Team Europcar 12′ 43” + 1′ 31”
84. GERFRÖHLINGER, Johannes 116 Team Giant – Shimano 12′ 45” + 1′ 32”
85. ESPNAVARRO, Daniel 71 Cofidis Solutions Crédits 12′ 45” + 1′ 33”
86. ITAFERRARI, Roberto 5 Lampre Merida 12′ 45” + 1′ 33”
87. CRCAMADOR, Andrey 152 Movistar Team 12′ 45” + 1′ 33”
88. ITAGUARNIERI, Jacopo 24 Astana Pro Team 12′ 46” + 1′ 34”
89. ERIKUDUS GHEBREMEDHIN, Merhawi 163 MTN – Qhubeka 12′ 47” + 1′ 35”
90. ESPNIEVE, Mikel 197 Team SKY 12′ 47” + 1′ 35”
91. CANBOIVIN, Guillaume 64 Cannondale Pro Cycling 12′ 47” + 1′ 35”
92. USAWARBASSE, Lawrence 48 BMC Racing Team 12′ 48” + 1′ 36”
93. FRAMEDEREL, Maxime 88 Team Europcar 12′ 49” + 1′ 37”
94. ITASBARAGLI, Kristian 165 MTN – Qhubeka 12′ 49” + 1′ 37”
95. FRACOUSIN, Jerome 83 Team Europcar 12′ 50” + 1′ 38”
96. ESPCASTROVIEJO, Jonathan 153 Movistar Team 12′ 51” + 1′ 39”
97. GBRMILLAR, David 107 Garmin Sharp 12′ 52” + 1′ 39”
98. POLNIEMIEC, Przemyslaw 6 Lampre Merida 12′ 52” + 1′ 39”
99. ESPBILBAO, Peio 54 Caja Rural Seguros RGA 12′ 52” + 1′ 40”
100. SUIWYSS, Danilo 49 BMC Racing Team 12′ 52” + 1′ 40”
101. ESPCONTADOR, Alberto 201 Tinkoff – Saxo 12′ 52” + 1′ 40”
102. NAMCRAVEN, Dan 84 Team Europcar 12′ 53” + 1′ 40”
103. USABROWN, Nathan 105 Garmin Sharp 12′ 53” + 1′ 41”
104. ITAARU, Fabio 21 Astana Pro Team 12′ 54” + 1′ 41”
105. GERNERZ, Dominik 46 BMC Racing Team 12′ 55” + 1′ 42”
106. GERCIOLEK, Gerald 162 MTN – Qhubeka 12′ 55” + 1′ 43”
107. ESPIZAGIRRE, Gorka 156 Movistar Team 12′ 55” + 1′ 43”
108. FRAMANGEL, Laurent 95 FDJ.fr 12′ 56” + 1′ 44”
109. BELDE CLERCQ, Bart 144 Lotto Belisol 12′ 56” + 1′ 44”
110. SUIZAUGG, Oliver 209 Tinkoff – Saxo 12′ 57” + 1′ 45”
111. ESPVERONA, Carlos 179 Omega Pharma – Quick-Step 12′ 57” + 1′ 45”
112. RSAMEINTJES, Louis 164 MTN – Qhubeka 13′ 00” + 1′ 47”
113. ITADE MARCHI, Alessandro 66 Cannondale Pro Cycling 13′ 02” + 1′ 49”
114. AUSDOCKER, Mitchell 184 Orica GreenEdge 13′ 03” + 1′ 51”
115. IRLDEIGNAN, Philip 193 Team SKY 13′ 03” + 1′ 51”
116. ITACUNEGO, Damiano 3 Lampre Merida 13′ 03” + 1′ 51”
117. FRALEVARLET, Guillaume 76 Cofidis Solutions Crédits 13′ 04” + 1′ 52”
118. ERITEKLEHAIMANOT, Daniel 166 MTN – Qhubeka 13′ 04” + 1′ 52”
119. AUSHANSEN, Adam 146 Lotto Belisol 13′ 04” + 1′ 52”
120. ESPMATE, Luis Angel 77 Cofidis Solutions Crédits 13′ 05” + 1′ 53”
121. ESPREYNES, Vicente 127 IAM Cycling 13′ 06” + 1′ 53”
122. IRLMARTIN, Daniel 102 Garmin Sharp 13′ 06” + 1′ 54”
123. FRADUPONT, Hubert 11 AG2R La Mondiale 13′ 06” + 1′ 54”
124. AUSEVANS, Cadel 43 BMC Racing Team 13′ 07” + 1′ 54”
125. BELZINGLE, Romain 79 Cofidis Solutions Crédits 13′ 08” + 1′ 55”
126. ESPLOSADA, Alberto 136 Team Katusha 13′ 09” + 1′ 57”
127. USATALANSKY, Andrew 108 Garmin Sharp 13′ 10” + 1′ 57”
128. AUSHAAS, Nathan 104 Garmin Sharp 13′ 10” + 1′ 58”
129. FRAHARDY, Romain 73 Cofidis Solutions Crédits 13′ 11” + 1′ 59”
130. FRAMARTINEZ, Yannick 87 Team Europcar 13′ 11” + 1′ 59”
131. COLCHAVES RUBIO, Esteban 182 Orica GreenEdge 13′ 11” + 1′ 59”
132. ESPMORENO, Daniel 137 Team Katusha 13′ 11” + 1′ 59”
133. AUSCLARKE, Simon 183 Orica GreenEdge 13′ 12” + 1′ 59”
134. BLRSIUTSOU, Kanstantsin 199 Team SKY 13′ 15” + 2′ 03”
135. FRACOPPEL, Jerome 72 Cofidis Solutions Crédits 13′ 16” + 2′ 04”
136. ESPSÁNCHEZ, Luis León 51 Caja Rural Seguros RGA 13′ 16” + 2′ 04”
137. ITACARUSO, Giampaolo 132 Team Katusha 13′ 19” + 2′ 07”
138. RUSTROFIMOV, Yury 138 Team Katusha 13′ 20” + 2′ 08”
139. RUSKOLOBNEV, Alexandr 134 Team Katusha 13′ 23” + 2′ 11”
140. CANHESJEDAL, Ryder 101 Garmin Sharp 13′ 24” + 2′ 11”
141. ITATIRALONGO, Paolo 28 Astana Pro Team 13′ 24” + 2′ 12”
142. ESPARAMENDIA, Francisco Javier 52 Caja Rural Seguros RGA 13′ 25” + 2′ 13”
143. GBRKENNAUGH, Peter 194 Team SKY 13′ 27” + 2′ 15”
144. COLANACONA, Winner 2 Lampre Merida 13′ 27” + 2′ 15”
145. GERMARTENS, Paul 36 Belkin Pro Cycling Team 13′ 32” + 2′ 20”
146. BELGILBERT, Philippe 44 BMC Racing Team 13′ 33” + 2′ 21”
147. PORCARDOSO, Andre Fernando 106 Garmin Sharp 13′ 33” + 2′ 21”
148. ESPHERRADA, José 155 Movistar Team 13′ 34” + 2′ 22”
149. ESPHERNÁNDEZ, Jesús 204 Tinkoff – Saxo 13′ 34” + 2′ 22”
150. FRAPINEAU, Cédric 96 FDJ.fr 13′ 35” + 2′ 23”
151. ESPLANDA, Mikel 26 Astana Pro Team 13′ 36” + 2′ 24”
152. ESPPARDILLA, Sergio 161 MTN – Qhubeka 13′ 38” + 2′ 25”
153. ESPARROYO, David 53 Caja Rural Seguros RGA 13′ 39” + 2′ 27”
154. NEDTEN DAM, Laurens 33 Belkin Pro Cycling Team 13′ 39” + 2′ 27”
155. FRALE MEVEL, Christophe 75 Cofidis Solutions Crédits 13′ 41” + 2′ 28”
156. RUSVORGANOV, Eduard 139 Team Katusha 13′ 50” + 2′ 38”
157. DENSÖRENSEN, Chris Anker 207 Tinkoff – Saxo 13′ 54” + 2′ 41”
158. KAZZEITS, Andrey 29 Astana Pro Team 13′ 55” + 2′ 42”
159. RSAVAN RENSBURG, Jacques 168 MTN – Qhubeka 13′ 55” + 2′ 43”

Ostateczna klasyfikacja generalna:

1. ESPCONTADOR, Alberto 201 Tinkoff – Saxo 81h 25′ 05”
2. GBRFROOME, Christopher 191 Team SKY 81h 26′ 15” + 1′ 10”
3. ESPVALVERDE, Alejandro 151 Movistar Team 81h 26′ 55” + 1′ 50”
4. ESPRODRIGUEZ, Joaquin 131 Team Katusha 81h 28′ 30” + 3′ 25”
5. ITAARU, Fabio 21 Astana Pro Team 81h 29′ 53” + 4′ 48”
6. ESPSÁNCHEZ, Samuel 41 BMC Racing Team 81h 34′ 35” + 9′ 30”
7. IRLMARTIN, Daniel 102 Garmin Sharp 81h 35′ 43” + 10′ 38”
8. FRABARGUIL, Warren 111 Team Giant – Shimano 81h 36′ 55” + 11′ 50”
9. ITACARUSO, Damiano 65 Cannondale Pro Cycling 81h 37′ 55” + 12′ 50”
10. ESPNAVARRO, Daniel 71 Cofidis Solutions Crédits 81h 38′ 07” + 13′ 02”
11. ESPMORENO, Daniel 137 Team Katusha 81h 41′ 49” + 16′ 44”
12. ESPNIEVE, Mikel 197 Team SKY 81h 44′ 59” + 19′ 54”
13. FRASICARD, Romain 81 Team Europcar 81h 49′ 25” + 24′ 20”
14. NEDKELDERMAN, Wilco 31 Belkin Pro Cycling Team 81h 50′ 09” + 25′ 04”
15. ITACARUSO, Giampaolo 132 Team Katusha 81h 50′ 32” + 25′ 27”
16. BELMONFORT, Maxime 149 Lotto Belisol 81h 54′ 57” + 29′ 52”
17. ESPPARDILLA, Sergio 161 MTN – Qhubeka 81h 57′ 05” + 32′ 00”
18. GERNERZ, Dominik 46 BMC Racing Team 82h 02′ 30” + 37′ 25”
19. ESPMATE, Luis Angel 77 Cofidis Solutions Crédits 82h 07′ 09” + 42′ 04”
20. ESPARROYO, David 53 Caja Rural Seguros RGA 82h 17′ 56” + 52′ 51”
21. ESPHERNÁNDEZ, Jesús 204 Tinkoff – Saxo 82h 20′ 11” + 55′ 06”
22. FRALE MEVEL, Christophe 75 Cofidis Solutions Crédits 82h 20′ 58” + 55′ 53”
23. SUIZAUGG, Oliver 209 Tinkoff – Saxo 82h 22′ 33” + 57′ 28”
24. CANHESJEDAL, Ryder 101 Garmin Sharp 82h 30′ 30” + 1h 05′ 25”
25. PORCARDOSO, Andre Fernando 106 Garmin Sharp 82h 32′ 42” + 1h 07′ 37”
26. POLNIEMIEC, Przemyslaw 6 Lampre Merida 82h 36′ 36” + 1h 11′ 31”
27. COLANACONA, Winner 2 Lampre Merida 82h 36′ 39” + 1h 11′ 34”
28. ESPLANDA, Mikel 26 Astana Pro Team 82h 36′ 57” + 1h 11′ 52”
29. DENSÖRENSEN, Chris Anker 207 Tinkoff – Saxo 82h 48′ 52” + 1h 23′ 47”
30. CRCAMADOR, Andrey 152 Movistar Team 82h 55′ 34” + 1h 30′ 29”
31. FRACOPPEL, Jerome 72 Cofidis Solutions Crédits 82h 59′ 13” + 1h 34′ 08”
32. ESPHERRADA, José 155 Movistar Team 83h 02′ 27” + 1h 37′ 22”
33. ITATIRALONGO, Paolo 28 Astana Pro Team 83h 02′ 52” + 1h 37′ 47”
34. BELDE CLERCQ, Bart 144 Lotto Belisol 83h 06′ 14” + 1h 41′ 09”
35. FRAMEDEREL, Maxime 88 Team Europcar 83h 06′ 17” + 1h 41′ 12”
36. SUIWYSS, Danilo 49 BMC Racing Team 83h 08′ 11” + 1h 43′ 06”
37. ESPIZAGIRRE, Gorka 156 Movistar Team 83h 08′ 53” + 1h 43′ 48”
38. NEDPOELS, Wouter 175 Omega Pharma – Quick-Step 83h 11′ 12” + 1h 46′ 07”
39. IRLDEIGNAN, Philip 193 Team SKY 83h 13′ 58” + 1h 48′ 53”
40. RUSKOLOBNEV, Alexandr 134 Team Katusha 83h 15′ 56” + 1h 50′ 51”
41. COLCHAVES RUBIO, Esteban 182 Orica GreenEdge 83h 16′ 46” + 1h 51′ 41”
42. ESPLOSADA, Alberto 136 Team Katusha 83h 19′ 25” + 1h 54′ 20”
43. BLRSIUTSOU, Kanstantsin 199 Team SKY 83h 22′ 42” + 1h 57′ 37”
44. NEDTEN DAM, Laurens 33 Belkin Pro Cycling Team 83h 23′ 52” + 1h 58′ 47”
45. BELGILBERT, Philippe 44 BMC Racing Team 83h 24′ 41” + 1h 59′ 36”
46. RUSVORGANOV, Eduard 139 Team Katusha 83h 25′ 09” + 2h 00′ 04”
47. ERITEKLEHAIMANOT, Daniel 166 MTN – Qhubeka 83h 26′ 43” + 2h 01′ 38”
48. ESPTXURRUKA, Amets 59 Caja Rural Seguros RGA 83h 29′ 18” + 2h 04′ 13”
49. FRALEVARLET, Guillaume 76 Cofidis Solutions Crédits 83h 31′ 41” + 2h 06′ 36”
50. KAZZEITS, Andrey 29 Astana Pro Team 83h 32′ 05” + 2h 07′ 00”
51. USATALANSKY, Andrew 108 Garmin Sharp 83h 38′ 51” + 2h 13′ 46”
52. AUSEVANS, Cadel 43 BMC Racing Team 83h 40′ 29” + 2h 15′ 24”
53. AUSHANSEN, Adam 146 Lotto Belisol 83h 40′ 30” + 2h 15′ 25”
54. FRADUPONT, Hubert 11 AG2R La Mondiale 83h 43′ 38” + 2h 18′ 33”
55. RSAMEINTJES, Louis 164 MTN – Qhubeka 83h 44′ 20” + 2h 19′ 15”
56. ESPSÁNCHEZ, Luis León 51 Caja Rural Seguros RGA 83h 46′ 22” + 2h 21′ 17”
57. PORPAULINHO, Sergio Miguel 205 Tinkoff – Saxo 83h 46′ 40” + 2h 21′ 35”
58. GERMARTENS, Paul 36 Belkin Pro Cycling Team 83h 49′ 55” + 2h 24′ 50”
59. RSAVAN RENSBURG, Jacques 168 MTN – Qhubeka 83h 54′ 43” + 2h 29′ 38”
60. ESPBILBAO, Peio 54 Caja Rural Seguros RGA 83h 55′ 47” + 2h 30′ 42”
61. ESPREYNES, Vicente 127 IAM Cycling 84h 03′ 20” + 2h 38′ 15”
62. SWELUDVIGSSON, Tobias 118 Team Giant – Shimano 84h 04′ 14” + 2h 39′ 09”
63. ESPERVITI, Imanol 154 Movistar Team 84h 05′ 07” + 2h 40′ 02”
64. FRAHARDY, Romain 73 Cofidis Solutions Crédits 84h 06′ 32” + 2h 41′ 27”
65. ESPCASTROVIEJO, Jonathan 153 Movistar Team 84h 08′ 35” + 2h 43′ 30”
66. ESPVERONA, Carlos 179 Omega Pharma – Quick-Step 84h 11′ 08” + 2h 46′ 03”
67. ITADE MARCHI, Alessandro 66 Cannondale Pro Cycling 84h 11′ 09” + 2h 46′ 04”
68. ITAQUINZIATO, Manuel 47 BMC Racing Team 84h 12′ 12” + 2h 47′ 07”
69. NEDCLEMENT, Stef 32 Belkin Pro Cycling Team 84h 15′ 17” + 2h 50′ 12”
70. AUSCLARKE, Simon 183 Orica GreenEdge 84h 15′ 39” + 2h 50′ 34”
71. GBRKENNAUGH, Peter 194 Team SKY 84h 18′ 35” + 2h 53′ 30”
72. RUSTROFIMOV, Yury 138 Team Katusha 84h 21′ 31” + 2h 56′ 26”
73. USAHAGA, Chad 117 Team Giant – Shimano 84h 25′ 29” + 3h 00′ 24”
74. USAWARBASSE, Lawrence 48 BMC Racing Team 84h 25′ 53” + 3h 00′ 48”
75. AUSMATTHEWS, Michael 186 Orica GreenEdge 84h 27′ 48” + 3h 02′ 43”
76. ITACUNEGO, Damiano 3 Lampre Merida 84h 29′ 30” + 3h 04′ 25”
77. FRAPINEAU, Cédric 96 FDJ.fr 84h 32′ 48” + 3h 07′ 43”
78. FRACOUSIN, Jerome 83 Team Europcar 84h 33′ 31” + 3h 08′ 26”
79. FRALE BON, Johan 94 FDJ.fr 84h 34′ 02” + 3h 08′ 57”
80. NEDKEIZER, Martijn 37 Belkin Pro Cycling Team 84h 34′ 14” + 3h 09′ 09”
81. FRAMARTINEZ, Yannick 87 Team Europcar 84h 34′ 26” + 3h 09′ 21”
82. GBRYATES, Adam 189 Orica GreenEdge 84h 36′ 32” + 3h 11′ 27”
83. BELZINGLE, Romain 79 Cofidis Solutions Crédits 84h 36′ 53” + 3h 11′ 48”
84. AUSDENNIS, Rohan 42 BMC Racing Team 84h 37′ 49” + 3h 12′ 44”
85. USABROWN, Nathan 105 Garmin Sharp 84h 39′ 17” + 3h 14′ 12”
86. ESPFERNÁNDEZ DE LARREA, Koldo 103 Garmin Sharp 84h 41′ 02” + 3h 15′ 57”
87. BELVANDEWALLE, Kristof 218 Trek Factory Racing 84h 42′ 20” + 3h 17′ 15”
88. BELSTUYVEN, Jasper 217 Trek Factory Racing 84h 42′ 21” + 3h 17′ 16”
89. NZLBENNETT, George 62 Cannondale Pro Cycling 84h 42′ 59” + 3h 17′ 54”
90. ESPMORENO, Javier 158 Movistar Team 84h 47′ 43” + 3h 22′ 38”
91. FRAJEROME, Vincent 86 Team Europcar 84h 48′ 05” + 3h 23′ 00”
92. ERIKUDUS GHEBREMEDHIN, Merhawi 163 MTN – Qhubeka 84h 48′ 19” + 3h 23′ 14”
93. COLSERPA PEREZ, Jose Rodolfo 9 Lampre Merida 84h 52′ 30” + 3h 27′ 25”
94. FRASOUPE, Geoffrey 99 FDJ.fr 84h 53′ 53” + 3h 28′ 48”
95. RUSKOZONTCHUK, Dmitry 135 Team Katusha 84h 53′ 54” + 3h 28′ 49”
96. ITANOCENTINI, Rinaldo 18 AG2R La Mondiale 84h 57′ 21” + 3h 32′ 16”
97. GERFRÖHLINGER, Johannes 116 Team Giant – Shimano 84h 57′ 44” + 3h 32′ 39”
98. ESPARAMENDIA, Francisco Javier 52 Caja Rural Seguros RGA 84h 58′ 17” + 3h 33′ 12”
99. ESPPIEDRA, Antonio 58 Caja Rural Seguros RGA 84h 58′ 59” + 3h 33′ 54”
100. KAZLUTSENKO, Alexey 27 Astana Pro Team 85h 00′ 47” + 3h 35′ 42”
101. ITALONGO BORGHINI, Paolo 69 Cannondale Pro Cycling 85h 03′ 10” + 3h 38′ 05”
102. GERARNDT, Nikias 112 Team Giant – Shimano 85h 03′ 18” + 3h 38′ 13”
103. BELARMEE, Sander 142 Lotto Belisol 85h 03′ 56” + 3h 38′ 51”
104. ITASBARAGLI, Kristian 165 MTN – Qhubeka 85h 04′ 30” + 3h 39′ 25”
105. ITAFELLINE, Fabio 213 Trek Factory Racing 85h 04′ 30” + 3h 39′ 25”
106. FRAHINAULT, Sébastien 123 IAM Cycling 85h 04′ 48” + 3h 39′ 43”
107. BELDEBUSSCHERE, Jens 145 Lotto Belisol 85h 06′ 03” + 3h 40′ 58”
108. ITABENNATI, Daniele 203 Tinkoff – Saxo 85h 11′ 20” + 3h 46′ 15”
109. ITAFAVILLI, Elia 4 Lampre Merida 85h 11′ 56” + 3h 46′ 51”
110. BLRKIRYIENKA, Vasil 195 Team SKY 85h 12′ 53” + 3h 47′ 48”
111. BELMAES, Nikolas 173 Omega Pharma – Quick-Step 85h 13′ 05” + 3h 48′ 00”
112. ITACONTI, Valerio 1 Lampre Merida 85h 13′ 06” + 3h 48′ 01”
113. RUSCHERNETSKI, Sergei 133 Team Katusha 85h 15′ 47” + 3h 50′ 42”
114. ITAMALORI, Adriano 157 Movistar Team 85h 15′ 57” + 3h 50′ 52”
115. UKRPOPOVYCH, Yaroslav 215 Trek Factory Racing 85h 16′ 39” + 3h 51′ 34”
116. GERDEGENKOLB, John 115 Team Giant – Shimano 85h 16′ 42” + 3h 51′ 37”
117. SUIAREGGER, Marcel 121 IAM Cycling 85h 16′ 53” + 3h 51′ 48”
118. BELVAN SUMMEREN, Johan 109 Garmin Sharp 85h 17′ 26” + 3h 52′ 21”
119. FRABAGOT, Yohan 78 Cofidis Solutions Crédits 85h 19′ 19” + 3h 54′ 14”
120. ITATOSATTO, Matteo 208 Tinkoff – Saxo 85h 20′ 06” + 3h 55′ 01”
121. ESPMAS BONET, Luis 57 Caja Rural Seguros RGA 85h 22′ 12” + 3h 57′ 07”
122. POLBODNAR, Maciej 63 Cannondale Pro Cycling 85h 25′ 28” + 4h 00′ 23”
123. RSAVENTER, Jaco 169 MTN – Qhubeka 85h 26′ 09” + 4h 01′ 04”
124. POLDOMAGALSKI, Karol 55 Caja Rural Seguros RGA 85h 28′ 16” + 4h 03′ 11”
125. AUTKRIZEK, Matthias 68 Cannondale Pro Cycling 85h 28′ 24” + 4h 03′ 19”
126. GERGRETSCH, Patrick 15 AG2R La Mondiale 85h 29′ 37” + 4h 04′ 32”
127. NEDLIGTHART, Pim 148 Lotto Belisol 85h 33′ 35” + 4h 08′ 30”
128. DENANDERSEN, Michael Valgren 202 Tinkoff – Saxo 85h 34′ 23” + 4h 09′ 18”
129. NORBREEN, Vegard 143 Lotto Belisol 85h 36′ 59” + 4h 11′ 54”
130. SVKVELITS, Martin 178 Omega Pharma – Quick-Step 85h 40′ 13” + 4h 15′ 08”
131. NZLSERGENT, Jesse 216 Trek Factory Racing 85h 40′ 15” + 4h 15′ 10”
132. FRAGAUDIN, Damien 14 AG2R La Mondiale 85h 42′ 04” + 4h 16′ 59”
133. NZLHENDERSON, Gregory 147 Lotto Belisol 85h 43′ 38” + 4h 18′ 33”
134. BLRHUTAROVICH, Yauheni 16 AG2R La Mondiale 85h 44′ 09” + 4h 19′ 04”
135. NZLBEWLEY, Sam 181 Orica GreenEdge 85h 45′ 03” + 4h 19′ 58”
136. NEDSINKELDAM, Ramon 119 Team Giant – Shimano 85h 45′ 10” + 4h 20′ 05”
137. NEDTJALLINGII, Maarten 38 Belkin Pro Cycling Team 85h 48′ 56” + 4h 23′ 51”
138. ARGRICHEZE, Maximiliano Ariel 8 Lampre Merida 85h 49′ 38” + 4h 24′ 33”
139. GERCIOLEK, Gerald 162 MTN – Qhubeka 85h 51′ 42” + 4h 26′ 37”
140. NAMCRAVEN, Dan 84 Team Europcar 85h 52′ 10” + 4h 27′ 05”
141. GBRROWE, Luke 198 Team SKY 85h 52′ 56” + 4h 27′ 51”
142. SUIFUMEAUX, Jonathan 122 IAM Cycling 85h 54′ 00” + 4h 28′ 55”
143. AUSHAAS, Nathan 104 Garmin Sharp 85h 54′ 16” + 4h 29′ 11”
144. GBRMILLAR, David 107 Garmin Sharp 85h 58′ 33” + 4h 33′ 28”
145. ITAFERRARI, Roberto 5 Lampre Merida 86h 00′ 19” + 4h 35′ 14”
146. SUILANG, Pirmin 125 IAM Cycling 86h 01′ 07” + 4h 36′ 02”
147. AUSDOCKER, Mitchell 184 Orica GreenEdge 86h 02′ 15” + 4h 37′ 10”
148. ERIBERHANE, Natnael 82 Team Europcar 86h 04′ 06” + 4h 39′ 01”
149. CANBOIVIN, Guillaume 64 Cannondale Pro Cycling 86h 06′ 21” + 4h 41′ 16”
150. ITAGUARNIERI, Jacopo 24 Astana Pro Team 86h 10′ 04” + 4h 44′ 59”
151. GERWAGNER, Robert 39 Belkin Pro Cycling Team 86h 12′ 13” + 4h 47′ 08”
152. ESTJOEAAR, Gert 74 Cofidis Solutions Crédits 86h 12′ 24” + 4h 47′ 19”
153. FRAMANGEL, Laurent 95 FDJ.fr 86h 14′ 53” + 4h 49′ 48”
154. FRATURGOT, Sébastien 19 AG2R La Mondiale 86h 16′ 50” + 4h 51′ 45”
155. RSATHOMSON, Jay Robert 167 MTN – Qhubeka 86h 16′ 59” + 4h 51′ 54”
156. ITALASCA, Francesco 56 Caja Rural Seguros RGA 86h 18′ 09” + 4h 53′ 04”
157. FRAENGOULVENT, Jimmy 85 Team Europcar 86h 26′ 20” + 5h 01′ 15”
158. COLBETANCUR, Carlos Alberto 12 AG2R La Mondiale 86h 38′ 44” + 5h 13′ 39”
159. ITAGUARDINI, Andrea 23 Astana Pro Team 86h 47′ 28” + 5h 22′ 23”

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska