Mattia GavazziMattia Gavazzi (Amore & Vita – Selle SMP) po finiszu z peletonu, został zwycięzcą pierwszego etapu Tour of China. Ładnie pojechał Adrian Banaszek (BDC MarcPol), który zajął piąta pozycję.

Po bardzo ładnej jeździe kolarzy BDC MarcPol w Tour of China I, wygranym przez Kamila Gardka, od dziś podopieczni Dariusza Banaszka rozpoczęli rywalizację w Tour of China II.

Pierwszy odcinek liczył 130 kilometrów. Kolarzom towarzyszył straszny upał, temperatura oscylowała wokół 40 stopni! Bardzo niebezpieczny finisz z góry wygrał Mattia Gavazzi, który pokonał Borysa Szpilewskiego (RTS-Santic Racing Team) oraz Tino Thomela (Team Stuttgart). Cała trójka ma na koncie wygrany etap w Tour of China I.

Ładnie pojechał Adrian Banaszek, który dziś uplasował się na piątej pozycji, pozostali kolarze BDC MarcPol bez strat, przyjechali w peletonie.

Dzięki bonifikatom, wysoko na czwartej pozycji w generalce jest Paweł Bernas, Adrian Banaszek dziesiąty.

Wyniki 1 etapu:

1 Gavazzi MattiaAmore & Vita – Selle SMP16202:37:57
2 Shpilevsky BorisRTS-Santic Racing Team1112,,
3 Thömel TinoTeam Stuttgart67,,
4 Cantwell JonathanDrapac Professional Cycling55,,
5 Banaszek AdrianBDC Marcpol44,,
6 Kulyk AndriyKolss Cycling Team23,,
7 Schnaidt FabianTeam Vorarlberg2,,
8 Zanotti MarcoParkhotel Valkenburg CT1,,
9 Forke SebastianChristina Watches – Kuma,,
10 Benfatto MarcoContinental Team Astana,,
11 Ockeloen JasperParkhotel Valkenburg CT,,
12 Galeyev VadimContinental Team Astana,,
13 Torres Barcelo AlbertTeam Ecuador,,
14 Kulimbetov NurbolatContinental Team Astana,,
15 Jullien SébastienChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
16 Van Der Ploeg NeilAvanti Racing Team,,
17 Simón Casulleras JordiTeam Ecuador,,
18 Holler NikodemusTeam Stuttgart,,
19 Wippert WouterDrapac Professional Cycling,,
20 Erdenesuren MunkhtulgaNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
21 Ragonessi JoseTeam Ecuador,,
22 Erland AndreasTeam Sparebanken Sřr,,
23 Hochmann JiriTeam Dukla Praha,,
24 Surutkovich AlexSynergy Baku Cycling Project,,
25 Buts VitaliyKolss Cycling Team,,
26 Reinert MartinTeam Stuttgart,,
27 Gatskiy PavelContinental Team Astana,,
28 Brammeier MatthewSynergy Baku Cycling Project,,
29 De Julian Vazquez AngelTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
30 Aasvold KristianTeam Sparebanken Sřr,,
31 Hoem Bjorn ToreTeam Sparebanken Sřr,,
32 Tanner JakeChristina Watches – Kuma,,
33 Hacecky VojtechTeam Dukla Praha,,
34 Gabrovski IvailoChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
35 Schweizer MichaelSynergy Baku Cycling Project,,
36 Giacoppo AnthonyAvanti Racing Team,,
37 Dominguez Barragan DanielChristina Watches – Kuma,,
38 Hoekstra MarcoParkhotel Valkenburg CT,,
39 Zhao JingbiaoHengxiang Cycling Team,,
40 Jung Ha JeonSeoul Cycling Team,,
41 Batmunkh Maral-erdeneNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
42 Carbonell IsaacTeam Ecuador,,
43 Ham Seok HyunSeoul Cycling Team,,
44 Blokker JorisParkhotel Valkenburg CT,,
45 Scartezzini MicheleContinental Team Astana,,
46 Wang MeiyinHengxiang Cycling Team,,
47 Liu HengChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
48 Raim MihkelAmore & Vita – Selle SMP,,
49 Cayubit Boots RyanTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
50 Aia KarloChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
51 Asadov ElchinSynergy Baku Cycling Project,,
52 Schumacher StefanChristina Watches – Kuma,,
53 Altansukh AltanzulNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
54 Ming Xing XueNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
55 Jäger PatrickTeam Vorarlberg,,
56 Guama ByronTeam Ecuador,,
57 Kadlec MilanTeam Dukla Praha,,
58 Zheng ZhangHengxiang Cycling Team,,
59 Stachowiak AdamBDC Marcpol,,
60 Gao ZhikangHengxiang Cycling Team,,
61 Niu YikuiTeam Lvshan Landscape,,
62 Garby Marc ChristianChristina Watches – Kuma,,
63 Kononenko MykhayloKolss Cycling Team,,
64 Radosz RobertBDC Marcpol,,
65 Polivoda OleksandrKolss Cycling Team,,
66 Kim Ok CheolSeoul Cycling Team,,
67 Lee Ki SeokSeoul Cycling Team,,
68 Eibegger MarkusSynergy Baku Cycling Project,,
69 Joven ChrisTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
70 Mřrland MortenTeam Sparebanken Sřr,,
71 Karimov RuslanRTS-Santic Racing Team,,
72 Gu Ying Chuan Giant-Champion System Pro Cycling,,
73 Janiaczyk BlazejBDC Marcpol,,
74 van Breda RickParkhotel Valkenburg CT,,
75 Lagkuti SergiyKolss Cycling Team,,
76 Di Battista AntonioAmore & Vita – Selle SMP,,
77 Beckinsale JackAvanti Racing Team,,
78 Nolten BramParkhotel Valkenburg CT,,
79 Mizurov AndreyRTS-Santic Racing Team,,
80 Donnelly AaronAvanti Racing Team,,
81 Gradek KamilBDC Marcpol,,
82 Sřrensen JimmiChristina Watches – Kuma,,
83 Navarrete SegundoTeam Ecuador,,
84 Jumabekov NazarChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
85 Nowak FlorianTeam Stuttgart,,
86 Nohales Nieto EdgarTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
87 Stortoni SimoneAmore & Vita – Selle SMP,,
88 Janorschke GrischaTeam Vorarlberg,,
89 Orset JonasChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
90 Winter NicolasTeam Vorarlberg,,
91 Bernas PawelBDC Marcpol,,
92 Anderson JackDrapac Professional Cycling,,
93 Clarke WilliamDrapac Professional Cycling,,
94 Zhurkin NikolayRTS-Santic Racing Team,,
95 Guangtong MaHengxiang Cycling Team,,
96 Liu JianpengHengxiang Cycling Team,,
97 Bizhigitov ZhandosContinental Team Astana,,
98 Klimiankou KanstantsinAmore & Vita – Selle SMP,,
99 Davis SamAvanti Racing Team,,
100 Galedo Mark John LexerTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
101 Rudolph MalcolmDrapac Professional Cycling,,
102 Blaha MartinTeam Dukla Praha,,
103 Bai Li Jun Giant-Champion System Pro Cycling,,
104 Rugovac DenisTeam Dukla Praha,,
105 Kwon Jun-ohSeoul Cycling Team0:14
106 Dong LiangTeam Lvshan Landscape,,
107 Muche ChristopherTeam Stuttgart0:16
108 Bi KangTeam Lvshan Landscape0:18
109 Kraus JanTeam Dukla Praha0:20
110 Kogut VolodymyrAmore & Vita – Selle SMP0:21
111 Wu Nan Giant-Champion System Pro Cycling,,
112 Hofer AndreasTeam Vorarlberg0:23
113 Meyer TravisDrapac Professional Cycling,,
114 Gao PengNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
115 Walsleben MaxTeam Stuttgart0:33
116 Xue Chao Hua Giant-Champion System Pro Cycling0:00
117 Jiang Zhi Hui Giant-Champion System Pro Cycling2:59
118 Shan Shuang Giant-Champion System Pro Cycling3:24
119 Hodnebrog Jorgen RydlandTeam Sparebanken Sřr3:49
120 Larsen ThomasTeam Sparebanken Sřr,,
121 Kovalev IvanRTS-Santic Racing Team5:43
DNF Sun XiaolongTeam Lvshan Landscape-
DNF Cao BoTeam Lvshan Landscape-

Klasyfikacja generalna po 1 etapie:

1 Gavazzi MattiaAmore & Vita – Selle SMP82:37:47
2 Shpilevsky BorisRTS-Santic Racing Team0:04
3 Thömel TinoTeam Stuttgart0:06
4 Bernas PawelBDC Marcpol0:07
5 Xue Chao Hua Giant-Champion System Pro Cycling,,
6 Buts VitaliyKolss Cycling Team0:08
7 Kadlec MilanTeam Dukla Praha,,
8 Cantwell JonathanDrapac Professional Cycling0:09
9 Wang MeiyinHengxiang Cycling Team,,
10 Banaszek AdrianBDC Marcpol0:10
11 Kulyk AndriyKolss Cycling Team,,
12 Schnaidt FabianTeam Vorarlberg,,
13 Zanotti MarcoParkhotel Valkenburg CT,,
14 Forke SebastianChristina Watches – Kuma,,
15 Benfatto MarcoContinental Team Astana,,
16 Ockeloen JasperParkhotel Valkenburg CT,,
17 Galeyev VadimContinental Team Astana,,
18 Torres Barcelo AlbertTeam Ecuador,,
19 Kulimbetov NurbolatContinental Team Astana,,
20 Jullien SébastienChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
21 Van Der Ploeg NeilAvanti Racing Team,,
22 Simón Casulleras JordiTeam Ecuador,,
23 Holler NikodemusTeam Stuttgart,,
24 Wippert WouterDrapac Professional Cycling,,
25 Erdenesuren MunkhtulgaNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
26 Ragonessi JoseTeam Ecuador,,
27 Erland AndreasTeam Sparebanken Sřr,,
28 Hochmann JiriTeam Dukla Praha,,
29 Surutkovich AlexSynergy Baku Cycling Project,,
30 Reinert MartinTeam Stuttgart,,
31 Gatskiy PavelContinental Team Astana,,
32 Brammeier MatthewSynergy Baku Cycling Project,,
33 De Julian Vazquez AngelTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
34 Aasvold KristianTeam Sparebanken Sřr,,
35 Hoem Bjorn ToreTeam Sparebanken Sřr,,
36 Tanner JakeChristina Watches – Kuma,,
37 Hacecky VojtechTeam Dukla Praha,,
38 Gabrovski IvailoChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
39 Schweizer MichaelSynergy Baku Cycling Project,,
40 Giacoppo AnthonyAvanti Racing Team,,
41 Dominguez Barragan DanielChristina Watches – Kuma,,
42 Hoekstra MarcoParkhotel Valkenburg CT,,
43 Zhao JingbiaoHengxiang Cycling Team,,
44 Jung Ha JeonSeoul Cycling Team,,
45 Batmunkh Maral-erdeneNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
46 Carbonell IsaacTeam Ecuador,,
47 Ham Seok HyunSeoul Cycling Team,,
48 Blokker JorisParkhotel Valkenburg CT,,
49 Scartezzini MicheleContinental Team Astana,,
50 Liu HengChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
51 Raim MihkelAmore & Vita – Selle SMP,,
52 Cayubit Boots RyanTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
53 Aia KarloChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
54 Asadov ElchinSynergy Baku Cycling Project,,
55 Schumacher StefanChristina Watches – Kuma,,
56 Altansukh AltanzulNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
57 Ming Xing XueNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
58 Jäger PatrickTeam Vorarlberg,,
59 Guama ByronTeam Ecuador,,
60 Zheng ZhangHengxiang Cycling Team,,
61 Stachowiak AdamBDC Marcpol,,
62 Gao ZhikangHengxiang Cycling Team,,
63 Niu YikuiTeam Lvshan Landscape,,
64 Garby Marc ChristianChristina Watches – Kuma,,
65 Kononenko MykhayloKolss Cycling Team,,
66 Radosz RobertBDC Marcpol,,
67 Polivoda OleksandrKolss Cycling Team,,
68 Kim Ok CheolSeoul Cycling Team,,
69 Lee Ki SeokSeoul Cycling Team,,
70 Eibegger MarkusSynergy Baku Cycling Project,,
71 Joven ChrisTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
72 Mřrland MortenTeam Sparebanken Sřr,,
73 Karimov RuslanRTS-Santic Racing Team,,
74 Gu Ying Chuan Giant-Champion System Pro Cycling,,
75 Janiaczyk BlazejBDC Marcpol,,
76 van Breda RickParkhotel Valkenburg CT,,
77 Lagkuti SergiyKolss Cycling Team,,
78 Di Battista AntonioAmore & Vita – Selle SMP,,
79 Beckinsale JackAvanti Racing Team,,
80 Nolten BramParkhotel Valkenburg CT,,
81 Mizurov AndreyRTS-Santic Racing Team,,
82 Donnelly AaronAvanti Racing Team,,
83 Gradek KamilBDC Marcpol,,
84 Sřrensen JimmiChristina Watches – Kuma,,
85 Navarrete SegundoTeam Ecuador,,
86 Jumabekov NazarChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
87 Nowak FlorianTeam Stuttgart,,
88 Nohales Nieto EdgarTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
89 Stortoni SimoneAmore & Vita – Selle SMP,,
90 Janorschke GrischaTeam Vorarlberg,,
91 Orset JonasChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
92 Winter NicolasTeam Vorarlberg,,
93 Anderson JackDrapac Professional Cycling,,
94 Clarke WilliamDrapac Professional Cycling,,
95 Zhurkin NikolayRTS-Santic Racing Team,,
96 Guangtong MaHengxiang Cycling Team,,
97 Liu JianpengHengxiang Cycling Team,,
98 Bizhigitov ZhandosContinental Team Astana,,
99 Klimiankou KanstantsinAmore & Vita – Selle SMP,,
100 Davis SamAvanti Racing Team,,
101 Galedo Mark John LexerTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
102 Rudolph MalcolmDrapac Professional Cycling,,
103 Blaha MartinTeam Dukla Praha,,
104 Bai Li Jun Giant-Champion System Pro Cycling,,
105 Rugovac DenisTeam Dukla Praha,,
106 Kwon Jun-ohSeoul Cycling Team0:24
107 Dong LiangTeam Lvshan Landscape,,
108 Muche ChristopherTeam Stuttgart0:26
109 Bi KangTeam Lvshan Landscape0:28
110 Kraus JanTeam Dukla Praha0:30
111 Kogut VolodymyrAmore & Vita – Selle SMP0:31
112 Wu Nan Giant-Champion System Pro Cycling,,
113 Hofer AndreasTeam Vorarlberg0:33
114 Meyer TravisDrapac Professional Cycling,,
115 Gao PengNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
116 Walsleben MaxTeam Stuttgart0:43
117 Jiang Zhi Hui Giant-Champion System Pro Cycling3:09
118 Shan Shuang Giant-Champion System Pro Cycling3:34
119 Hodnebrog Jorgen RydlandTeam Sparebanken Sřr3:59
120 Larsen ThomasTeam Sparebanken Sřr,,
121 Kovalev IvanRTS-Santic Racing Team5:53

Foto: www.7cycling.com