cieślikPaweł Cieślik (Bauknecht-Author) zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu Okolo Jiznich Cech (2.2 UCI). Ostatni etap wygrał Daniel Hoelgaard (Etixx).

Ostatni odcinek czeskiej etap kończył się w miejscowości Jindřichův Hradec. Trasa prowadziła po pofałdowanym terenie. Pierwszy na mecie zameldował się młody Hoelgaard. Najlepszy z Polaków – Łukasz Wiśniowski (Etixx) był dwudziesty siódmy.

Paweł Cieślik zdołał dowieść do końca drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, a Kamil Zieliński (Mexller) uplasował się ostatecznie na szóstym miejscu. Wyścig padł łupem Reidara Borgensena (Team Joker).

Wyniki:

1 HOELGAARD DanielEtixx853:47:28
2 VAN ROOY Kenneth520:01
3 KOLAR MichaelTinkoff-Saxo21,,
4 GRAD AlexanderTeam Heizomat,,
5 POLNICKY JiriBauknecht – Author,,
6 BAšKA ErikDukla Trencin Trek,,
7 DE VRIES BerdenCyclingteam Jo Piels,,
8 VAN RHEE JoeyCyclingteam Jo Piels,,
9 VAN MEIRHAEGHE Jef,,
10 SISR FrantisekTeam Dukla Praha,,
11 KOROšEC RokRadenska,,
12 BISSINGER FlorianWSA-Greenlife,,
13 KATYRIN RomanItera – Katusha,,
14 POUTSMA StefanCyclingteam Jo Piels,,
15 KOCH JonasLKT Team Brandenburg,,
16 SKALA Jakub,,
17 TUREK Daniel,,
18 VAN GESTEL Dries,,
19 NIKOLAEV SergeyItera – Katusha,,
20 BAMBULA Ondrej,,
21 BUCHÁCEK TomásBauknecht – Author,,
22 BORGERSEN Reidar BohlinTeam Joker,,
23 BUCHMANN EmanuelRad-Net Rose Team,,
24 PIBERNIK LukaRadenska,,
25 POKIDOV MaximItera – Katusha,,
26 NYCH ArtemRussian Helicopters,,
27 WISNIOWSKI LukaszEtixx,,
28 GUERIN AlexisEtixx,,
29 CIEŚLIK PawełBauknecht – Author,,
30 ZIELIŃSKI KamilMexller,,
31 HEBIK Martin,,
32 FROLOV IgorItera – Katusha,,
33 RAPPS DarioTeam Heizomat,,
34 VIERO Simone,,
35 LEOPOLD Hans-JörgWSA-Greenlife,,
36 KERKHOF TimEtixx,,
37 REINDERS ElmarCyclingteam Jo Piels,,
38 HOELGAARD MarkusEtixx,,
39 ANTONOV AleksandrRussian Helicopters,,
40 BOLZAN Riccardo,,
41 STÖHR JanAc Sparta Praha,,
42 KORSAETH Truls EngenTeam Joker,,
43 KUSTADINCHEV RomanRussian Helicopters,,
44 HAMELINK JasperCyclingteam Jo Piels,,
45 CHURSIN PavelRussian Helicopters,,
46 DROSTE Jan NiklasTeam Heizomat,,
47 LOBANOV AlexsandrRussian Helicopters0:16
48 SCHLEGEL Michal0:17
49 GLAJZA Ondrej,,
50 CRAEGHS Maarten,,
51 STASH MamyrItera – Katusha,,
52 ZWINGENBERGER Philipp,,
53 GAUGL FlorianWSA-Greenlife,,
54 RAZUMOV MaximItera – Katusha,,
55 PAVLIC MarkoRadenska,,
56 CERVENKA MartinAc Sparta Praha,,
57 KRETSCHY Florian,,
58 CHLUPÁC Dominik,,
59 MEURISSE XandroLotto Belisol,,
60 FÖSTER Petr,,
61 RUČIGAJ ŽigaRadenska,,
62 MALIK RobertEPIC Janom Greenway0:23
63 GOTZ MarkusWSA-Greenlife,,
64 HOEKSTRA JochemCyclingteam Jo Piels,,
65 RYBIN OndrejTeam Dukla Praha,,
66 MALOVEC LubosDukla Trencin Trek,,
67 KUKRLE Michael,,
68 DETKO ArturMexller,,
69 WOLF Jan,,
70 HACECKY MartinTeam Dukla Praha,,
71 OKROUHLICKY TomasAc Sparta Praha,,
72 SCHORMAIR FabianTeam Heizomat,,
73 FRISON Frederik,,
74 STÖHR PavelAc Sparta Praha0:54
75 WITECKI MariuszMexller,,
76 ESSERS JulienTeam Heizomat,,
77 CUADROS MORATA ÁlvaroEtixx1:02
78 BERGER Heinrich1:15
79 BARKER Felix1:17
80 RĘBIEWSKI JarosławMexller1:21
81 HALEJAK WojciechMexller,,
82 SOJKA KornelMexller,,
83 SEKANINA Adam,,
84 HAMPL Petr1:27
85 FIALA PetrAc Sparta Praha1:29
86 QUAST Ole1:34
87 GRAZIAN Christian1:37
88 LAJCHA JurajEPIC Janom Greenway1:39
89 RINGHEIM Jo KogstadTeam Joker,,
90 DAŠKO MarioDukla Trencin Trek,,
91 VOGT MarioRad-Net Rose Team2:37
92 VENDOLSKÝ OndrejTeam Dukla Praha3:22
93 KOVACIK JurajEPIC Janom Greenway,,
94 KRAJICEK MatejEPIC Janom Greenway,,
95 MEDEK TomášAc Sparta Praha,,
96 CHALUPCIK JanEPIC Janom Greenway,,
97 MISKULIN JureRadenska,,
98 DONATH Felix,,
99 BUGGE Vegard RobinsonTeam Joker,,
100 METLICKA Vaclav,,
101 SCHOMBER NilsRad-Net Rose Team,,
102 LINDAU PhilipTeam Joker3:51
103 HUNAL MartinBauknecht – Author4:26
104 REINHARDT TheoRad-Net Rose Team5:09
105 THIELE KerstenRad-Net Rose Team,,
106 HOSEK JosefBauknecht – Author,,
107 KALOJIROS TomasBauknecht – Author,,
108 VOBORA Ondrej7:50
109 HARNISCH Daniel,,
110 SMOLA Lukas,,
111 HOSSFELDT Diego,,
112 TAFERNER MichaelWSA-Greenlife8:20
DNF WACHTER Patrick-
DNF WILSON EdvinTeam Joker-
DNF JARBOUA Abdelrahaman-
DNF DUBEN MartinEPIC Janom Greenway-
DNF KRÜGEL Samuel-
DNF CAZZOLA Daniele-
DNF KANKOVSKY AloisTeam Dukla Praha-
DNS BOUBAL Martin-

Klasyfikacja generalna:

1 BORGERSEN Reidar BohlinTeam Joker402512:05:36
2 CIEŚLIK PawełBauknecht – Author30180:12
3 BUCHMANN EmanuelRad-Net Rose Team16140:17
4 POUTSMA StefanCyclingteam Jo Piels12110:19
5 GUERIN AlexisEtixx1080:37
6 ZIELIŃSKI KamilMexller860:49
7 POKIDOV MaximItera – Katusha640:52
8 LEOPOLD Hans-JörgWSA-Greenlife331:05
9 VAN GESTEL Dries21:12
10 BUCHÁCEK TomásBauknecht – Author11:27
11 KORSAETH Truls EngenTeam Joker1:37
12 NYCH ArtemRussian Helicopters1:41
13 LOBANOV AlexsandrRussian Helicopters1:53
14 VAN ROOY Kenneth2:18
15 TUREK Daniel2:38
16 BISSINGER FlorianWSA-Greenlife2:39
17 PIBERNIK LukaRadenska3:02
18 DE VRIES BerdenCyclingteam Jo Piels3:03
19 HOELGAARD MarkusEtixx3:09
20 RAZUMOV MaximItera – Katusha3:13
21 POLNICKY JiriBauknecht – Author3:14
22 FROLOV IgorItera – Katusha,,
23 KOCH JonasLKT Team Brandenburg,,
24 SCHLEGEL Michal3:17
25 REINDERS ElmarCyclingteam Jo Piels3:18
26 BOLZAN Riccardo3:20
27 KATYRIN RomanItera – Katusha3:23
28 GAUGL FlorianWSA-Greenlife3:36
29 HOELGAARD DanielEtixx3:42
30 PAVLIC MarkoRadenska3:44
31 NIKOLAEV SergeyItera – Katusha3:53
32 CHURSIN PavelRussian Helicopters3:59
33 VIERO Simone4:13
34 WITECKI MariuszMexller4:47
35 MALOVEC LubosDukla Trencin Trek4:56
36 BAMBULA Ondrej5:07
37 ANTONOV AleksandrRussian Helicopters5:12
38 KRETSCHY Florian5:37
39 VOGT MarioRad-Net Rose Team5:49
40 HAMELINK JasperCyclingteam Jo Piels6:02
41 BUGGE Vegard RobinsonTeam Joker6:48
42 BARKER Felix6:52
43 ZWINGENBERGER Philipp8:02
44 GRAD AlexanderTeam Heizomat8:11
45 KERKHOF TimEtixx8:12
46 WISNIOWSKI LukaszEtixx8:24
47 HALEJAK WojciechMexller8:52
48 ESSERS JulienTeam Heizomat9:07
49 OKROUHLICKY TomasAc Sparta Praha9:28
50 CHLUPÁC Dominik11:21
51 SEKANINA Adam11:27
52 HOSEK JosefBauknecht – Author11:32
53 DAŠKO MarioDukla Trencin Trek12:01
54 FRISON Frederik12:22
55 KOLAR MichaelTinkoff-Saxo12:33
56 KOROšEC RokRadenska12:41
57 FIALA PetrAc Sparta Praha12:45
58 HEBIK Martin13:02
59 GOTZ MarkusWSA-Greenlife13:18
60 SCHORMAIR FabianTeam Heizomat13:22
61 RYBIN OndrejTeam Dukla Praha13:30
62 MEURISSE XandroLotto Belisol14:06
63 CERVENKA MartinAc Sparta Praha14:17
64 SKALA Jakub14:23
65 GRAZIAN Christian14:39
66 KUSTADINCHEV RomanRussian Helicopters,,
67 HAMPL Petr14:51
68 STÖHR PavelAc Sparta Praha15:08
69 STÖHR JanAc Sparta Praha15:31
70 LAJCHA JurajEPIC Janom Greenway15:41
71 CUADROS MORATA ÁlvaroEtixx15:42
72 LINDAU PhilipTeam Joker16:15
73 VAN RHEE JoeyCyclingteam Jo Piels16:37
74 REINHARDT TheoRad-Net Rose Team17:41
75 HUNAL MartinBauknecht – Author17:54
76 MALIK RobertEPIC Janom Greenway18:01
77 HOEKSTRA JochemCyclingteam Jo Piels18:31
78 TAFERNER MichaelWSA-Greenlife20:30
79 SISR FrantisekTeam Dukla Praha20:31
80 BAšKA ErikDukla Trencin Trek23:13
81 DROSTE Jan NiklasTeam Heizomat23:22
82 RAPPS DarioTeam Heizomat23:24
83 STASH MamyrItera – Katusha23:28
84 RUČIGAJ ŽigaRadenska23:39
85 CRAEGHS Maarten23:44
86 WOLF Jan23:58
87 VAN MEIRHAEGHE Jef24:03
88 KUKRLE Michael24:14
89 HACECKY MartinTeam Dukla Praha24:20
90 DETKO ArturMexller24:37
91 RĘBIEWSKI JarosławMexller24:47
92 RINGHEIM Jo KogstadTeam Joker25:04
93 BERGER Heinrich25:13
94 FÖSTER Petr25:17
95 QUAST Ole26:23
96 MISKULIN JureRadenska27:31
97 GLAJZA Ondrej,,
98 SCHOMBER NilsRad-Net Rose Team27:33
99 SOJKA KornelMexller27:41
100 METLICKA Vaclav27:45
101 SMOLA Lukas27:49
102 THIELE KerstenRad-Net Rose Team28:45
103 VOBORA Ondrej28:50
104 KOVACIK JurajEPIC Janom Greenway28:51
105 KALOJIROS TomasBauknecht – Author29:15
106 VENDOLSKÝ OndrejTeam Dukla Praha29:58
107 DONATH Felix30:26
108 CHALUPCIK JanEPIC Janom Greenway31:40
109 KRAJICEK MatejEPIC Janom Greenway32:14
110 MEDEK TomášAc Sparta Praha35:22
111 HARNISCH Daniel35:46
112 HOSSFELDT Diego45:04

 

Foto: Małopolski Wyścig Górski

Andrzej Gucwa