Jens VoigtJens Voigt zapowiedział, że już wkrótce zamierza pobić rekord świata w jeździe godzinnej na czas, który do tej pory należy do Ondreja Sosenki.

Próba kolarza, który po wyścigu USA Pro Cycling Challange zakończył profesjonalną karierę – odbędzie się 18 września w szwajcarskim Grenchen, czyli dzień po swoich urodzinach. Dotychczasowy rekord należy do Czecha – Ondreja Sosenki, który swój wynik 49,7 kilometra ustanowił w 2005 roku na torze w Moskwie.

“To dla mnie ogromne wyzwanie, zarówno fizyczne jak i psychiczne. Jest to ogromne przedsięwzięcie i prawdopodobnie wielkie zaskoczenie dla sympatyków kolarstwa. Robiliśmy wraz z firmą Trek kilka testów na torze w Roubaix przed Dauphiné i wierzymy, że mam szansę pobić rekord“, napisał Niemiec w oświadczeniu.

“Patrzę na to jako jeden z ostatnich prezentów dla moich fanów. Chcę im dać trochę radości, przed moim ostatecznym pożegnaniem się z rowerem. Przede wszystkim, chcę powalczyć o dobry wynik i zapisać się na kartach historii. Zrobić swego rodzaju most. Ścigałem się z poprzednimi rekordzistami – Boardmanem, Indurainem i Sosenką. Ścigałem się także z Fabianem i jego pokoleniem. Jeśli mi się uda, to moje nazwisko będzie widniało pomiędzy innymi, znakomitymi kolarzami”, zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa