Andy SchleckLars Bak (Lotto-Belisol) i Andy Schleck (Trek Factory Racing), to jedni z wielu zawodników w peletonie, którym kończą się kontrakty. Obaj w medialnych plotkach, łączeni są z nową pro-kontynentalną ekipą z Danii.

Wczoraj informowaliśmy Państwa, że duńska drużyna Cult Pro Cycling w przyszłym sezonie będzie dysponowała licencją Professional Continental. W związku z tym, dotychczas kierowana przez Michaela Skelde ekipa kontynentalna – szuka wzmocnień. Duńskie media zasugerowały dziś, że na celowniku teamu znalazło się dwóch klasowych kolarzy.

Pierwszy z nich to Lars Ytting Bak. Duńczyk to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w peletonie. 34-latek bardzo dobrze radzi sobie na wyścigach klasycznych oraz sprintach. Na swoim koncie ma wygrany etap na Tour de Pologne, Giro d`Italia oraz piąte miejsce w Paryż-Roubaix.

Drugim z kolarzy jest Andy Schleck, który od 2012 roku jest cieniem zawodnika z sezonu 2010, kiedy po dyskwalifikacji Alberto Contadora został zwycięzcą Tour de France. W nowej, mniejszej drużynie Luksemburczyk, miałby szukać na nowo swojej formy.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments