CCC Polsat PolkowiceW najbliższy weekend (23-24.08.br.) ekipa CCC Polsat Polkowice weźmie udział w dwóch wyścigach klasycznych. W sobotę „pomarańczowi” walczyć będą o Puchar MON, natomiast w niedzielę, w Warszawie wystartują w Memoriale Stanisława Królaka.

Tegoroczna, 53. edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Ministra Obrony Narodowej (kat.UCI 1.2) zostanie rozegrany w tym roku na trasach wokół Szydłowca. Kolarze wystartują z Rynku Głównego w Szydłowcu gdzie usytuowano zarówno start jak i metę wyścigu. Będą mieli do pokonania trasę która prowadzi drogami przez Chlewiska, Borkowice, Przysuchę aż do miejscowości Klwów, gdzie nastąpi nawrót i z powrotem przez Rusinów, Przysuchę do Szydłowca. Na zakończenie kolarze pokonają jeszcze wokół Szydłowca 5 krótkich rund o długości 6 kilometra każda.

W tegorocznej edycji udział weźmie około 80 zawodników z Czech, Słowacji, Białorusi oraz kolarze wszystkich polskich ekip zawodowych a także najlepsi amatorzy.

Ekipa CCC Polsat Polkowice przystąpi do wyścigu o Puchar MON w składzie: Adrian Honkisz, Tomasz Marczyński, Łukasz Owsian, Maciej Paterski, Marek Rutkiewicz, Branislau Samiolau, Grzegorz Stepniak i Mateusz Taciak.
W niedzielę, 24.08.br., kolarze ekipy „pomarańczowych” wystartują w 5. Memoriale Stanisława Królaka. Wyścig zostanie rozegrany w formule kryterium ulicznego w centrum Warszawy, na rundach wokół Starego Miasta. Start i meta zlokalizowana została się przy Krakowskim Przedmieściu.

Kolarze będą mieli do pokonania dystans 45 kilometrów (15 rund po 3 km każda) a zwycięzcą i zdobywcą prestiżowej „Pompki Królaka” zostanie zawodnik, który zdobędzie najwięcej punktów w całym wyścigu. Dodatkowo kolarze na premiach górskich przy ul. Bednarskiej powalczą o „Kostkę Bednarskiej”.

Kolarze CCC Polsat Polkowice wystartują w takim samym składzie jak podczas Pucharu MON.

Źródło: CCC Polsat Polkowice