CCC Polsat PolkowiceOd jutra, 19.08.br. (wtorek) rozpoczyna się rywalizacja kolarzy we francuskiej etapówce Tour du Limousin. W wyścigu wystartuje ekipa CCC Polsat Polkowice. 

W dniach 19-22.08.br., ekipa kolarska CCC Polsat Polkowice rozpoczyna ściganie we francuskiej etapówce Tour du Limousin. Wyścig organizowany jest nieprzerwanie od 1968 roku a  w roku bieżącym będzie to jego 47 edycja. Rozgrywany jest we Francji, w regionie Limousin, gdzie na kolarzy czekają bardzo malownicze trasy z licznymi wzniesieniami o sztywnych podjazdach, które mogą dać się mocno we znaki kolarzom. Wyścig składa się z czterech etapów i należy do cyklu UCI Europe Tour, z kategorią – 1.2. Dwa z pośród nich, na których nie ma zbyt wymagających podjazdów mogą paść łupem sprinterów, natomiast pozostałe dwa etapy, to etapy górskie i tam zapadną rozstrzygnięcia o zwycięstwie w całym wyścigu.

Jak informują organizatorzy, na starcie wyścigu stanie 18 ekip kolarskich  a wśród nich wielu bardzo utytułowanych zawodników. Start zapowiedzieli m.in. Thomas Voeckler (Europcar), Samuel Dumoulin (Ag2R La Mondiale), Sylvain Chavanel i Heinrich Haussler (IAM Cycling), Franco Pellizotti (Androni Giocattoli ) i wielu innych.

W tegorocznej edycji wyścigu Tour du Limousin, ekipa CCC Polsat Polkowice pod kierownictwem dyrektora sportowego Gabriele Missagli wystąpi w składzie: Paweł Charucki, Piotr Gawroński, Tomasz Kiendyś, Adrian Kurek, Jarosław Marycz, Nikolay Mihaylov, Jacek Morajko i Davide Rebellin.

W długiej historii wyścigu jest również akcent polski, bowiem w 1974 roku, kiedy mogli startować w nim również amatorzy, zwycięstwo odniósł Ryszard Szurkowski.

Program wyścigu:

etap 1 – 19.08. (wtorek), Limoges – Brive, 174,4 km;

etap 2 – 20.08. (środa), Trélissac – Grèzes, 171,8 km;

etap 3 – 21.08. (czwartek), Vassivière – Le Maupuy Les Monts de Guéret, 183,2 km;

etap 4 – 22.08. (piątek), Meuzac – Limoges, 175,6 km;